Προς το περιεχόμενο

Insomnia.gr Blue and Night Theme


panoc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, panoc είπε

Θα το σενιαρουν καποια στιγμη και δε θα ειναι απαραιτητο το theme, πιστευω.

Δεν ξερω τι θα κανουν και αν θα το κανουν αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι αμα δεν υπηρχες εσυ και το theme σου πολλοι χρηστες δεν θα μπαινανε καν στο φορουμ ολες αυτες τις μερες....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 496
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δυσκολο να τον βαλω εκει που ηταν, μπορει να μπει στο logo αλλα ο χωρος ειναι πολυ μικρος και γινονται ολα μικροσκοπικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πραγματικά υπέροχο!!! Μπράβο, εξαιρετική δουλειά. Πλέον δεν καταλαβαίνεις σχεδόν ότι έφυγες από το παλιό!!

Ευχαριστούμε Πάνο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Panoc είσαι αστέρι πραγματικά! Έκανες τρομερή δουλειά και μπράβο σου!!!! Προσωπικά βρίσκω αδύνατη την χρήση του φόρουμ χωρίς το σκριπτάκι σου, αλλά κάτσε μη τα λέω δημόσια αυτά γιατί θα με κατηγορήσουν πως σπέρνω τον πανικό...

Btw αν καταφέρεις και βάλεις και τον κοιμισμένο τύπο πίσω στην θέση του θα μας κάνεις ακόμα πιο χαρούμενους...Αν πάλι δεν γίνεται δεν πειράζει και όλα αυτά ήταν ΥΠΕΡΑΝΩ ΠΡΟΣΔΟΚΙΏΝ!!!! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, panoc είπε

Δυσκολο να τον βαλω εκει που ηταν, μπορει να μπει στο logo αλλα ο χωρος ειναι πολυ μικρος και γινονται ολα μικροσκοπικα.

Βαλτον να καθεται στα δεξια, εκει που λεει ξεκνηστε ενα νεο θεμα, σιγα .Ηταν ωραιος ο μπαγασας  :D

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, panoc είπε

Καλημερα, νεο update

μεταξυ αλλων αλλεξa το logo και επεστρεψε το παλαιο

αλλαξε η σελιδα των αγγελιων για λιγοτερο scrolling :) 

διαφορες διορθωσεις

foroum1.thumb.PNG.3063cb74633873a7b94a76766d2327f8.PNG

aggelies1.thumb.PNG.44bcea9aa34101cdda931fd751e818dc.PNG

aggelies2.thumb.PNG.a1b88bf603c8942608090342a1a74b7b.PNG

οπως παντα

καντε update απο εδω

εαν θελετε μικροτερο πλατος στο φορουμ εγκαταστηστε αυτο Insomnia.gr Navy Blue- Old Width | Userstyles.org

και εαν θελετε ολα τα λινκ να ανοιγουν στο πρωτο μη αναγνωσμενο μηνυμα αυτο  http://www.insomnia.gr/forums/topic/666018-greasemonkey-script-για-τη-σελίδα-followed-για-μετάβαση-στο-τελευταίο-μη-αναγνωσμένο-μήνυμα/

 

Ανεβασα ενα ακομη update που διορθωνει καποιες ατελειες του πρωϊνου.

οπως παντα

καντε update απο εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνο, γιατί 3 διαφορετικά scripts; 

Παίζοντας λίγο με το Stylus, βλέπω ότι υποστηρίζει:

1. Preprocessor για stylus-lang με χρήσιμα πράγματα όπως conditionals και functions: http://stylus-lang.com

2. Variables για user-selectable config options

Μπορώ να ανεβάσω μερικά παραδείγματα για τα παραπάνω ή και να βοηθήσω ενεργά αν υπάρχει ενδιαφέρον για συμμάζεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρώμα που υπάρχει στις παρεθέσεις είναι χάλια. Δεν ταιριάζει καθόλου με τα υπόλοιπα χρώματα. Γιατί το άλλαξες? Το γκρι ήταν εξαιρετικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, parsifal είπε

Πάνο, γιατί 3 διαφορετικά scripts; 

Παίζοντας λίγο με το Stylus, βλέπω ότι υποστηρίζει:

1. Preprocessor για stylus-lang με χρήσιμα πράγματα όπως conditionals και functions: http://stylus-lang.com

2. Variables για user-selectable config options

Μπορώ να ανεβάσω μερικά παραδείγματα για τα παραπάνω ή και να βοηθήσω ενεργά αν υπάρχει ενδιαφέρον για συμμάζεμα.

Να το πω απλα... η σχεση μου με web development ειναι τοση οση ενος χασαπη που μολις αρχισε να διαβαζει "ΠΤΗΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΗΜΑ" με την αεροναυπηγικη :P
Κοινως η πρωτη φορα που ασχοληθηκα με css ειναι πριν 10 μερες οταν αποφασισα να φτιαξω κατι που με βολευει. Οτι εχω φτιαξει ειναι μπαινοντας στο w3school και διαβαζοντας τι κανει η καθε παραμετρος :P Οποτε 1 & 2 ειναι απλα κινεζικα :P

Το ξεκινησα σε 2 μερη γιατι πιστευα οτι θα μου ειναι πιο ευκολο να το διαχειριστω... Δεν εχω κανενα θεμα να βοηθησεις, ισα ισα.

Α, τα βασικα για το theme ειναι 2, το 3ο ειναι απλα για οσους θελουν να ειναι λιγοτερο φαρδυ το φορουμ. Δεν ειναι μερος του theme και δεν χρειαζεται το theme για να δουλεψει.

 

1 ώρα πριν, BlueBlood7 είπε

Το χρώμα που υπάρχει στις παρεθέσεις είναι χάλια. Δεν ταιριάζει καθόλου με τα υπόλοιπα χρώματα. Γιατί το άλλαξες? Το γκρι ήταν εξαιρετικό. 

Το ειχα υποψη οτι μπορει σε καποιους να μην αρεσει, αλλα οπως πει πρωτα κοιταω το λειτουργικο μερος και κυριως τα ματια μου (καθως εχω θεμα με δαυτα). το γκρι ηταν ομορφο αλλα με κουραζε περισσοτερο.
Μπορει πολυ ευκολα να το αλλαξεις ανοιγοντας το style του forum και πας στη γραμμη 309 , αλλαζεις το ebeaddc2 με το hex του χρωματος που σου αρεσει.

 

1 ώρα πριν, Praetorian είπε

Εγώ σίγουρα προτιμώ αυτό το χρώμα στις παραθέσεις πάντως, οπότε μια ψήφος σε αυτό.

Και εγω περα απο τη λειτουργικη, προτιμω και την αισθητικη, ξεχωριζουν πιο ευκολα οι παραθεσεις.

Επεξ/σία από panoc
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bluesattack είπε

Ποιο ειναι το χρωμα στις παρενθεσεις ? Γιατι εμενα  ακομα γκρι το βγαζει 

Ποτε εκανες τελευταια φορα update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα εχω κανει και το το τελευταιο.

Οταν λεμε παρενθεση εννουμε το χρωμα που εχει οταν κανεις παρενθεση το μυνημα ενος αλλου , ετσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...