Προς το περιεχόμενο

Secure Wallet Πειραιώς


thanasisdoul

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και καλό μήνα

Πήγα άνοιξα  νέο λογαριασμό στη πειραιώς και μου ζήτησαν 25  ευρώ 

όταν κάνω ebanking θα σας πώ τι λέει μέσα

Επεξ/σία από bill2015
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

55 λεπτά πριν, bill2015 είπε

Καλησπέρα και καλό μήνα

Πήγα άνοιξα  νέο λογαριασμό στη πειραιώς και μου ζήτησαν 25  ευρώ 

όταν κάνω ebanking θα σας πώ τι λέει μέσα

Το περνάνε σαν "υποχρεωτικό" για το άνοιγμα του λογαριασμού το ασφαλιστικό συμβόλαιο για να φτάσουν τους στόχους σαν κατάστημα .

Φυσικά δεν ισχύει κάτι τέτοιο είναι δωρεάν το άνοιγμα του λογαριασμού . Μπορείς να κάνεις παράπονα στον διευθυντή του καταστήματος και να κάνεις αίτηση υπαναχώρησης μέσα σε 14 μέρες για να πάρεις πίσω τα χρήματα. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

τελικά πήρες τα 25 ευρώ πίσω;

Στις 1/9/2020 στις 3:12 ΜΜ, bill2015 είπε

Θα πάω αύριο για την ακύρωση 

Τη κάλεσα μου απάντησε οκ ελάτε να το ακυρώσουμε 

τελικά πήρες τα 25 ευρώ πίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που θα γίνει το Online onboarding σε όλες τις τράπεζες, βασικά 2 έμειναν, πάνε αυτά που ήξεραν! Και θα έχεις όλο τον χρόνο να διαβάσεις τους όρους! Όχι όπως τώρα που ο υπάλληλος στους ξεφυλλίζει ο ίδιος και απλά βάζεις υπογραφές σα να είσαι ένα άβουλο πλάσμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβα καλα τι ειναι το online onboarding παντως ο υπαλληλος εμενα με εβαζε να βαζω υπογραφες στα τυφλα, εβαλα και γω μια στην αρχη και μετα του λεω οπα κατσε να μην βλεπω τι υπογραφω; και ο υπαλληλος ηταν σε φαση Α θες να σου τυπωσω τους ορους; ε για να μην χαλαμε λεει μελανι και το περιβαλον μου λεει αλλα αμα θες στα τυπωνω. του ζητησα και γω να μου στειλει  τους ορους με ημαιλ και μου λεει δεν γινεται οπoτε του ειπα να μου τους τυπωσει. τι εννοεις 2 τραπεζες 4 δεν εχουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, labr είπε

δεν καταλαβα καλα τι ειναι το online onboarding παντως ο υπαλληλος εμενα με εβαζε να βαζω υπογραφες στα τυφλα, εβαλα και γω μια στην αρχη και μετα του λεω οπα κατσε να μην βλεπω τι υπογραφω; και ο υπαλληλος ηταν σε φαση Α θες να σου τυπωσω τους ορους; ε για να μην χαλαμε λεει μελανι και το περιβαλον μου λεει αλλα αμα θες στα τυπωνω. του ζητησα και γω να μου στειλει  τους ορους με ημαιλ και μου λεει δεν γινεται οπoτε του ειπα να μου τους τυπωσει. τι εννοεις 2 τραπεζες 4 δεν εχουμε;

εννοώ άνοιγμα λογαριασμού από το σπίτι. μέχρι τώρα το είναι διαθέσιμο από alpha και εθνική, γι αυτό είπα ότι έμειναν 2 για να το ξεκινήσουν. θα σταματήσει αυτό που είπες ακριβώς, το να υπογράφεις στα τυφλά, έχεις όλο τον χρόνο να διαβάσεις τους όρους σπίτι σου!

Επεξ/σία από vagstef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή την πάτησα κι εγώ με το άνοιγμα λογαριασμού και την περίφημη αυτή ασφάλεια, υπάρχει κάποιος να γνωρίζει αν μπορώ να στείλω στο mail που δίνει η ergo αίτημα για υπαναχώρηση ή πρέπει να πάω στην Πειραιώς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/1/2021 στις 9:18 ΠΜ, Penmon είπε

Επειδή την πάτησα κι εγώ με το άνοιγμα λογαριασμού και την περίφημη αυτή ασφάλεια, υπάρχει κάποιος να γνωρίζει αν μπορώ να στείλω στο mail που δίνει η ergo αίτημα για υπαναχώρηση ή πρέπει να πάω στην Πειραιώς; 

εγω πηρα τηλεφωνο τα κεντρικα της πειραιως κ μου ειπανε να παω απο το καταστημα, οποτε πηρα τηλεφωνο το καταστημα που με εξυπηρετει και εκλεισα ραντεβου. αυτο ομως που δεν ξερω ειναι ποσο γρηγορα πρεπει να πας προκειμενου να σου επιστραφουν τα χρηματα. η κοπελα στο τηλεφωνο μου ειπε εως ενα μηνα αλλα δεν μου φανηκε να το λεει με σιγουρια, περιμενω να μπουνε τα χρηματα μου, αμα μπουνε θα σου πω

Στις 1/9/2020 στις 1:06 ΜΜ, asdfnikos είπε

Το περνάνε σαν "υποχρεωτικό" για το άνοιγμα του λογαριασμού το ασφαλιστικό συμβόλαιο για να φτάσουν τους στόχους σαν κατάστημα .

Φυσικά δεν ισχύει κάτι τέτοιο είναι δωρεάν το άνοιγμα του λογαριασμού . Μπορείς να κάνεις παράπονα στον διευθυντή του καταστήματος και να κάνεις αίτηση υπαναχώρησης μέσα σε 14 μέρες για να πάρεις πίσω τα χρήματα. 

εισαι σιγουρος οτι ειναι μονο 14 μερες; εμενα στο τηλεφωνο μου ειπανε 30 αλλα η υπαλληλος δεν φαινοτανε να ειναι πολυ σιγουρη, η χαζομαρα ειναι οτι μου κλεισανε ραντεβου για την τραπεζα μετα απο >14μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
Στις 8/1/2021 στις 1:54 ΜΜ, bill2015 είπε

Ναι φυσικά ευτυχώς 

Σε πόσο καιρό στα επιστρεψανε γιατί έχω κάνει και γω υπαναχωρηση και περιμένω 1μιση μήνα και ακόμα να τα επιστρέψουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, lambrosnk47 είπε

Σε πόσο καιρό στα επιστρεψανε γιατί έχω κάνει και γω υπαναχωρηση και περιμένω 1μιση μήνα και ακόμα να τα επιστρέψουν 

Περιμένεις πολύ καιρό. Σε 2-3 βδομάδες έπρεπε να στα έχουν επιστρέψει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Nabuko είπε

Περιμένεις πολύ καιρό. Σε 2-3 βδομάδες έπρεπε να στα έχουν επιστρέψει. 

Υπάρχει περίπτωση να μην τα επιστρέψουν; αλλά δεν θα έπρεπε να με ενημερώσουν κιόλας;

Επεξ/σία από lambrosnk47
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...