Προς το περιεχόμενο

Απάτη


athensfinest13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά είχαμε κανένα νέο με το ηλεκτρονικό έγκλημα; Είχα και εγώ και ένας φίλος εδώ ακριβώς την ίδια εξαπάτηση σε αγγελία εδώ μέσα. 840€ σύνολο και από τους δύο. Βγάλατε καμία άκρη; Η τζάμπα θα τρέχουμε στις τράπεζες και στις διώξεις;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 20/1/2018 στις 2:47 ΜΜ, athensfinest13 είπε

Τα πρωτα εξι ψηφια ειναι ακριβώς τα ιδια και στα δυο νούμερα . 6989286667 ειναι ο ένας και 6989286723 ο άλλος και απ οτι εψαξα ειχε βαλει και αγγελία για ενα note8 και το account που χρησιμοποιούσε στο σαιτ μάλλον ηταν κλεμμένο απο μέλος. 

Μη δίνετε έτσι λεφτά ρε παιδιά.Και 10 αξιολογήσεις να έχει.Αυτά τα άτομα το έχουν σύστημα ανοίγουν δεκάδες ακουντ στο φόρουμ με τα οποία αξιολογούν τις υπόλοιπες με μοναδικό σκοπό την εξαπάτηση αφελών.

Νουμεράκια κατεβαίνοντας την Σοφοκλέους μετά την Αθηνάς δεξιά αριστερά με 3 ευρώ βρίσκεις όσα γουστάρεις από μελαψούληδες Ασιάτες. Μάλιστα είναι ενεργοποιημένα α βάζεις στο κινητό και δουλεύουν άμεσα.

Πήρα ένα δοκιμαστικά για πλάκα γιατί δεν το πίστεψε και όντως δούλευε.Βέβαια το πέταξα αμέσως γιατί δεν ξέρω τι γίνεται με αυτά και βρεθώ μπλεγμένος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και εγώ επέσα σε παρόμοια φαση.. Απο άτομο που είχε αξιολογήσεις που προφανως έκανε πολλα account όπως αναφέρει ο φίλος papoys1 απο πάνω. Μου έφαγε 460ευρώ εμένα για μία gpu. θέλω και εγώ να μάθω αν είχατε κανένα νεο απο την δίωξη, για να να κινηθώ αναλόγως καθώς δεν έχω ιδέα τι και πως... 

Επίσης αν υπάρχει κανένα θύμα απο θεσσαλονίκη και το δει, αν θέλει ας επικοινωνήσει μαζί μου με pm μπας και τρέξουμε μαζί στα τμήματα να βγάλουμε άκρη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πρέπει επιτέλους να καταλάβετε πως το "Λεφτά στο λεπτό" είναι σα να κανονίζετε να αφήσετε σε κάποιον χρήματα σε σακούλα και μέσα σε έναν ...κάδο κάπου στην Ελλάδα. :P 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι βλεπω βγαινει καλο μεροκαματο, αφελεις υπαρχουν πολλοι, να σε πιασουν ειναι μαλλον δυσκολο. Τι σκατα καθομαι και ταλαιπωριεμαι καθε μερα στην δουλεια;
Ουσιαστικα πληρωσατε σεμιναριο εμπιστοσυνης αγνωστων. Ελπιζω να καταλαβατε το μαθημα και πλεον να ειστε πιο ετοιμοι για την ζουγκλα οπου ζουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, karaLRS said:

Μάθημα αποφυγής απάτης : 

όπου βλέπεις τα εξής στροφή 180 μοίρες

  1. Iphone X 600€
  2. Iphone 7 300€
  3. gtx 1070 300€
  4. gtx 1060 250€
  5. Λεφτά στο Λεπτό

Όπως λέμε Ferrari με 5.000 ευρώ δηλαδή... :D  

Δυστυχώς αυτό το θέμα δεν είναι για γέλια, αλλά για λύπηση. Είναι σαν τα θέματα στην tv, ότι γιαγιά έδωσε χρήματα σε άγνωστο για να μην κινδυνέψει ο εγγονός της...

Επεξ/σία από cambo99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα σε ολους και εγω σημερα το πρωι επεσα θυμα απατης απο λογαριασμο με θετικες αξιολογησεις . ειχε ανεβασει μια αγγελια για μια 1080 asus strix sta 560 euro . ο λογαρισμος ηταν webphoto.gr βρηκα μεσω του ονοματος τον κατοχο του λογαρισμου και μου ειπε οτι ολογαρισμος του εχει χακαριστει απο το πρωι σημερα και οτι εχει ενημερωση το σιτε για αυτο . αλλα παρόλα αυτα δεν εγινε απενεργοποιηση του λογαρισμου και προλαβε να βαλει αγγελια και να μου φαει τα λεφτα . με το συστημα λεφτα στο λεπτο . ειχα συνομιλια μαζι του και στο τηλεφωνο  και στο βιμπερ και μαλιστα μου εστειλε και φωτογραφιες και απο την καρτα αλλα και απο την αποδειξη με ονομα και επιθετο . σε επαφη που ειχα με την τραπεζα μπορεσα να μαθω  οτι η αναληψη τον χρηματων εγινε απο την θεσσαλονικη   απο υποκαταστημα πειραιως στην οδο βασιλεως γεωργιου . και το τηλεφωνο προφανως ειναι πακιστανικο οπως μπορεσα και εμαθα . ελπιζω να μην την πατησει καποιος οπως την πατησα εγω και να χρειαστεί να μπει σε ολη αυτη την διαδικασια ! σε καμια περιπτωση δεν κατηγορο τον πραγαμτικο κατοχο του λογαριασμου εφοσον δεν ειχε καμια σχεση με αυτο το περιστατικο οπως λεει αλλα θα πρεπει να το αναφερω για να μην υπαρξει καποιος αλλος που εξαπατηθει ξανα απο αυτον τον λογαριασμο . 

Επεξ/σία από Pastalidis
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/20/2018 στις 2:47 ΜΜ, athensfinest13 είπε

Τα πρωτα εξι ψηφια ειναι ακριβώς τα ιδια και στα δυο νούμερα . 6989286667 ειναι ο ένας και 6989286723 ο άλλος και απ οτι εψαξα ειχε βαλει και αγγελία για ενα note8 και το account που χρησιμοποιούσε στο σαιτ μάλλον ηταν κλεμμένο απο μέλος. 

και οι 2 αριθμοι βγαζουν την ιδια διευθυνση(απο το 11888)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pastalidis είπε

βρηκα μεσω του ονοματος τον κατοχο του λογαρισμου και μου ειπε οτι ολογαρισμος του εχει χακαριστει απο το πρωι σημερα και οτι εχει ενημερωση το σιτε για αυτο . αλλα παρόλα αυτα δεν εγινε απενεργοποιηση του λογαρισμου

Ουπς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Pastalidis είπε

καλησπερα σε ολους και εγω σημερα το πρωι επεσα θυμα απατης απο λογαριασμο με θετικες αξιολογησεις . ειχε ανεβασει μια αγγελια για μια 1080 asus strix sta 560 euro . ο λογαρισμος ηταν webphoto.gr βρηκα μεσω του ονοματος τον κατοχο του λογαρισμου και μου ειπε οτι ολογαρισμος του εχει χακαριστει απο το πρωι σημερα και οτι εχει ενημερωση το σιτε για αυτο . αλλα παρόλα αυτα δεν εγινε απενεργοποιηση του λογαρισμου και προλαβε να βαλει αγγελια και να μου φαει τα λεφτα . με το συστημα λεφτα στο λεπτο . ειχα συνομιλια μαζι του και στο τηλεφωνο  και στο βιμπερ και μαλιστα μου εστειλε και φωτογραφιες και απο την καρτα αλλα και απο την αποδειξη με ονομα και επιθετο . σε επαφη που ειχα με την τραπεζα μπορεσα να μαθω  οτι η αναληψη τον χρηματων εγινε απο την θεσσαλονικη   απο υποκαταστημα πειραιως στην οδο βασιλεως γεωργιου . και το τηλεφωνο προφανως ειναι πακιστανικο οπως μπορεσα και εμαθα . ελπιζω να μην την πατησει καποιος οπως την πατησα εγω και να χρειαστεί να μπει σε ολη αυτη την διαδικασια ! σε καμια περιπτωση δεν κατηγορο τον πραγαμτικο κατοχο του λογαριασμου εφοσον δεν ειχε καμια σχεση με αυτο το περιστατικο οπως λεει αλλα θα πρεπει να το αναφερω για να μην υπαρξει καποιος αλλος που εξαπατηθει ξανα απο αυτον τον λογαριασμο . 

Μιλισα και εγω με αυτον σήμερα το πρωι. Ηταν εμετικά ευγενικός και μιλούσε μονίμως στον πληθυντικό. Τσεκαρα το site του και έγραφε καλαμαριά Θεσσαλονίκη τοποθεσία και στο τηλ οταν ρώτησα που είναι μου λεει Σκόπελο καπου εκεί τον τσάκωσα... Συνεχίζω λοιπόν και του λεω αντικαταβολή με εντολή ελέγχου κατά την παραλαβή (γίνεται παιδιά για όσους δεν το ξέρουν..) και άρχησε ααα δεν γινεται και θα αργήσουν τα λεφτά και δεν μπορώ και το ένα και το αλλο και και και....... του το έκλεισα μετα. 
Απο ποιά περιοχή είσαι φίλε μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγικό είναι ότι αντί να λιγοστεύουν τα περιστατικά αυξάνουν..

Αυτοσυγκράτηση παιδιά..

..και μην ξεχνάτε ότι είναι "επαγγελματίες" άρα σίγουρα θα σας ξεγελάσουν..

Το μεγαλύτερο όπλο τους είναι το δικό σας "θέλω".

Τα φόρουμ δεν είναι μόνο για το πρόβλημα.. ενημερωθείτε πριν και όχι μετά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, extremepaoki είπε

Μιλισα και εγω με αυτον σήμερα το πρωι. Ηταν εμετικά ευγενικός και μιλούσε μονίμως στον πληθυντικό. Τσεκαρα το site του και έγραφε καλαμαριά Θεσσαλονίκη τοποθεσία και στο τηλ οταν ρώτησα που είναι μου λεει Σκόπελο καπου εκεί τον τσάκωσα... Συνεχίζω λοιπόν και του λεω αντικαταβολή με εντολή ελέγχου κατά την παραλαβή (γίνεται παιδιά για όσους δεν το ξέρουν..) και άρχησε ααα δεν γινεται και θα αργήσουν τα λεφτά και δεν μπορώ και το ένα και το αλλο και και και....... του το έκλεισα μετα. 
Απο ποιά περιοχή είσαι φίλε μου?

Από Αθήνα το ότι ήταν παρά πολύ ευγενικός έχεις απόλυτο δίκαιο απλά το ότι επειδή και εγώ μιλάω ευγενικά οπότε μιλάω στο τηλεφωνώ για κάποια αγγελία δεν μου φάνηκε παράξενο.  Εμένα μου είπε ότι είναι από Κέρκυρα.  Δεν ήξερα για αυτή την υπηρεσία λεφτά στο λεπτό και υπέθεσα ότι θα γίνεται με κάρτα ατμ και όχι στο φλου απλά. Αλλά δεν θα την γλιτώσει θα τον βρω πιστεύω κάποια στιγμή γιατί έχω αρχίσει και το ψάχνω πολύ το θέμα έχει δίκαιο ο φίλος που γράφει ότι πρέπει να ενημερωνόμαστε πρώτα. Γενικά είμαι πολύ καχύποπτος σε όλες τις αγγελίες αλλά σε όλες τις συναλλαγές μου έχω πέσει σε υπέροχα άτομα και αυτό στάθηκε αφορμή να είμαι ευκολοπιστος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...