Προς το περιεχόμενο

Απάτη


athensfinest13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης αυτό που θα ήθελα να επισημάνω και θα ήθελα την γνώμη σας αλλά και την γνώμη κάποιου διαχειριστή . Είναι ότι μετά από 2η τηλεφωνική συνομιλία που είχα με τον πραγματικό ιδιοκτήτη του λογαριασμού που με εξαπάτησε χθες το πρωί με ενημέρωσε ότι διαπίστωσε χθες στις 7.30 ότι ο λογαριασμός του έχει αλλάξει κωδικό αλλά και email . Τονίζω το 7.30 το πρωί . Το πρώτο που έκανε ήταν να ενημερώσει κατά τα λεγόμενα του τους διαχειριστές του σιτε ώστε να μπλοκάρουν το λογαριασμό του ώστε να μην υπάρξει κάποιο πρόβλημα με αυτόν . Η αγγελία αναρτήθηκε ακριβώς στης 7.40 το πρωί δλδ 10 λεπτά αργότερα και παρέμεινε ενεργή μέχρι της 12.00 ++ το μεσημέρι της ίδιας μέρας.  Μιλά με δηλαδή για ένα κενό των 4.30 ωρών που ένας παραβιασμενος λογαριασμός ήταν ενεργός παρόλο που οι διαχειριστές είχαν ενημερωθεί από τον πραγματικό κάτοχο.  Προφανώς και δεν αποποιουμαι της χαζομάρας που έκανα και τον εμπιστεύθηκα με τα λεφτά μου . Αλλά ένα τόσο μεγάλο σιτε και φορουμ σαν το insomnia είναι δυνατόν να καθυστέρησε 4.30 ώρες να κλείσει έναν λογαριασμό ενώ είχε ειδοποιηθεί την ίδια στιγμή για αυτή την παραβίαση; στην επικοινωνία που είχα με τους διαχειριστές η απάντηση τους ήταν πολύ απλή και τίποτα το ουσιώδες και όταν τους ανέφερα αυτό το κενό των 4.30 ωρών που δεν μπλόκαραν τον λογαριασμό δεν απάντησαν καν . Επειδή έχω υπάρξει και σε άλλα σοβαρά φορουμ και σιτε νομίζω ότι αυτό δείχνει και λίγο ανευθυνότητα από την πλευρά των διαχειριστών σε οτι αναφορα αυτο το κομματι και μονο και ειδικα οταν προκυτε για σχετικα τοσο μεγαλα ποσα . Και παλι ξανα λεω για να μην παρεξηγηθω δεν κατηγορώ κανέναν άλλον πέρα από τον εαυτό μου που ήμουν ευκολοπιστος και πίστεψα αυτόν το επαγγελματία κλέφτη.  Αλλα και το ιδιο το σιτε δεν θα έπρεπε να είναι σε μια εγρήγορση σε αυτά τα θέματα ώστε να προστατεύσει τους χρήστες του από τέτοιες απάτες από την στιγμή που είχε ενημερωθεί κιόλας.  Θα ήθελα την γνώμη σας πάνω σε αυτό και ίσως και κάποιου διαχειριστή μιας και δεν απαντάνε πλέον στα μνμ που τους έστειλα και ξανά λέω ούτε κατηγορώ ούτε Ρίχνω αλλού τις ευθύνες μιλάω καθαρά για το κομμάτι του μπλοκαρίσματος του λογαριασμού. Για να μην διαβάσω σχολεία του τύπου επειδή είσαι εσύ χαζός τι σου φταίνε οι διαχειριστές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το insomnia δεν ειναι site αγγελιων. Απλα παρεχει μια διευκολυνση. Αν ειναι εφικτο οι διαχειριστες να εχουν στις Αγγελιες ενα μονιμο μηνυμα που να προειδοποιεί για  πληρωμες "Λεφτά στο λεπτό" και αναλογες , σε καθε σελιδα ισως θα ηταν ποιο χρησιμο.

Επεξ/σία από tyxeros
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...