Προς το περιεχόμενο

Ξένες σειρές και ποιότητα


papoys1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, pontez2 είπε

 Το breaking bad, ειναι μια σειρά που θέλει 2 κυκλους για να ξεκινήσει το ενδιαφέρον κομμάτι, οπότε και πάλι το άφησα αφου με κουρασε στα πρωτα επεισόδια.

 

Το αδίκησες πολύ. Λίγο ακόμα ήθελε. Για μένα το BB πήρε μπρος στο S01E08 αν θυμαμαι καλά. Και δεν το ξαναβαρέθηκα ποτέ. (ούτε στο επ με τη Μύγα :P )

23 ώρες πριν, katergaris79 είπε

Στο Lost ο κόσμος παρακαλούσε(/σαμε) να τελειώσει όχι επειδή είχε κουράσει αλλά για να αποκαλυφθεί το τι τελικά γίνεται. 

Εγώ παρακαλούσα να τελειώσει γιατί ήθελα και τη ζωή μου πίσω. (Το χα δει όλο σε 10 μέρες ένα καλοκαίρι με καύσωνα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως η απόλαυση στο Lost πέρα από τη σειρά ήταν και όλο αυτό που γινόταν στο ίντερνετ μεταξύ των επεισοδίων. Δεν έχει ξαναγίνει με άλλη σειρά τέτοιο πράγμα. Ίσως το GOT πλησιάζει αλλά σε αυτό είναι μεγάλη η χρονική απόσταση μεταξύ των κύκλων και λίγο "πέφτει". Επίσης οι πρώτοι κύκλοι ήταν 100% βασισμένοι σε βιβλία και πολλοί ήξεραν την εξέλιξη. Δεν είχε αυτό το "τι θα γίνει στο επόμενο".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα με το Λοστ ειναι πως οι σεναριογραφοι ηθελαν απεγνωσμενα να μην ετρωγε κανσελ η σειρα και να εφτανε στους 6 κυκλους.Ετσι με το <φτωχικο μιαλουδακi> τους σκεφτοταν οτι κοτσανα μπορουσαν να σκεφτουν να μας τη πλασσαρουν.βλεπε αριθμοι τετια μανια με αυτους τους αριθμους τι ειναι ουτε στο λοτο δεν ειχαμε.Βλεπε πολικες αρκουδες βλεπε το καπνο.Και τελος αφου ξεμειναν τι εμεινε;ε αρχισαμε με τους Αλλους ας παμε στους παρααλους σε δηλαδη τυπου σαμ και ντιν.Και μετα τι εμεινε; οχι αυτο,, ολοι θα το βρισκαν. E ας τους @#@#@#@#@#@  ολους μαζι να τα μαζεψουμε.Και μεις στα σπιτια γραφεια πανεπ σχολεια γιατρεια δηκηγορικα ως και στον αρειο παγο στανταρ.ποπο οι αριθμοi αντιστοιχουν εδω.Οχι αυτο παει εκει.οχι αυτο παει στο αλλο.Οχι τελικα πεθανε; οχι δεν πεθανε; Βρε παιδια αυτο το αροπλανο που κολαει;;;
αυτο που γινε στο ΛΟΣΤ θα μεινει στην ΙΣΤΟΡΙΑ.πιο GOT μου λετέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι να ναι. Διευθυντικο στελεχος του ABC που προβαλοταν ειχε πει οτι το lost ηταν το αγαπημενο παιδι του καναλιου. Το λοστ με το τελος της 3 σαιζον ανανεωθηκε κατευθειαν για 3 τελικες σαιζον των 16 επεισοδιων. Επειδη δεν εβγαιναν να τελειωσουν την ιστορια τους εδωσαν περιθωριο για αλλα 3/4 επεισοδια.

Το να μην σου αρεσει το καταλαβαινω, και εμενα δεν μου αρεσαν σειρες που αποθεωθηκαν απο αλλους, το να γραφουμε οτι να ναι ειναι μια αλλη ιστορια.

Προς τους φανς: Το 2020 για τον εορτασμο των 10 χρονων απο το τελος της σειρας εχει lostcon στη χαβαη. Εγω ψηνομαι αγρια....:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2018 στις 7:20 ΠΜ, papoys1 είπε

Θα ήθελα να πω ότι τελευταία έχω ξενερώσει με τις ξένες σειρές.

 

Δεν εισαι μονος σου να ξερεις,χωρις περαιτερω αναλυση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...