Προς το περιεχόμενο

Άρειος Πάγος: Μια ιστοσελίδα και ο διαχειριστής της δεν είναι υπεύθυνοι για τα σχόλια των χρηστών


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aυτονόητο αυτό που έγινε.
Και πολύ αργησε.
Αν και ειναι πολλές οι σελίδες που θεωρω οτι θα συνεχισουν να φιλτράρουν/απαγορεύουν τα comments,και δυστυχώς πολλές απο αυτές ειναι "δημοσιογραφικές".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 ώρες πριν, Acrobatis7 είπε

[...]

Και ναι, φυσικα πιαστηκε κοροιδο το παλικαρι που εχασε τα λεφτα του, αλλα εγινε με ηθικο αυτουργο το συστημα αξιολογησεων το οποιο εμπνεει εμπιστοσυνη αναλογα το νουμερο που εχει διπλα του.

[...]

Όταν δεν ξέρεις τι σημαίνουν κάποιες λέξεις (εν προκειμένω, "ηθικός αυτουργός") καλό θα ήταν να μην τις χρησιμοποιείς έτσι εύκολα.

Ο ηθικός αυτουργός, λοιπόν, είναι αυτός ο οποίος προκαλεί σε τρίτο ΜΕ ΠΡΟΘΕΣΗ την απόφαση να προβεί σε αδίκημα.

Συνεχίζεις, λοιπόν, μια αχαρακτήριστη προσπάθεια να δημιουργήσεις φτηνές εντυπώσεις, επειδή πήρες ποινή γιατί αναδημοσίευσες προσωπικά δεδομένα (φωτογραφία, όνομα, τραπεζικό λογαριασμό) άλλου χρήστη.

Και τώρα, έχεις το θράσος να γράφεις για ηθικές αυτουργίες, στην τιμημένη λογική του "πέτα λάσπη, πέτα λάσπη, όλο κάτι θα μείνει".

Απλά, ντροπή σου.

  • Like 3
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα έπρεπε να προστεθεί και το εξής. Εάν το σχόλιο είναι παλαιότερο των 10 ημερών η κάπως έτσι. Γιατί με αυτή τη λογική δεν θα υπάρχει πλέον καμία υπευθυνότητα και σοβαρότητα. Σίγουρα ο διαχειριστής δεν είναι σπύπερμαν αλλά πιστεύω ότι 10 ημέρες δεν θα πέσει σε κανενός στην αντίληψη το οποιοδήποτε παράνομο αναρτηθεί?  Ακόμη και ο διαχειριστής να μην το έχει αντιληφθεί δεν θα βρεθεί κανείς να το αναφέρει?

Προσθέτω που είδα για αξιολογήσεις σε αγγελίες κλπ. Αυτά τι σχέση έχουν με το παρόν θέμα? Η εγώ μπερδεύτηκα? Αν κάποιος την πατήσει σε κάποια αγγελία πως είναι ποτέ δυνατόν να φταίει η ιστοσελίδα της αγγελίας? Εφόσον έχεις αποδεχτεί την σελίδα και τους όρους της όταν έκανες εγγραφή καμία ευθύνη δεν φέρει το σάιτ για μένα.

Αν την πατήσεις σε αγγελία απλά πας στις αρχές και κάνεις μήνυση. Και οι αρχές ερευνούν και κάνουν αυτά που πρέπει.

Επεξ/σία από nectons
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, ThReSh είπε

Ο κάθε χρήστης όταν έκανε register πάτησε AGREE στο policy του site. Αν δεν συμφωνεί με αυτά, δεν είναι ανάγκη να γίνει με το ζόρι μέλος του forum.

Όντως. Συμφωνήσαμε με τους ΟΠΧ. Και μου θυμίζει αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, laz37283 said:

το νοημα ...ειναι ...βουλωστε το στομα...των αντιφρονουντων...οσων δεν συμφωνουν..με την εξουσια

Απο που προεκυψε αυτο? Δεν ειρωνευομαι, σοβαρα ρωταω, επειδη εγω δεν το καταλαβα, να μου εξηγησεις για να φυλαγομαι απ την εξουσια.

4 hours ago, orck said:

Όταν κάνεις συναλλαγές πάτε για καφέ με το άλλο μέλος; Κατάλαβα καλά;

Ε αυτο δν ειναι και παραλογο.. Να του πεις δλδ, παμε να πιουμε ενα καφε να τσεκαρω και το κινητο π.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, ThReSh είπε

Ο κάθε χρήστης όταν έκανε register πάτησε AGREE στο policy του site. Αν δεν συμφωνεί με αυτά, δεν είναι ανάγκη να γίνει με το ζόρι μέλος του forum.

Νομοι κρατους > κανονες ινσομνια :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, Ntinaras said:

Νομοι κρατους > κανονες ινσομνια :ph34r:

Να πάμε στον ΑΠ τότε και να πούμε "έφαγα ban γιατί postαρα πολιτικά/κομματικά στο insomnia, κάντε κάτι". :D

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ThReSh είπε

Να πάμε στον ΑΠ τότε και να πούμε "έφαγα ban γιατί postαρα πολιτικά/κομματικά στο insomnia, κάντε κάτι".

Χαχαχα, καλη ιδεα

Αλλα καποτε ειχε παρει το αυτι μου μια ιστορια, με ενα πιτσιρικα που εφαγε μπαν απο σερβερ του Lineage και εβαλε την μανα του να το παιξει δικηγορος και να στειλει "εξωδικο" στο ιντερνετ καφε, και τελικα του αφαιρεθηκε το μπαν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, Ntinaras said:

Αλλα καποτε ειχε παρει το αυτι μου μια ιστορια, με ενα πιτσιρικα που εφαγε μπαν απο σερβερ του Lineage και εβαλε την μανα του να το παιξει δικηγορος και να στειλει "εξωδικο" στο ιντερνετ καφε, και τελικα του αφαιρεθηκε το μπαν

Σε αυτό παίζει να δεχόντουσαν Donations, μαύρα, οπότε φοβήθηκαν πχ το ΣΔΟΕ σε περίπτωση που γινόταν δίκη, δεν ήταν πρόβλημα το ban από μόνο του.

Εδώ δεν παίζει τέτοιο θέμα...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, orck είπε

Όταν κάνεις συναλλαγές πάτε για καφέ με το άλλο μέλος; Κατάλαβα καλά;

Θα απαντησω μονο σε σενα φιλε γιατι εχει ξεφυγει και δεν θελω να συνεχισω τιποτα απο τα παραπανω. 

 

Ναι. Συνηθως παμε για καφε για να εχει ο αγοραστης το χρονο και να με γνωρισει και να δει και το προιον με την ησυχια του. Και αντιστοιχα αν ειμαι εγω ο αγοραστης. 

Το θεωρω σωστο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Acrobatis7 είπε

Θα απαντησω μονο σε σενα φιλε γιατι εχει ξεφυγει και δεν θελω να συνεχισω τιποτα απο τα παραπανω. 

Ναι. Συνηθως παμε για καφε για να εχει ο αγοραστης το χρονο και να με γνωρισει και να δει και το προιον με την ησυχια του. Και αντιστοιχα αν ειμαι εγω ο αγοραστης. 

Το θεωρω σωστο.

Ναι οντως δεν εχει νοημα.
Μου εκανε εντυπωση γιατι εγω συνηθως θελω να ξεμπερδευω γρηγορα, αφηνω τον αλλο να δει οσο θελει το αντικειμενο προς αγορα ξεκαθαριζοντας οτι ειναι ετσι οπως το βλεπει, μεταχερισμενο χωρις εγγυηση, οποτε να το δει οσο καλυτερα θελει γιατι μετα δεν εχει επιστροφες. Παρολαυτα για καφε δεν εχω παει ποτε, μια φορα θυμαμαι οτι κατι ειχε αναφερει καποιος, το ξεκοψα λεγωντας οτι εχω δουλεια γιατι μου φανηκε γκει ψωνισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Snoob είπε

Όταν δεν ξέρεις τι σημαίνουν κάποιες λέξεις (εν προκειμένω, "ηθικός αυτουργός") καλό θα ήταν να μην τις χρησιμοποιείς έτσι εύκολα.

Ο ηθικός αυτουργός, λοιπόν, είναι αυτός ο οποίος προκαλεί σε τρίτο ΜΕ ΠΡΟΘΕΣΗ την απόφαση να προβεί σε αδίκημα.

Συνεχίζεις, λοιπόν, μια αχαρακτήριστη προσπάθεια να δημιουργήσεις φτηνές εντυπώσεις, επειδή πήρες ποινή γιατί αναδημοσίευσες προσωπικά δεδομένα (φωτογραφία, όνομα, τραπεζικό λογαριασμό) άλλου χρήστη.

Και τώρα, έχεις το θράσος να γράφεις για ηθικές αυτουργίες, στην τιμημένη λογική του "πέτα λάσπη, πέτα λάσπη, όλο κάτι θα μείνει".

Απλά, ντροπή σου.

http://greek_greek.enacademic.com/215895/%CE%B7%CE%B8%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82_%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CF%8C%CF%82

...

Αν ο η.α. γνωρίζει τοακαταλόγιστο του αυτουργού, είναι ο ίδιος αυτουργός της πράξης, γιατί εκείνος που την εκτελεί είναι απλό όργανό τουκαι δεν μπορεί να θεωρηθεί ότι δημιούργησε σε άλλον την απόφαση· απλώς τη χρησιμοποίησε ως μέσον.

...

Αν τωρα εσυ παθεις για παραδειγμα εγγεφαλικο, θα ειμαι εγω ο η.α. μιας και βλεπω οτι τα χεις παρει ασχημα και ανεβαζεις θερμοκρασιες και δεν ξερω τιποτα για την υγεια σου.

Ξεκαθαριζω λοιπον οτι ΔΕΝ θα ηθελα να παθεις εγγεφαλικο και θα τον λογο αυτο θα σταματησω να ασχολουμαι (αργα η γρηγορα) , αλλα η γλωσσα εχει περισσοτερες πτυχες απο ενα και μονο search online.

Και καλη σαρακοστη (Στο Σκλι παει, να βγαλει τη γλαροσουπα και να την κανει κανα καλαμαρακι) (:)) (Να βαλω και γω φατσουλα γιατι πρεπει να θεσω το υφος... Σωστα?)

(Και το βιολι βιολακι / Παιδι-Βιολι)

Επεξ/σία από Acrobatis7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Acrobatis7 είπε

 

Αν ο η.α. γνωρίζει τοακαταλόγιστο του αυτουργού, είναι ο ίδιος αυτουργός της πράξης, γιατί εκείνος που την εκτελεί είναι απλό όργανό τουκαι δεν μπορεί να θεωρηθεί ότι δημιούργησε σε άλλον την απόφαση· απλώς τη χρησιμοποίησε ως μέσον.

...

Αν τωρα εσυ παθεις για παραδειγμα εγγεφαλικο, θα ειμαι εγω ο η.α. μιας και βλεπω οτι τα χεις παρει ασχημα και ανεβαζεις θερμοκρασιες και δεν ξερω τιποτα για την υγεια σου.

 

Aν θεωρεις οτι τα 2 πραγματα που εγραψες συνδέονται,εισαι μπερδεμένος.Δε νομιζω οτι εχεις καταλάβει τι σημαίνει η.α. και ποιες ειναι οι προυποθέσεις.
Φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...