Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση παρόχων κινητής μετά τις επικείμενες τιμολογιακές αλλαγές


philae

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/2/2018 στις 8:05 ΜΜ, dimips είπε

στο καρτοκινητό βάζω 10 το μήνα και μου δίνουν 1000 προς όλους και 2gb περίπου με τα 6 ευρώ απ'τα 10, (αν κάνεις ανανέωση μέσω ιντερνετ σου δίνουν 1gb + συν 400mb από το πρόγραμμα + 600mb λόγο φοιτητικού). Εγώ το σκέφτομαι γιατί δε ξέρω τι θα γίνει όταν ορκιστώ και μετά που δε θα έχω το πάσο. Αν κάποια στιγμή μου το ζητήσουν επειδή θα είμαι σε συμβόλαιο για κάποια ανανέωση, ενώ με τη κάρτα σκέτο δε ξέρω αν θα το ψάξουν τόσο. Επίσης το 1gb εξτρα μπορεί να φανεί χρήσιμο στο στρατό που μπαίνω τώρα

Έχω το αντίστοιχο φοιτητικό της vodafone και δεν είμαι φοιτητής εδώ και 4 χρόνια! Όταν το είχα κάνει μου είχαν πει πως δεν πρόκειται να το κόψουν, τώρα από δω κι από κει ακούω πως μερικούς που το είχαν κάνει την ίδια περίοδο με μένα τους ζητάνε πάσο αλλιώς το κόβουν. Το σίγουρο είναι πως ισχύει για όσο ισχύει και το πάσο σου, κι ας έχεις ορκιστεί, και μετά μάλλον είναι θέμα τύχης αν θα στο κόψουν ή οχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 2/24/2018 στις 8:31 ΠΜ, jpil είπε

Έλαβα το παρακάτω sms από την κόσμοτε αλλά όσο και να  ψάχνω δεν έχω βρει περί τίνος πρόκειται, ξέρει κανείς κατι;

MΠOPEITE NA ENHMEPΩΘEITE ΓIA TIΣ TIMOΛOΓIAKEΣ AΛΛAΓEΣ THΣ KAPTOKINHTHΣ ME IΣXY AΠO 26/3 ΣTA KATAΣTHMATA TOY ΔIKTYOY COSMOTE KAI ΓEPMANOΣ & ΣTO COSMOTE.GR

δες εδώ https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/011217-anakoinvsh.pdf 

Θα ανοίξει το pdf με την ανακοίνωση της cosmote για τις αυξήσεις. Πρέπει να είσαι μάντης ή να ανοίξεις τις ανακοινώσεις τους μία μία 
για να καταφέρεις να το εντοπίσεις
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν είδα κάτι εδώ. Ο TS ειχε προσπαθήσει να το ξεκινήσει αλλά κάπου χάθηκε το αρχικό post ή άρθρο που ειχε.

Το θέμα είναι ότι υπάρχουν 3 βασικές κατηγορίες :
Συμβόλαια, καρτοσυμβόλαια, καρτοκινητά και διάφορα προγράματα και υποκατηγορίες σε κάθε ένα από αυτά 

Αν δεν φτιαχτεί μία φορμα γενική όπου ο καθένας να συμπληρώνει στοιχεία και μετά αυτά να συγκεντρωθούν κάπως
δε νομίζω ότι θα μπορεί να γίνει ουσιαστική σύγκριση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

τελικα καναμε συγκριση ή απλα κλαφτηκαμε?

 Παύει η εμπορική διάθεση των πακέτων CALL THEM ALL 600-i,  CALL THEM ALL PLUS-i, CALL THEM ALL 300-i, SUPER CALL THEM ALL-i,   SUPER CALL THEM ALL PLUS-I, COMBO CALL THEM ALL και  «200’ προς όλα τα δίκτυα και 100ΜΒ».

 

κριμα:wacko::wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα απο χτες αρχισε να με παιρνει ενας αριθμος απο αθηνα. Απο τι καταλαβα ειναι απο την vodafone.

Δεν το σηκωνω για το απλουστερο λογο πως και αλλη φορα μιλησα με εναν υπαλληλο και μου ελεγε τα οακετα θα ληξουν, θα βαζετε καρτα και δεν θα εχετς χρηματα μεσα, καλυτερα καντε συμβόλαιο. Τελικα το αφησα στην τυχη του και δεν εγινε τιποτα.

Εχω vodafone cu. Αν θελουν ας τα ανεβασουν, δεν εχω κανενα προβλημα, αλλα και στο κινητο μου δεν θα βαλω ενοικιο. Αν εχω θα βαζω καρτα απλα. Πρωτα κοιταω να εχω να παιρνω τηλεφωνο και μετα ολα τ αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ σημερα 26 Μαρτιου για τα παλαιά πακέτα της Cosmote (COSMOKAPTA, WHAT’S UP, FROG) που θα παψουν  να ειναι διαθέσιμα από αυριο. Μπορείτε ως σημερα στις 23:59 να ενεργοποιησετε καποιο από τα εν λογω πακετα και θα ισχυσει μεχρι τη ληξη του, δηλ. 27 Απριλιου.

 

Cosmote_paketa_2018.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Νεες αλλαγες vodafone απο 11/6

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40587&dateFrom=&dateUntil=

Στους 2 μηνες πλεον η υποχρεωτικη ανανεωση χρονου στο καρτοκινητο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Νεες αλλαγες vodafone απο 11/6

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40587&dateFrom=&dateUntil=

Στους 2 μηνες πλεον η υποχρεωτικη ανανεωση χρονου στο καρτοκινητο.

Τραγικοί! Τι άλλο να πεις;

Επεξ/σία από fourth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανουν οτι γουσταρουν απλα.

Εγω πχ αυτον τον μηνα δεν εκανα ανανέωση, γιατι ειχα λεφτα μεσα για να βαλω πακετο, αν το αφησω θα μου το κοψουν ετσι γιατι ξύπνησαν μια μερα και τους την βαρεσε. 

Τοσο καιρο που ειχα το νουμερο και εβαζα καρτες καλα ηταν.

Ειναι που ειναι μονοπώλιο, σε περιοριζουν κιολας. Δεν θελω κάθε μηνα να εχω μηνιαιο λογαριασμό για το κινητο. Οταν εχω θα βαλω και θα μιλησω, δεν πιστωνω κανεναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετατρέπουν έμμεσα το καρτοκινητό σε συμβόλαιο.Είτε μένεις σε κάρτα η έχεις συμβόλαιο δεν θα έχει μεγάλη διαφορά.Επίσης κάποιοι απο κάρτα θα το γυρίσουν σε συμβόλαιο δίνοντας παραπάνω €.  :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/2/2018 στις 11:21 ΠΜ, kayato είπε

 Παύει η εμπορική διάθεση των πακέτων CALL THEM ALL 600-i,  CALL THEM ALL PLUS-i, CALL THEM ALL 300-i, SUPER CALL THEM ALL-i,   SUPER CALL THEM ALL PLUS-I, COMBO CALL THEM ALL και  «200’ προς όλα τα δίκτυα και 100ΜΒ».

κριμα:wacko::wacko:

Δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...