Προς το περιεχόμενο

E3 (Electronic Entertainment Expo) 2018


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Απλά να θυμίσω πως όταν είχε πρωτοπαρουσιαστεί  η σκηνή του ξενοδοχείου στο 1ο the last of us υπήρχαν και τότε σχόλια τύπου " 'Έλα κόψτε το δούλεμα, δεν υπάρχει περίπτωση να γίνονται τέτοια πράγματα μέσα στο πραγματικό παιχνίδι.."

Δεν λέω πως έχεις άδικο, λέω απλά πως απο του τύπους τα περιμένω όλα πλέον, Δεν αποκλείω αυτό που είδαμε να είναι αρκετά κοντα στο τελικο αποτέλεσμα

Εικασιες κανω και εγω μακαρι να ειναι ετσι οπως μας το εδειξαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 353
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, Fulgore είπε

Απουσια του Red Dead 2....

Γιατί ποτε θυμάσαι την Rockstar σε E3?! Ειδικά τώρα που το GTA V θεωρείτε ως το top selling product σε entertainment ever. Θα βγάλουν ένα gameplay κλασσικά ένα μην πριν το release και τέλος. Tbh το προτιμώ έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, najinblue3 είπε

δε ξερω ποιο ειδες, αλλα το επαιξε ο αγαπημενος μου youtuber και εχω τρελο hype 

το βαζω σε σποιλ αν θες να τσεκαρες

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου
Spoiler

 

 

 

στα βιντεο που εβλεπα περσι, εβλεπα ενα παιχνιδι τυπου souls που οταν σε χτυπανε, πραγματικα πονας...Στα βιντεο που βλεπω τωρα, τρως ενα χτυπημα και ειναι σαν να μη τρεχει τιποτα...δεν ξερω, ισως ειναι η μπαρα ενεργειας που με μπερδευει. παντως ενω ημουν πολυ hypaρισμενος, εχω ψιλοξενερωσει....Τεσπα, ας περιμενουμε τη τελικη εκδοση, να δουμε τι ακριβως παιζει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αστείο η παρουσίαση της Nintendo σε content.

Το 2018 είναι πάρα πολύ φτωχό από άποψη content, ευτυχώς που είχαμε και ένα God of War φέτος και τα Smash και Spider-man να περιμένουμε, κατά τ' άλλα χάλι μαύρο, πολύ κρίμα.

Αν είχα να επιλέξω μία από τις τρεις παρουσιάσεις, θα επέλεγα την Sony μόνο και μόνο για το awe factor των games που θα κυκλοφορήσουν κάποτε στο μέλλον, αν αυτό μπορεί να θεωρηθεί σοβαρό κριτήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Alastor192 είπε

Δεν με τρελανε η Sony. Τι φαση με αυτο που αλλαζαν τοποθεσιες? Δεν ειχε κανενα νοημα εντελει. Πολυ κακο pacing. Χαρηκα που ειδαμε περισσοτερο πραμα απτα 4 main exclusive της,αλλα αυτο ηταν ολο ουσιαστικα. 

Σαν show της MS φετος ηταν ανωτερο

Συμφωνώ έτσι το είδα και γω,έδειξαν ανοργανωσιά και έλλειψη σεβασμού στόν κόσμο που περίμενε,αρχίζουν μετά απο τόση ώρα αναμονής και μετά απο λίγο ξαφνικά κάνουν "διάλλειμα" για 15 λεπτά ? απαράδεκτο αυτό

Οι 4 τίτλοι ήταν όντος πολύ λίγοι και το οτι δεν έχουν ακόμα ημερομηνία οι περισσότεροι,δεν βοηθάει.

Σε αυτά που μου άρεσαν ήταν το εντυπωσιακό Last of Us 2 όμως κάποια πράγματα που έδειχναν,όπως αναφέρθηκε πιο πάνω,έμοιαζαν όντος αρκετά σκηνοθετημένα,το Ghost of Tsusima  επίσης πανέμορφο και με ιδιαίτερο art,ελπίζω να μην είναι πολύ "κινηματογραφικό" και να μπορέσει να δώσει αρκετές ώρες διάρκειας και gameplay και να μην τελειώνει σε 5-6 ώρες με το στύλ που έχει.

Γενικά αν έβαζα βαθμολογίες στίς παρουσιάσεις φέτος θα έβαζα  (με κάποια μεγαλοψυχία) στήν MS 9.στήν Sony 7.5 και στήν Nintendo ενα 6αράκι 

 

 

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετρια πραγματα φετος ... πρωτη μσ στο μουλτιπλατφορμ παρτυ της και σονυ μονο με το πολυ ωραιο  the last of us ...μου αρεσε και γιουμπι για πρωτη φορα λογω της προσεγγισης του bge με το κοινο . νιτεντο σαν να μην εγινε οπως και εα μεγα αστειο,,,, Γενικα ενα παιχνιδι ξεχωρισα και θελω να δω πολυ γρηγορα

#ειναι τρελοι οι πολωνοι 

#2077

φαινεται να ειναι επος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ειδα το showcase της Σονυ. Τα εχετε περιγραψει αναγλυφα ηδη..

 

Σε οτι αφορα στα της παρουσιασης περα απο τον θεο Santaolalla, η τετραδα ηταν κυριολεκτικα να παιρνεις τον ενα και με αυτον να χτυπας τον επομενο. Πιο στημενα, νεροβραστα χαζο-Αμερικανακια δεν μπορουσαν να εχουν επιλεξει.

 

Το περιοχομενο ωστοσο εσπειρε. Το TLOU 2 ηταν απολυτα ανμενομενα συγκλονιστικο αν και κρατω μικρο καλαθι για τα κατα ποσον θα φτασουν αυτουσια στα χειριστηρια μας ολα οσα ειδαμε gameplayκα μιλωντας. Με τον Tsushima εμεινα μακακας τοσο απο την απαραμιλη ομορφια του, οσο απο το gameplay και τα finishers. Mου θυμισε και λιγο Uncharted goes tto Japan on the 13th century.

 

Με ιντριγκαρισε το Control της Remedy με την το Quantum Break συναντα το Inception αισθητικη του. Μου αρεσε πολυ το RE 2. Σοκ και δεος απο Kojima και πολλα υποσχομενο το αλά Arkham Spiderman.

 

Super κοινως. Πολυ μπροστα το περιεχομενο. Και αρκετα απλωμενο σστο χρονο βεβαια. Καλημερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα την παρουσίαση της nintendo. Πολύ χλιαρά πράγματα. Βέβαια πήραμε κατά το μισό αυτό που περιμέναμε αλλά δεν υπήρξε και καμιά έκπληξη. Μάλλον η έκπληξη ήταν ότι τα 2/3 της παρουσίασης θα το έτρωγαν για το Smash. Νταξ δε λέω, πιο υπέροχο από ποτέ και μπήκαν να εξηγήσουν σε βάθος τα τι και τα πως + τους νέους χαρακτήρες όμως παρά το πόσο διαδεδομένο είναι προσωπικά δεν με ενδιαφέρει και συνεπώς η όλη παρουσίαση ήταν κενή για εμένα. Από εκεί και πέρα το νέο Fire Emblem δείχνει το πόσο γαμάτο πρόκειται να είναι αν και είναι παιχνίδι του 2019 τελικά, το Daemon X Machina μου θυμίζει απίστευτα πολύ το παλιό Robotech στην εποχή του PS2 παντρεμένο με το Zone of enders και ολίγον Virtual ON και συνεπώς σίγουρα με κέρδισε, το Octopath traveler παίζει να είναι τρελό διαμάντι και τέλος κάποια multiplatform και indies που σίγουρα με ενδιαφέρουν. 

Γενικά σε προσωπικό επίπεδο θα της βάλω 5/10. Περιμένω περισσότερο νεύρο και "χαζαμάρα" από την nintendo και αυτό που είδα ήταν πολύ "ορθολογιστικό". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το χρυσό βατόμουρο φέτος πήγε στο pc gaming show χαλαρά. Κατάφεραν να είναι πιο αδιάφοροι και βαρετοί από  ubi και square enix μαζί. Τουλάχιστον η Ubi ήταν cringe af και βλεπόταν ευχάριστα για αυτόν τον λόγο 😗. Ο Day9 παρουσίασε ένα σκασμό indies, free 2 plays και μερικά multiplatforms και τίποτα από αυτά σχεδόν δεν ήταν της προκοπής. Κάποια ήταν br clones, άλλα ήταν ξαναζεσταμένα pixelart indies και ένα ήταν sharkpg (το μόνο πρωτότυπο τελικά😍). Μάλλον για αυτό και φέτος δεν είχε σπόνσορα καμία AMD/Nvidia. Πως να πουλήσουν κοψοχρονιά καμιά vega  σε διπλάσια τιμή από το msrp  με αυτά τα σαπάκια 🤗.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilos είπε

Το χρυσό βατόμουρο φέτος πήγε στο pc gaming show χαλαρά. Κατάφεραν να είναι πιο αδιάφοροι και βαρετοί από  ubi και square enix μαζί. Τουλάχιστον η Ubi ήταν cringe af και βλεπόταν ευχάριστα για αυτόν τον λόγο 😗. Ο Day9 παρουσίασε ένα σκασμό indies, free 2 plays και μερικά multiplatforms και τίποτα από αυτά σχεδόν δεν ήταν της προκοπής. Κάποια ήταν br clones, άλλα ήταν ξαναζεσταμένα pixelart indies και ένα ήταν sharkpg (το μόνο πρωτότυπο τελικά😍). Μάλλον για αυτό και φέτος δεν είχε σπόνσορα καμία AMD/Nvidia. Πως να πουλήσουν κοψοχρονιά καμιά vega  σε διπλάσια τιμή από το msrp  με αυτά τα σαπάκια 🤗.

Καταραμένο mining.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτο ειναι το pc gaming στις μερες μας. Indie και early access παιχνιδια μεχρι να σβησει ο ηλιος,battle royale παιχνιδια και αλλα αναλογα online παιχνιδια και για μια μικρη μεριδα αντε κανενα multiplatform port καλη ωρα οπως τα just cause 4 και Hitman 2 που εδειξαν.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μου εκανε αρνητικη εντυπωση η απουσια αναφορας για το RDR2  .Ειναι πολυαναμενομενος τιτλος για μενα ,ο καιρος πλησιαζει θα  επρεπε να δειξουν υλικο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες ειναι οι λαλακιες που κανει η ιδια η Rockstar και που γενικα δεν μαρεσουν γιατι οπως εχω ξαναπει και πιο παλια την εχει δει καπως αυτη η εταιρεια τα τελευταια χρονια και δεν μαρεσει καθολου αυτο+τις επιθετικες τακτικες που εχει στο κομματι του marketing και της διαφημισης για τα παιχνιδια της.

Ναι βγαζει καλα παιχνιδια(δεν ειναι βεβαια η μονη)και σιγουρα θα το τιμησω το Red Dead αλλα ωρες ωρες μου ειναι πιο αντιπαθητικη και απο την Konami/bethesda με τετοιες κινησεις.

Απο την αλλη γνωριζει και η ιδια οτι απο τελος Σεπτεμβριου και για το υπολοιπο 2018 τουλαχιστον θα μονοπωλει το ενδιαφερον και σου λεε

-Δεν βαριεσαι θα δειξουμε κατι τελευταια στιγμη και καλα ειμαστε.Παλι θα πουλησει ποσα μυρια το παιχνιδι και κλασσικα ολοι θα του βαλουν 99 και 100/100 (μιας και γενικα υπαρχει αυτη η ταση  μονο με αυτη την εταιρεια να θεοποιουν τα παιχνιδια της ασχετως αν τα περισσοτερα απο αυτα πλεον ειναι sequels).-

Δηλαδη δεν νομιζω οτι στο single player κομματι το Red Dead 2 περαν των γραφικων θα με εντυπωσιασει τοσο πολυ για να αξιζει βαθμολογιες πανω απο το αρχικο Red Dead που οντως ηταν το μεγαλο μπαμ της προηγουμενης γενιας.ΕΛπιζω να μην υπερβαλουν οπως εγινε και με το GTA V και τα τελευταια GTA γενικα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...