Προς το περιεχόμενο

Έρχονται αυξήσεις στην κινητή τηλεφωνία


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή την εξελιξη θα την περιγραψω, προσωπικα, ως το απολυτο αισχος.

Αποτελουν βασικοι ρυθμιστες του συγχρονου βιωτικου επιπεδου της κοινωνιας και η προσφορα τους αποτελείται από υπηρεσίες και εξυπηρετηση μετριου ή κακου ή κακιστου επιπεδου, ενιοτε σε επίπεδα αναπτυσσομενων χωρων, συνεπως, πωλουν ένα ανεπαρκες, για τα δεδομενα της πρωτης δεκαετιας της νεας χιλιετιας και σε συγκριση με τις αντιστοιχες επιχειρήσεις του δυτικου κοσμου, προιον σε ολοένα και αυξανομενη τιμη, ενιοτε υψηλοτερη του εξωτερικου ανταγωνισμου και παρα τις λιγοτερες παροχες, η επιτομη της δυσαναλογίας.

Υπο αυτές τις συνθήκες, είναι βασικοι πρωταγωνιστες του ασθενικου, λησταρχικου και ανεπαρκούς ιδιωτικου τομεα της χωρας, συνιστώντας ένα καρτελ, και βασικοι αυτουργοι, αναμεσα σε πολλους αλλους, της εξωθησης Ελλήνων πολιτων σε χωρες με προφανως ανωτερο και αρτιοτερο επιπεδο διαβιωσης.

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρε βρε τα λαμόγια της κοροϊδίας και της ψευτιάς ανεβάζουν ξανά τις τιμές χωρίς να προσφέρουν τίποτα καλύτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω φαει το 2009 και το 2010 2 υπερχρεωσεις απο βοντα. ειχα συμβολαιο €35/μην και τη μια μου ρθε 310 και την αλλη 270. το γυρισα σε καρτα (σι-γιου) και με/τους ελεγχω. καθε χρονο 3-4 κλησεις να γινει συμβολαιο... αμ δε! καρτα και ξερο ψωμι! να ναι καλα το καθε viber/skype, βαζω και λεπτα ομιλιας και μιλαω οταν υπαρχει αναγκη. μακρυα απο συμβολαια κατ εμε παιδια να εχετε το κεφαλι σας ησυχο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτοι αυξανουν τις τιμες, εμεις μειωνουμε την χρηση του κιν. τηλεφωνου και ερχομαστε στα ιδια λεφτα. Αυτο το μοντελο ακολουθει και ο Συριζα (αυξανω φορους μπας και παρω αλλα στο τελος εισπράττει δεν εισπράξει τα ιδια η και λιγοτερα, αλλα χρεώνονται οσοι δεν μπορουν να πληρωσουν και αργα η γρηγορα θα τους παρουν περιουσια) η σαν το πετρελεο θερμανσεις ενα πραγμα κτλ.

Επεξ/σία από Karnival Sin
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mobile_32 είπε

και με τον υφιστάμενο αριθμό τι κάνουμε? έναν αριθμο για εισερχόμενες κλήσεις και έναν για εξερχόμενες?

Με τον ίδιο αριθμό. Αν έχεις γνωστό που σπουδάζει είναι πολύ εύκολο. Τώρα αν δεν έχεις ξέρω άνθρωπο που έδωσε πανελλήνιες για να πάρει πάσο. Έχασε μερικά 2ωρα από την ζωή του και την βγάζει με 10ευρη κάθε 2 μήνες. Εγώ δεν ξέρω αν θα το έκανα αλλά είναι πολύ έξυπνο 

 

Επεξ/σία από _Στεργιος_
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ziaba είπε

μόλις γύρισα απ την voda έκανα αίτημα για διακοπή τώρα που ναι τζάμπε

Εντάξει, σε 3 μήνες θα σε διακόψουν! ^_^
Το καλοκαίρι έκανα αίτημα διακοπής στο επαγγελματικό μου μετά από 7 και πλέον χρόνια αδιάκοπης χρηματοδότησής τους. Κάνανε 3 μήνες να διακόψουν τη σύνδεση σε συμβόλαιο μάλιστα που είχε λήξει προ εξαμήνου. Τουλάχιστον γραφικοί.Και πελάτης μού έχει αναφέρει ότι του έκαναν το ίδιο.Υποψιάζομαι ότι μάλλον δεν έτυχε και τόσο πολύ.

Πάντα θεωρούσα γυφτιά το να έχεις καρτοκινητό για επαγγελματική χρήση, αλλά με εξαγρίωσαν τόσο με τη συμπεριφορά τους το τελευταίο εξάμηνο που είπα να το δοκιμάσω.Ειλικρινά όχι απλά απορώ τι έκανα τόσον καιρό που τους πλήρωνα μηνιάτικο, αλλά έχω και μεγαλύτερη άνεση επειδή δεν χρησιμοποιώ όλες τις παροχές και αυτές μεταφέρονται στον επόμενο μήνα. Και προφανώς με σχεδόν υποδεκαπλάσιο κόστος.

Από ένα σημείο κι έπειτα πρέπει κι εμείς να πατήσουμε πόδι ως καταναλωτές σε κάποια θέματα. Θυμάμαι είχα ξεκινήσει το πρόγραμμα με 30€ προ διετίας με όλους τους φόρους μέσα και έφτασε το ίδιο πρόγραμμα να βγαίνει 40-42€ τον μήνα, ανάλογα με το εάν θα καλούσα καναν τηλεφωνητή ή τίποτα τέτοιο. Μετά από σχεδόν 8 χρόνια που ήμουν τυπικότατος συνδρομητής τους και δεν είχα ζητήσει εκπτώσεις κλπ, τόλμησα να τους πω παιδιά 40+€ το μήνα είναι υπερβολή για το 2017 για 700 λεπτά και 500mb, μου το δίνετε με 25; Και η απάντηση 2-3 φορές που πήρα μήπως πέσω σε κανέναν χριστιανό ήταν καρμπόν η ίδια. Τι λέτε κύριε;Αυτό το πρόγραμμα κοστολογείται για 55€, έχετε έκπτωση 30%. Να σας βάλουμε με 45 στο red που έχει 2gb internet και έχει κανονικά 80; Ε οκ, μου γύρισε κι εμένα τοι μυαλό και τους λέω, παιδιά ρωτάω τελευταία φορά, 25€ το μήνα σίγουρα σίγουρα τα θέλετε; Όχι κύριε, δεν μπορούμε. Πολύ ωραία, βολευτείτε με 6€ λοιπόν κάθε μήνα με καρτούλα.Δεν ξέρω εάν τους έκανα τη μούρη κρέας, σίγουρα όμως θεωρώ ότι εάν τους έφευγε αρκετός κόσμος θα σκέφτονταν ότι ίσως θα πρέπει να αναθεωρήσουν κάποια πράγματα.Πρέπει κι εμείς να καταλάβουμε ότι ναι μεν δεν χρειάζεται να κάνουμε σαν κακομαθημένα παιδάκια και να μην ξέρουμε τι ζητάμε, αλλά και από την άλλη να αντιλαμβανόμαστε τη δύναμή μας, εάν θέλετε, και τουλάχιστον να μη φοβόμαστε να πούμε το αυτονόητο.Ότι κάποια πράγματα είναι υπερβολικά.

Επεξ/σία από Bigi444444
  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Ατυχής, κατά την ταπεινή μου άποψη, η επιλογή της φωτό η οποία δείχνει έναν άνθρωπο ο οποίος ξεκάθαρα βιώνει το άκουσμα ενός τραγικού νέου.

Ενημερωτικά η συγκεκριμένη φωτογραφία προέρχεται από τον σεισμό που έλαβε χώρα στο Μεξικό το 2017 και στοίχισε τη ζωή σε 370 ανθρώπους...

 

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να πείσω και τον αδερφό μου που έχει κολλήσει σε σύνδεση και ανεβαίνει κάθε εξάμηνο 5% αύξηση ο λογαριασμός ...! Θα στείλω Λίνκ το νήμα εδώ.

5 λεπτά πριν, flyer είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ατυχής, κατά την ταπεινή μου άποψη, η επιλογή της φωτό η οποία δείχνει έναν άνθρωπο ο οποίος ξεκάθαρα βιώνει το άκουσμα ενός τραγικού νέου.

Ενημερωτικά η συγκεκριμένη φωτογραφία προέρχεται από τον σεισμό που έλαβε χώρα στο Μεξικό το 2017 και στοίχισε τη ζωή σε 370 ανθρώπους...

Εντάξει γνωστό το κόλπο..! Να τραβήξει θέλει τα βλέμματα στην αρχική..!

και το κατάφερε..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...