Προς το περιεχόμενο

Έρχονται αυξήσεις στην κινητή τηλεφωνία


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άραγε θα πειράξουν και τα ειδικά καρτοκινητά? 1500 προς όλους και 3gb internet και άπειρα sms(viber) με 8 ευρώ...πόσο να το πάνε άραγε? 10? 15? Και πάλι. Απορώ γιατί υπάρχουν οι συνδέσεις πραγματικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, nectons είπε

Άραγε θα πειράξουν και τα ειδικά καρτοκινητά? 1500 προς όλους και 3gb internet και άπειρα sms(viber) με 8 ευρώ...πόσο να το πάνε άραγε? 10? 15? Και πάλι. Απορώ γιατί υπάρχουν οι συνδέσεις πραγματικά.

1. ειναι ανθρωποι οπου τα 1500 δεν τους πανε βδομαδα

2. αμα βλεπεις βιντεο στο κινητο τα 3γβ κανουν φτερα

3. υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν whats up η viber... το 2018

Επεξ/σία από iGotProblems
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, nectons είπε

Άραγε θα πειράξουν και τα ειδικά καρτοκινητά? 1500 προς όλους και 3gb internet και άπειρα sms(viber) με 8 ευρώ...πόσο να το πάνε άραγε? 10? 15? Και πάλι. Απορώ γιατί υπάρχουν οι συνδέσεις πραγματικά.

Έχουν πιαστεί κορόιδα οι εταιρίες νε τα δικά τους προϊόντα καρτοκινητες, η αλήθεια είναι.

Κοιτανε να το γυρίσουν οι πελάτες σε καρτοπρογραμμα για να έχουν έστω 20€ τον μήνα στην τσέπη για σιγουριά. Με την κάρτα δεν συμβαίνει το ίδιο. Είχα να βάλω μια φορά 2 μήνες πχ. Άλλοι κάνουν πολύ καιρό να βάλουν έστω 10€. Πως και δεν κάνουν καμία κίνηση να τα καταργήσουν τα καρτοκινητά και να τα μετατρέψουν όλα σε καρτοσυμβολαια (και αμα σας αρέσει), αλλά εκτός ότι θα ήταν ο τάφος τους θα είναι και παράνομο λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, iGotProblems είπε

1. ειναι ανθρωποι οπου τα 1500 δεν τους πανε βδομαδα

2. αμα βλεπεις βιντεο στο κινητο τα 3γβ κανουν φτερα

3. υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν whats up η viber... το 2018

Με άλλα 8 έχεις ακόμη 1500 (μα καλά... δεν φτάνουν περίπου 2 ώρες ομιλίας την ημέρα?). Να συμπληρώσω ότι υπάρχει και το MAGIC NUMBER όπου έχεις ακόμη 1500 λεπτά σε κάθε 8ευρω ανανέωσης σε 4 διαφορετικά νούμερα που θα επιλέξεις...

Και με 40 ευρώ που πληρώνει κάποιος πάγιο πόσα γίγα έχει για πες μας? 16 λοιπόν και 6 γίγα data άμα κάποιος είναι τόσο γκαβός που θέλει να δει ολόκληρη ταινία στο παγκάκι...

Υπάρχουν? Ε καιρός είναι να ξυπνήσουν και να βάλουν και αυτοί! Έχω να στείλω SMS κοντά 2 χρόνια... το θεωρώ τόσο γελοίο.. αλλά και πάλι.. με 5 ευρώ επιπλέον μπορεί κάποιος να έχει και 1000 SMS... εκτός πια εκτός της γκαβπομάρας να δει ταινία στο παγκάκι θέλει να στείλει και όλη την υπόθεση στον φίλο του με SMS 

 

Δεν υπάρχει ούτε δικαιολογία ούτε εξήγηση... Απλ'α δεν γνωρίζει ο κόσμος πιστεύω. Και μη μου πει κανείς μα θέλω να κρατήσω το νούμερο που με ΚΛΕΒΕΙ τόσα χρόνια.. γιατί με ένα ομαδικό μήνυμα και σε το πολύ μια εβδομάδα έχουν μάθει όλοι το νέο νούμερο.. απλό σαν να πίνεις ένα ποτήρι νερό.

Και συμπληρώνω τέλος που άκουσα και αυτό.. μόλις ανανέωσα το συμβόλαιό μου και πήρα και νέα συσκευή με επιδότηση! Δεν μπορώ να κάνω τίποτε αν δεν περάσουν 2 χρόνια. Και απάντησα βεβαίως... δεν πληρώνεις τίποτε και σου κόβουν την γραμμή. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΠΟΛΥΤΩΣ. ΟΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΡΩΣΤΑΣ. Ωχ? Μα εγώ θέλω να είμαι τίμιος και δεν θέλω να χρωστάω πουθενά. Και φυσικά απάντησα... όταν κλέβεις από ΚΛΕΦΤΗ δεν είναι ούτε αμαρτία ούτε παράνομο.

 

:D

Επεξ/σία από nectons
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mobile_32 είπε

και με τον υφιστάμενο αριθμό τι κάνουμε? έναν αριθμο για εισερχόμενες κλήσεις και έναν για εξερχόμενες?

Ακριβως..Γι αυτο υπαρχουν και τα δικαρτα... ;)

Εγω παντως με φοιτητικο τις wind εχω σωθει..

Με 10 ευρω το μηνα, 1500λεπτα προς ΟΛΟΥΣ, και σε σταθερα, και 1500 mb internet.

Αμα βαλεις καρτα απο καταστημα wind αλλα 500mb δωρο.

Και αν τα καταναλωσεις μεσα στο μηνα, μπορεις να ξαναβαλεις αλλη μια καρτα.

Δηλαδη με ενα 20αρικο, εχεις  3000 λεπτα προς ολα τα δικτυα και σταθερα, 4gb ιντερνετ.

Δηλαδη τι αλλο να ζητησεις??

Επεξ/σία από Kostas.karras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είναι πάρα πολύ ακριβή η κινητή! Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το ότι (ευτυχώς) δεν έχουμε αντίστοιχα ακριβή σταθερή (με γύρω στα 25-30 ευρω έχεις απεριοριστα σταθ-ιντερνετ και λιγα κινητά, οπότε ΟΚ). Γιατί όπως τόσο μεγάλη διαφορά μεταξύ των δύο ειδών;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, iGotProblems είπε

1. ειναι ανθρωποι οπου τα 1500 δεν τους πανε βδομαδα

2. αμα βλεπεις βιντεο στο κινητο τα 3γβ κανουν φτερα

3. υπαρχουν ανθρωποι που δεν εχουν whats up η viber... το 2018

Δεν ξερω αν ειναι ανθρωπος ή σιχαμα οταν μιλαει 1500λεπτα στο κινητο την εβδομαδα. Το μονο σιγουρο ειναι πως εχει το καρκινο στο τσεπακι του + οτι ειναι υποψηφιος δολοφονος ή θυμα τροχαιου.

Μακαρι να καταργηθουν ολα αυτα τα πακετα με τα δωρεαν λεπτα κλπ. 
Εχουν καταστρεψει σπιτια και ανθρωπους αυτα τα ¨δωρεαν λεπτα". 1€ η κληση θελει και μιλα οσο θες.

Επεξ/σία από greed
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mjaros είπε

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί με 10€ κάρτα έχεις τα πάντα και με συμβόλαιο ξεκινάς με 20€ και τίποτα;

ειναι απλο. η καρτα ειναι φθηνη γτ τα νεα ατομα δεν εχουν συμβολαια αλλα πρεπει να ειναι προσιτη για να κανουν συνεχως καταναλωση και ανανεωσεις. η αναγκη δημιουργει καταναλωση. και μετα επειδη μεγαλωνεις προσπαθουν να σου περασουν την ιδεα οτι θες συμβολαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Bigi444444 είπε

Εντάξει, σε 3 μήνες θα σε διακόψουν! ^_^
Το καλοκαίρι έκανα αίτημα διακοπής στο επαγγελματικό μου μετά από 7 και πλέον χρόνια αδιάκοπης χρηματοδότησής τους. Κάνανε 3 μήνες να διακόψουν τη σύνδεση σε συμβόλαιο μάλιστα που είχε λήξει προ εξαμήνου. Τουλάχιστον γραφικοί.Και πελάτης μού έχει αναφέρει ότι του έκαναν το ίδιο.Υποψιάζομαι ότι μάλλον δεν έτυχε και τόσο πολύ.

Πάντα θεωρούσα γυφτιά το να έχεις καρτοκινητό για επαγγελματική χρήση, αλλά με εξαγρίωσαν τόσο με τη συμπεριφορά τους το τελευταίο εξάμηνο που είπα να το δοκιμάσω.Ειλικρινά όχι απλά απορώ τι έκανα τόσον καιρό που τους πλήρωνα μηνιάτικο, αλλά έχω και μεγαλύτερη άνεση επειδή δεν χρησιμοποιώ όλες τις παροχές και αυτές μεταφέρονται στον επόμενο μήνα. Και προφανώς με σχεδόν υποδεκαπλάσιο κόστος.

Από ένα σημείο κι έπειτα πρέπει κι εμείς να πατήσουμε πόδι ως καταναλωτές σε κάποια θέματα. Θυμάμαι είχα ξεκινήσει το πρόγραμμα με 30€ προ διετίας με όλους τους φόρους μέσα και έφτασε το ίδιο πρόγραμμα να βγαίνει 40-42€ τον μήνα, ανάλογα με το εάν θα καλούσα καναν τηλεφωνητή ή τίποτα τέτοιο. Μετά από σχεδόν 8 χρόνια που ήμουν τυπικότατος συνδρομητής τους και δεν είχα ζητήσει εκπτώσεις κλπ, τόλμησα να τους πω παιδιά 40+€ το μήνα είναι υπερβολή για το 2017 για 700 λεπτά και 500mb, μου το δίνετε με 25; Και η απάντηση 2-3 φορές που πήρα μήπως πέσω σε κανέναν χριστιανό ήταν καρμπόν η ίδια. Τι λέτε κύριε;Αυτό το πρόγραμμα κοστολογείται για 55€, έχετε έκπτωση 30%. Να σας βάλουμε με 45 στο red που έχει 2gb internet και έχει κανονικά 80; Ε οκ, μου γύρισε κι εμένα τοι μυαλό και τους λέω, παιδιά ρωτάω τελευταία φορά, 25€ το μήνα σίγουρα σίγουρα τα θέλετε; Όχι κύριε, δεν μπορούμε. Πολύ ωραία, βολευτείτε με 6€ λοιπόν κάθε μήνα με καρτούλα.Δεν ξέρω εάν τους έκανα τη μούρη κρέας, σίγουρα όμως θεωρώ ότι εάν τους έφευγε αρκετός κόσμος θα σκέφτονταν ότι ίσως θα πρέπει να αναθεωρήσουν κάποια πράγματα.Πρέπει κι εμείς να καταλάβουμε ότι ναι μεν δεν χρειάζεται να κάνουμε σαν κακομαθημένα παιδάκια και να μην ξέρουμε τι ζητάμε, αλλά και από την άλλη να αντιλαμβανόμαστε τη δύναμή μας, εάν θέλετε, και τουλάχιστον να μη φοβόμαστε να πούμε το αυτονόητο.Ότι κάποια πράγματα είναι υπερβολικά.

Εγώ σήμερα τους έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ γιατί δεν μου ακυρώνουν το συμβόλαιο που έχει λήξει εδώ και πόσους μήνες.. Go figure..

Επεξ/σία από jmirko15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, mjaros είπε

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί με 10€ κάρτα έχεις τα πάντα και με συμβόλαιο ξεκινάς με 20€ και τίποτα;

Δεν ξέρω, υποψιάζομαι κι εγώ ότι έχει να κάνει πιο πολύ με αυτό που λέει ο basilis_k6. Γενικά προσπαθούν να την περάσουν αυτή τη νοοτροπία.Για παράδειγμα όταν τους είχα πάρει να μου μειώσουν το πάγιο αφότου έληξε το πρόγραμμά μου, μου άρχισαν τα τρελά που ανέφερα παραπάνω. Ξέρετε το πρόγραμμά σας κοστολογείται στα 55€ και πρέπει να μας γλύφετε τις πατούσες που σας το δίνουμε στα 40 κλπ. Και είπα σε έναν από αυτούς που μίλησα μία από τις τρεις φορές που δοκίμασα, ότι ξέρετε κάτι παιδιά;Το πρόβλημα που έχετε με τις τιμές στα συμβόλαιά σας δεν είναι απλά μια ξερή τιμή. Ότι είναι απλά ακριβό. Είναι ακριβό επειδή υπάρχει άλλο πρόγραμμα δικό σας που προσφέρει περίπου τα ίδια με 7-8 φορές μικρότερο κόστος. Έχετε εσωτερικό ανταγωνισμό. Εάν δεν θέλετε να θεωρεί ο κόσμος ληστρικές τις τιμές σας στα συμβόλαια να μην βγάζετε τέτοιες προσφορές στα καρτοκινητά σας, του είπα. Και εννοείται αμέσως μου απαντάει με ύφος, καλά πλάκα μου κάνετε;Είστε επαγγελματίας και θέλετε να έχετε καρτοκινητό; Και θα συγκρίνετε το καρτοκινητό που έχει ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά και μετά χρέωση ανά 30" ή 1' (πόσο έχει τέλος πάντων) με το συμβόλαιο που έχει ελάχιστη χρέωση ένα λεπτό και μετά χρέωση ανά δευτερόλεπτο; Προσπαθούν δηλαδή τα πακέτα τους να τα κάνουν να δείχνουν ότι τα καρτοκινητά απευθύνονται σε μαθητές ή τίποτα παππούδια και τα συμβόλαια ότι είναι για όλους τους υπόλοιπους.

6 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Εγώ σήμερα τους έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ γιατί δεν μου ακυρώνουν το συμβόλαιο που έχει λήξει εδώ και πόσους μήνες.. Go figure..

Και πολύ καλά έκανες.Κανονικά το ίδιο έπρεπε να έχω κάνει κι εγώ.Τους πλήρωσα ένα 120ρι έτσι για χαβαλέ.Για αέρα κοπανιστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Bigi444444 είπε

Δεν ξέρω, υποψιάζομαι κι εγώ ότι έχει να κάνει πιο πολύ με αυτό που λέει ο basilis_k6. Γενικά προσπαθούν να την περάσουν αυτή τη νοοτροπία.Για παράδειγμα όταν τους είχα πάρει να μου μειώσουν το πάγιο αφότου έληξε το πρόγραμμά μου, μου άρχισαν τα τρελά που ανέφερα παραπάνω. Ξέρετε το πρόγραμμά σας κοστολογείται στα 55€ και πρέπει να μας γλύφετε τις πατούσες που σας το δίνουμε στα 40 κλπ. Και είπα σε έναν από αυτούς που μίλησα μία από τις τρεις φορές που δοκίμασα, ότι ξέρετε κάτι παιδιά;Το πρόβλημα που έχετε με τις τιμές στα συμβόλαιά σας δεν είναι απλά μια ξερή τιμή. Ότι είναι απλά ακριβό. Είναι ακριβό επειδή υπάρχει άλλο πρόγραμμα δικό σας που προσφέρει περίπου τα ίδια με 7-8 φορές μικρότερο κόστος. Έχετε εσωτερικό ανταγωνισμό. Εάν δεν θέλετε να θεωρεί ο κόσμος ληστρικές τις τιμές σας στα συμβόλαια να μην βγάζετε τέτοιες προσφορές στα καρτοκινητά σας, του είπα. Και εννοείται αμέσως μου απαντάει με ύφος, καλά πλάκα μου κάνετε;Είστε επαγγελματίας και θέλετε να έχετε καρτοκινητό; Και θα συγκρίνετε το καρτοκινητό που έχει ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά και μετά χρέωση ανά 30" ή 1' (πόσο έχει τέλος πάντων) με το συμβόλαιο που έχει ελάχιστη χρέωση ένα λεπτό και μετά χρέωση ανά δευτερόλεπτο; Προσπαθούν δηλαδή τα πακέτα τους να τα κάνουν να δείχνουν ότι τα καρτοκινητά απευθύνονται σε μαθητές ή τίποτα παππούδια και τα συμβόλαια ότι είναι για όλους τους υπόλοιπους.

Και πολύ καλά έκανες.Κανονικά το ίδιο έπρεπε να έχω κάνει κι εγώ.Τους πλήρωσα ένα 120ρι έτσι για χαβαλέ.Για αέρα κοπανιστό.

Και εγω αυτο τους λεω εχω καρτα και την βγάζω με ενα δεκαρικάκι και μου λένε μα κάρτα? να βάζετε καρτα και να αγχωνεστε μην ξεμεινετε? να ασχολειστε με πακέτα? και συνεχιζουν να μου πλασαρουν με διπλα λεφτα τα μισα προνομια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λαμογια ολο αυξησεις κανουν, και δεν φτανει αυτο μας τα πρηζουν καθε μερα να γυρισουμε την καρτα σε συνδεση φυσικα τρωνε ακυρο

9 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Και εγω αυτο τους λεω εχω καρτα και την βγάζω με ενα δεκαρικάκι και μου λένε μα κάρτα? να βάζετε καρτα και να αγχωνεστε μην ξεμεινετε? να ασχολειστε με πακέτα? και συνεχιζουν να μου πλασαρουν με διπλα λεφτα τα μισα προνομια.

 

και εγω καρτα εχω εχουν φαγωθει να με παιρνουν να το κανω καρτοσυμβολαιο αλλα δεν υπαρχει τετοια περιπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Anorymous είπε

Τα λαμογια ολο αυξησεις κανουν, και δεν φτανει αυτο μας τα πρηζουν καθε μερα να γυρισουμε την καρτα σε συνδεση φυσικα τρωνε ακυρο

και εγω καρτα εχω εχουν φαγωθει να με παιρνουν να το κανω καρτοσυμβολαιο αλλα δεν υπαρχει τετοια περιπτωση

Πες τους εχω φοιτητικο.

Θα το κλεισουν κατευθειαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...