Προς το περιεχόμενο

Ευρωπαϊκό ρεκόρ σε καύσωνες και ξηρασίες προβλέπεται για την Αθήνα


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

16 λεπτά πριν, 4saken είπε

Επιτακτικη αναγκη η αξιοποιηση της Αθηναικης Ριβιερας.

Επιτακτική ανάγκη η ενεργειακή αναβάθμιση όλου του κτηριακού όγκου της χώρας και ο βιοκλιματικός σχεδιασμός κάθε νέας κατασκευής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα κονομίσουν καλά οι εταιρίες που πουλάνε μονωτικά υλικά , αλλά καιρός ήταν. Μόνωση (μέσα έξω και κουφώματα) είναι το πρώτο πράγμα που κάνεις (όταν αγοράζεις ακίνητο) ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kirileman είπε

Επιτακτική ανάγκη η ενεργειακή αναβάθμιση όλου του κτηριακού όγκου της χώρας και ο βιοκλιματικός σχεδιασμός κάθε νέας κατασκευής.

Το πρώτο είναι δύσκολο χωρίς να μπει το χέρι βαθιά στην τσέπη, το δεύτερο που γράφεις πρέπει να γίνει "δεδομένο" αν δεν έχει είδη μπει σε κάποιον κανονισμό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, kirileman είπε

Επιτακτική ανάγκη η ενεργειακή αναβάθμιση όλου του κτηριακού όγκου της χώρας και ο βιοκλιματικός σχεδιασμός κάθε νέας κατασκευής.

 

10 λεπτά πριν, coffeex είπε

Το πρώτο είναι δύσκολο χωρίς να μπει το χέρι βαθιά στην τσέπη, το δεύτερο που γράφεις πρέπει να γίνει "δεδομένο" αν δεν έχει είδη μπει σε κάποιον κανονισμό.

 

Μιλάμε για την Ελλάδα που το attitude στο χτίσιμο κτηρίων το 90 και το 2000 ήταν σιγά μην βάλουμε πολύ μόνωση κ.τ.λ. το πετρέλαιο για θέρμανση και το κλιματιστικό είναι φτηνά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν κοιτανε τα χαλια τούς οι Αγγλοι που σε λιγο θα βγαλουν ρίζες απο την βροχη και την μουχλα η Ελλάδα τους πείραξε.Α παρεμπίπτοντος τελειωνω  και εγω μια μελετη που λεει οτι η αγγλια θα γινει Αμαζόνιος και οι Αγγλοι μαο μαο.Θα μου πειτε που με ξερατε εμενα .......Ε μηπως και αυτου τους ειχαμε ξανακουσει.

Κατσε να σας δειξω και τα μοντελα που χρησιμοποιησα https://www.google.gr/search?q=μοντελα&client=firefox-b&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj_7oe4isHZAhXqLcAKHYzwAsEQ_AUICigB&biw=1760&bih=904

Επεξ/σία από spyros007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Anorymous said:

Πέρσι μου ήρθε ο λογαριασμός 300 ευρώ φέτος βλέπω να την πιάνουμε την 500αρα :P

Υπολόγισες μόνο του το κλιματιστικό? Τα 300 ήταν συνολικό ποσό του λογαριασμού η το "για την ΔΕΗ πληρώνετε" ?

Ενεργειακή κλάση του κλιματιστικού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Anorymous είπε

Πέρσι μου ήρθε ο λογαριασμός 300 ευρώ φέτος βλέπω να την πιάνουμε την 500αρα :P

με τόσα μονώνεις 2 τοίχους, αν μονώσεις όλο το δωμάτιο με 4k σε μια 2ετία κάνεις απόσβεση, ούτε ζέστη ούτε κρύο, 21C σταθερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε ναι, αφού είναι απ το Νιουκασλ τότε εγώ το πιστεύω. Αριστερά, κλιματική αλλαγή και ξερό ψωμί..

Επεξ/σία από Theodore1890
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Υπολόγισες μόνο του το κλιματιστικό? Τα 300 ήταν συνολικό ποσό του λογαριασμού η το "για την ΔΕΗ πληρώνετε" ?

Ενεργειακή κλάση του κλιματιστικού?

σχεδον μονο το κλιματιστικο γενικα πληρωνω 70 με 80 ευρω 4μηνια φετος το καλοκαιρι μου ηρθε 360 , ειναι παλιο καιει τα κερατα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...