Προς το περιεχόμενο

Καλύτερο σε οθόνη και κάμερα το Galaxy S9 από το iPhone X;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, VChris είπε

Ναι αλλά σε καθημερινή χρήση δεν φαίνεται η διαφορά και αυτά είναι μόνο στα χαρτιά και στα πουλημένα reviewsites και άμα βάλεις το oneplus δίπλα-δίπλα οι οθόνες είναι ίδιες και τα samsung έχουν lag.

Άπατο!

Σε που βγήκαν σε speed test πατάει one plus 5t χαλαρά σε πολλές εφαρμογές 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2/2 απο τιτλους.
Μετά θα αρχισουν τα βρισίδια απο κάτω τα φανμπογια και θα λεμε "μαζευτείτε καλέ,που όλο μπαινετε στα θέματα των αλλων και αρχιζετε τα flame,ντροπή σας."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά Samsung δεν εμπιστεύομαι παλι λόγο burn in. Από s4 μέχρι και s8 αν δεν αλλάξει αυτό προτιμώ να έχω ips οθόνη και ας χάνω σε χρώματα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν είναι από τους χρήστες που δίνουν ψευδείς ειδήσεις!σου μιλάω σαν κάτοχος,ποτέ δεν θα έκανα διαφήμιση για το τίποτα δεν με νοιάζει εξάλλου!

Όσο γι'αυτά που γράφεις συμφωνώ με την εστίαση της κάμερας,είχα και εγώ ανάλογη πρόβλημα και το έλυσα διότι η συσκευή ήταν εντός εγγύησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, kirileman είπε

Δυστυχώς, αυτό είναι πρόβλημα του Android. Όταν δίνεις άδεια το mail app να διαβάζει τις επαφές, αρχίζουν τα παρατράγουδα με τα notifications και το συγχρονισμό. Το αντιμετωπίζω υπερβολικά συχνά σε gmail και inbox (όπου κάτσει) σε 2 samsung συσκευές. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ πράγματα για συσκευές που ζητάνε 800 και 900 ευρώ (εδώ που τα λέμε, είναι εξίσου απαράδεκτο και σε συσκευές των 200 ευρώ για τόσο βασική λειτουργία όπως το email). Αυτό και άλλα πολλά, με κάνουν να εξακολουθώ να πιστεύω ότι το android είναι ένα λομπουρδέ!!!

ε όχι δεν είναι πρόβλημα του android, δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα τα mail μου έρχονται κανονικά 

 

η samsnung δεν είναι το android, ας μην γίνεται διαρκώς αυτή η σύχγυση 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ταμτακος είπε

αυτο που με χαλαει στις κατα τ'αλλα εντυπωσιακες οθονες των σαμσουνγκ ειναι που τα χρωματα ειναι φανταχτερα-υπερκορεσμενα.Εκτος αν το χουν διορθωσει πλεον..

 

Το έχουν διορθώσει εδώ και χρόνια. Υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις με 4 διαφορετικά presets να διαλέξεις από τα οποία μόνο το 1 (adaptive mode) είναι το "υπερκορεσμένο".

Απλώς το adaptive mode είναι η default επιλογή και αυτό που συνήθως βλέπεις στα μαγαζιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, vrwmiaris είπε

Πονάτε αιφονακηδες, πικρή η αλήθεια

Ναι, κλαίμε με μαύρο δάκρυ και δεν κοιμόμαστε τα βράδια. Άσε δράμα η κατάσταση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό ΑΛλΑΖΟΥΜΕ το TouchWiz με ένα άλλο από τα άπειρα interfaces που υπάρχουν.

 

NOVA launcher πχ...

 

Το Android θέλει ψάξιμο! Πρώην κάτοχος iPhone και iPad.

Δυσκολεύτηκα, αλλά πλέον δεν υπάρχει επιστροφή!

Το καθαρό Android είναι σαφώς γρηγορότερο, αλλά η υιοθέτηση του από μεγάλες εταιρείες σημαίνει επικίνδυνο εναγκαλισμό με τη google.

 

Δεν ξέρω αν το έχεις προσέξει, αλλά έχουμε οικονομικό πόλεμο.

Δε θα αφήσει η Κίνα πχ τη google να την ελέγχει. Θα βγάλουν δικά τους λειτουργικά, επεξεργαστές τα πάντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Dimitris Verlis είπε

Ρε είστε σοβαροί; Ο αλλος λέει ότι είναι υπερβολή παραπάνω απο 4gb ram, ΜΕ 4GB ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ._. (πρώην κάτοχος galaxy s3-s4-s5-s6-s7 (μου το κλέψανε δυστηχως), oneplus one, htc nexus one, Xiaomi Redmi 1s, Xiaomi Redmi Pro και προσωρινά είναι με Xiaomi Mi Max 2, κανένα από ολα αυτα δεν με ικανοποίησε, καλά τα samsung που είχα ήταν χαλι μαύρο...προσωπικά θεωρώ πως 6+gb είναι αρκετά...

Μάλλον είστε και οι δύο υπερβολικοί ή απλά έχετε διαφορετικές ανάγκες. Άλλος κάνει τέλεια την δουλειά του και με 3 gb ram και άλλος δεν μπορεί με 6.μην τρελενεσαι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Dimitris Verlis είπε

Ρε είστε σοβαροί; Ο αλλος λέει ότι είναι υπερβολή παραπάνω απο 4gb ram, ΜΕ 4GB ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ._. (πρώην κάτοχος galaxy s3-s4-s5-s6-s7 (μου το κλέψανε δυστηχως), oneplus one, htc nexus one, Xiaomi Redmi 1s, Xiaomi Redmi Pro και προσωρινά είναι με Xiaomi Mi Max 2, κανένα από ολα αυτα δεν με ικανοποίησε, καλά τα samsung που είχα ήταν χαλι μαύρο...προσωπικά θεωρώ πως 6+gb είναι αρκετά...

για να τρεχεις παραπανω app στο background ?γουστα ειναι αυτα τι να πω.Και εγω 6γιγα εχω αλλα το θεωρω overkill.Σιγουρα δεν αποτελουσε κριτηριο αγορας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vrwmiaris είπε

Πονάτε αιφονακηδες, πικρή η αλήθεια

Κοίτα να δεις, αν το S9 δεν ήταν καλύτερο του Χ τότε θα υπήρχε πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, chrisxkar είπε

για να τρεχεις παραπανω app στο background ?γουστα ειναι αυτα τι να πω.Και εγω 6γιγα εχω αλλα το θεωρω overkill.Σιγουρα δεν αποτελουσε κριτηριο αγορας

σε low to mid range συσκευή με pure android και 4GB ram βλέπω ελεύθερο γύρω στο 1GB  

 

προφανώς κάνεις τη δουλειά σου με τα 4, αλλά σε μια συσκευή που κοστίζει τόσα (και υποτίθεται ότι είναι για powah users)  θα μπορούσαν να βάλουν 6 έτσι για το γαμώτο και ας τα΄χουν να κάθονται, όχι να έχουν όση ram έχει ένα κινητό που δεν κάνει ούτε 200€

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...