Προς το περιεχόμενο

Το hack που έκανε “Premium” ορισμένους λογαριασμούς Spotify απενεργοποιήθηκε


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, mants118 είπε

στα ΚΑΠΗ πάνω στα δέντρα πάντως που συχνάζω κανείς δεν έχει spotify τουλάχιστον της ηλικίας μου 85 χρονών αλλά ebay μια χαρά ψωνίζουν.

αυτό γράφω στο μήνυμα που διάβασες και με τη μία χωρίς να καταλάβεις καν τι εννοώ μου τη λες και από πάνω;;;;; 

Έγραψες:
" νομίζω ότι δεν είναι το θέμα το πχ 1 ευρώ το μήνα για μια υπηρεσία αλλά ότι πολύ κόσμος ΔΕΝ έχει πιστωτική κάρτα (ούτε προπληρωμένη) οπότε δε μπορεί να γίνει συνδρομητής πουθενά."

Και σου έγραψα ότι και η κουτσή Μαρία έχει χρεωστική, συνεπώς αυτό που λες ΔΕΝ ισχύει.

Τώρα αν δεν ξέρεις, ότι μπορείς να βάλεις spotify με χρεωστική, δεν σου φταίω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επείδη βλέπω τα βάζετε με την πειρατία πολλοί, θα ήθελα να πώ ότι δεν θα υπήρχαν αυτές οι πλατφόρμες με τόσο χαμηλή τιμή τον μήνα χωρίς την πειρατία.Μαγκιά σας όσοι θέλετε να το αγοράσετε τις υπηρεσίες αλλά αυτοί οι χαρακτηρισμοί "κλέφτες", "τζαμπατζίδες" κλπ δεν σας συμφέρουν γιατί αν δεν υπήρχαμε και "εμείς" θα ήταν 50ε/μήνα και θα λέγατε έτσι τις δισκογραφικές.

Επεξ/σία από fernw_thn_souvla
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, fernw_thn_souvla είπε

Επείδη βλέπω τα βάζετε με την πειρατία πολλοί, θα ήθελα να πώ ότι δεν θα υπήρχαν αυτές οι πλατφόρμες με τόσο χαμηλή τιμή τον μήνα χωρίς την πειρατία.Μαγκιά σας όσοι θέλετε να το αγοράσετε τις υπηρεσίες αλλά αυτοί οι χαρακτηρισμοί "κλέφτες", "τζαμπατζίδες" κλπ δεν σας συμφέρουν γιατί αν δεν υπήρχαμε και "εμείς" θα ήταν 50ε/μήνα και θα λέγατε έτσι τις δισκογραφικές.

Οπως επισης και οι "τζαμπατζίδες" που ανεβαινουν χωρις εισιτηρια και για αυτο αυξανεται η τιμη?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΛΑ

Επεξ/σία από overpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
43 minutes ago, d4mage said:

Ναι! Αυτό ακριβώς λέω, εσύ εμπιστεύεσαι το ίδιο όλους τους ανθρώπους; Άφησε την πόρτα σου ανοιχτή και αν από τους 10 περάσουν οι μισοί, έστω οι 2 και σου κλέψουν τα πραγματάκια μετά μην απορήσεις.:PΑκριβώς το ίδιο έπαθε το Spotify, απόρησε και μετά έπραξε!

Προφανώς και ισχύει αυτό που λες!

Εγώ απλά δεν μπορώ να δικαιολογήσω το άλλοθι: "βρήκα την πόρτα ανοιχτή και μπήκα,  ενώ ήξερα πως δεν είναι σωστό". :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, overpower είπε

Οπως επισης και οι "τζαμπατζίδες" που ανεβαινουν χωρις εισιτηρια και για αυτο αυξανεται η τιμη?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΛΑ

Είναι η πιο άκυρη σύγκριση που μπορεί να γίνει πραγματικά έχουμε πέσει κάτω στο γραφείο εδώ και γελάμε..Αλλά αν διάβαζες έστω και λίγο τι συμβαίνει θα έβλεπες ότι το εισιτήριο αυξάνεται για άλλους λόγους.Επίσης διάβασε λίγο πώς ξεκίνησε το netflix και το spotify και πώς διαμορφώθηκαν αυτές οι πολύ χαμηλές τιμές..

Ευχαριστούμε για την στιγμή γέλιου που μας χαρισες.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, uriaman είπε

εναλλακτικα, μαζευεστε 5 ατομα, κανετε το family premium (15€/μηνα, αρα 3€/ατομο), και ειστε κομπλε και νομιμοι :)

Νόμιμοι δεν είναι ακριβώς μιας και οι 5 θα πρέπει να μένουν στην ίδια διεύθυνση (γι' αυτό και λέγεται family).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και λιγο ασχετος θα ηθελα να ρωτησω κατι...οσοι το ειχαν σπασμενο το προγραμμα,επιβαρυναν τους υπολοιπους χρηστες που ειχαν πληρωσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ευτυχώς που υπάρχουν άρθρα σαν κι αυτά στο ινσόμνια, και φαίνονται ποια είναι τα ρατσιστόμουτρα.

Κάποιοι αναρωτιούνται εδώ γιατί να χακάρουν το spotify αφού δεν είναι τόσο ακριβό το premium. Μα, αυτή είναι η έννοια του χακαρίσματος εφαρμογής που πρέπει να πληρώσεις (όπως και software/προγράμματος), να το αποκτήσεις δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα, απο τότε που είχε ενεργοποιηθεί και το High Quality στον ήχο ήταν άκρως απολαυστική η υπηρεσία.
Πάνε όλα, αλλά ποιος ξέρει, πάλι με χρόνια με καιρούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κατεβάσει την original free εκδοση γιατί ήθελα να ακουσω καποια από παλια. Για να μην ξεθαβω CD. Λίγο αργότερα κατεβασα την εκδοση από τον θείο. Όταν αρχισα να μην βρίσκω τα αλμουμ που ήθελα απλά σταματησα να το χρησιμοποιώ.

 

Για όσους βρίσκονται σε χώρο που μπορούνε να εχουν συνεχή πρόσβαση στο ιντερνετ ίσως να αξιζει τα λεφτά του. Η επιλογή να σου βρίσκει παρόμοια τραγουδια με το αλμπουμ που ακους είναι καλή. Για όσους όμως δεν μπορούν να ακουν της μουσική που θελουν σπίτι (γιατί δεν μενουν μόνοι) ή που δεν εχουν την δυνατότητα να ακουνε μουσική στην δουλεια.... δεν νομίζω.

 

Προσωπικά ακουω μουσική την μία ώρα που είμαι στο μετρό. Από και προς την δουλεια. H offline δυνατότητα είναι καλή αλλα αν είναι αν το χρήσιμοποιείς μόνο offline δεν εχει νοημα να πλήρωνεις την συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, Droulas13 είπε

Έγραψες:
" νομίζω ότι δεν είναι το θέμα το πχ 1 ευρώ το μήνα για μια υπηρεσία αλλά ότι πολύ κόσμος ΔΕΝ έχει πιστωτική κάρτα (ούτε προπληρωμένη) οπότε δε μπορεί να γίνει συνδρομητής πουθενά."

Και σου έγραψα ότι και η κουτσή Μαρία έχει χρεωστική, συνεπώς αυτό που λες ΔΕΝ ισχύει.

Τώρα αν δεν ξέρεις, ότι μπορείς να βάλεις spotify με χρεωστική, δεν σου φταίω εγώ.

κι όμως όχι. Έγραψες αυτό: 

"Ούτε χρεωστική δεν έχεις; 

Που ζεις; Στα δέντρα; Ακόμα και οι 80χρονοι βγάλανε χρεωστική με τα καπιταλ!"

Έγραψα για μένα ότι δεν έχω πιστωτική ή χρεωστική και μου την είπες;;;;; Επίσης έγραψα ότι είμαι ή δεν είμαι συνδρομητής στην υπηρεσία εγώ προσωπικά;;; Γενικά γράφω και βρες κάποιον άλλον να τσακωθείς.

Επεξ/σία από mants118
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρα το πρόβλημα σου στα γραφόμενα μου περιορίστηκε στη χρήση δεύτερου προσώπου ενικού αντί τρίτου.

Κατά τα λοιπά, αυτά που έγραφες στο αρχικό σου ποστ που σχολίασα ήταν λάθος και καλά έκανα και σε διόρθωσα, έστω και με καυστικό τρόπο.

Επεξ/σία από Droulas13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, d4mage είπε

Ξέρεις τι, παρά είναι υποκριτικό και κλισέ το κειμενάκι σου, δηλαδή ας είμαστε ειλικρινείς μωρέ. Εσύ; Ποτέ; Πειρατεία; Download; Κάτι απ`αυτό το ΤΟΣΟ ΔΑ;

Και εντέλει, για μια υπηρεσία που δεν σου παρέχει βασικές μουσικές επιλογές, και αναζητάς κομμάτια στο soundcloud μέχρι και στο youtube, ε, καλά της κάναν. Δεν ήξερα πως γινόταν κάτι τέτοιο άλλα και να το ήξερα και να το έκανα ποιος ο λόγος αφού τις μουσικές που θα ήθελα δεν θα τις άκουγα.

Κακοπροαίρετοι πάντα θα υπάρχουν, γιατί δεν λες όμως ότι ήταν σφάλμα της εταιρείας που δεν είχε τα απαραίτητα μέτρα ασφαλείας;

Φίλε σόρυ κιόλας, αλλά ακόμα και αν το spotify ή το οποιοδήποτε spotify είχε τα πάντα όλα από μουσική, αυτός που δε θέλει να πληρώσει κάτι θα βρει για να δικαιολογήσει την πράξη του.

Bottom line is, ΔΕ ΘΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ και όχι δε σε καλύπτει η υπηρεσία. Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλό μας ε;

20 ώρες πριν, fernw_thn_souvla είπε

Επείδη βλέπω τα βάζετε με την πειρατία πολλοί, θα ήθελα να πώ ότι δεν θα υπήρχαν αυτές οι πλατφόρμες με τόσο χαμηλή τιμή τον μήνα χωρίς την πειρατία.Μαγκιά σας όσοι θέλετε να το αγοράσετε τις υπηρεσίες αλλά αυτοί οι χαρακτηρισμοί "κλέφτες", "τζαμπατζίδες" κλπ δεν σας συμφέρουν γιατί αν δεν υπήρχαμε και "εμείς" θα ήταν 50ε/μήνα και θα λέγατε έτσι τις δισκογραφικές.

Α εσύ θεωρείς ότι κάνεις και λειτούργημα...ότι να'ναι..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Jimmy08 είπε

Φίλε σόρυ κιόλας, αλλά ακόμα και αν το spotify ή το οποιοδήποτε spotify είχε τα πάντα όλα από μουσική, αυτός που δε θέλει να πληρώσει κάτι θα βρει για να δικαιολογήσει την πράξη του.

Bottom line is, ΔΕ ΘΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ και όχι δε σε καλύπτει η υπηρεσία. Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλό μας ε;

Α εσύ θεωρείς ότι κάνεις και λειτούργημα...ότι να'ναι..

Όταν ένα αγαθό το υπερκοστολογούν οι εταιρείες (και όχι τα άτομα που δημιούργησαν) γιατί απλά μπορούν, ναι, θα συμβάλω στην πειρατία μέχρι να καταφέρουμε να γίνει αυτός ο συμβιβασμός (spotify,netflix κλπ).Αν θεωρείς ότι αυτά θα υπήρχαν τώρα χωρίς την πειρατία τι να πω, μάλλον είσαι πολύ αθώος για αυτόν τον κόσμο.Να σου θυμίσω ότι μέχρι πρίν 2 χρόνια για να ακούσεις ένα τραγούδι έδινες 3 ευρώ και τώρα δίνεις τόσα τον μήνα και ακούς ότι θές χωρίς και όλα αυτά χωρίς να πεινάσει κανένας.Σταμάτα την υποκρισία.Αν δεν ήταν τα 3 ευρώ τον μήνα τώρα θα πατούσες στο google youtube to mp3 converter.Επίσης όχι δεν κάνω λειτούργημα, αν ήξερες τι είναι λειτούργημα θα καταλάβαινες ότι έχουν μείνει 5 άτομα που το ασκούν.Αυτό που έκανα τότε ήταν ότι χαιρόμουν που δεν έδινα 50 ευρώ να αγοράσω ένα album/ταινία/σειρά και τώρα χαίρομαι που δίνω μόνο μία συνδρομή.Τώρα θα μου πείς γιατί δεν σταματάτε την πειρατία αφού είναι μικρή η συνδρομή.Γιατί ιστορικά έχουμε μάθει ότι αν δεν υπάρχει ο φόβος δεν θα υπάρχει και ο συμβιβασμός.

Α και άν νιώθεις αδικημένος, το hacked spotify δεν είχε τίποτα περισσότερο απο το free spotify που υπήρχε για pc (εκτός απο τα ads).Ούτε το high quality είχε, ούτε να κατεβάζεις, ούτε τίποτα άλλο απο το premium.

 

Επεξ/σία από fernw_thn_souvla
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fernw_thn_souvla είπε

Όταν ένα αγαθό το υπερκοστολογούν οι εταιρείες (και όχι τα άτομα που δημιούργησαν) γιατί απλά μπορούν, ναι, θα συμβάλω στην πειρατία μέχρι να καταφέρουμε να γίνει αυτός ο συμβιβασμός (spotify,netflix κλπ).Αν θεωρείς ότι αυτά θα υπήρχαν τώρα χωρίς την πειρατία τι να πω, μάλλον είσαι πολύ αθώος για αυτόν τον κόσμο.Να σου θυμίσω ότι μέχρι πρίν 2 χρόνια για να ακούσεις ένα τραγούδι έδινες 3 ευρώ και τώρα δίνεις τόσα τον μήνα και ακούς ότι θές χωρίς και όλα αυτά χωρίς να πεινάσει κανένας.Σταμάτα την υποκρισία.Αν δεν ήταν τα 3 ευρώ τον μήνα τώρα θα πατούσες στο google youtube to mp3 converter.Επίσης όχι δεν κάνω λειτούργημα, αν ήξερες τι είναι λειτούργημα θα καταλάβαινες ότι έχουν μείνει 5 άτομα που το ασκούν.Αυτό που έκανα τότε ήταν ότι χαιρόμουν που δεν έδινα 50 ευρώ να αγοράσω ένα album/ταινία/σειρά και τώρα χαίρομαι που δίνω μόνο μία συνδρομή.Τώρα θα μου πείς γιατί δεν σταματάτε την πειρατία αφού είναι μικρή η συνδρομή.Γιατί ιστορικά έχουμε μάθει ότι αν δεν υπάρχει ο φόβος δεν θα υπάρχει και ο συμβιβασμός.

Α και άν νιώθεις αδικημένος, το hacked spotify δεν είχε τίποτα περισσότερο απο το free spotify που υπήρχε για pc (εκτός απο τα ads).Ούτε το high quality είχε, ούτε να κατεβάζεις, ούτε τίποτα άλλο απο το premium.

Σώπα καημένε που θα σε ευχαριστούμε κιόλας. Σου βάζω και στοίχημα ότι και στη μισή τιμή να ήταν, πάλι θα το θεωρούσες "υπερκοστολογημένο".

Και στο κάτω κάτω, γιατί την χρησιμοποιείς (έστω και πειρατικά) αφού δεν σε καλύπτει όπως λες; Το youtube δεν είναι δωρεάν και με μεγαλύτερη ποικιλία, όπως είπε πριν ομοϊδεάτης σου; 

Και να στο πω και αλλιώς, εμένα προσωπικά καρφάκι δε μου καίγεται αν τους πληρώνεις ή όχι.

Απλά παραδέξου ότι απλά ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ να πληρώνεις και σταμάτα να προσπαθείς να δικαιολογήσεις με άλλους τρόπους την πράξη σου.

Απλά και ξάστερα: "ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ". Σίγουρα θα νιώσεις καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...