Προς το περιεχόμενο

Tom Clancy's The Division 2 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, Zus είπε

Στα κρασαρίσματα αναφερόμουν προσωπικά!

α οκ γιατι ειδα αυτο και νομιζα οτι εχεις μη ομαλη κινηση/ stuttering

14 ώρες πριν, Zus είπε

 

Επιπλέον παρατήρησα από την πρώτη στιγμβ´ αυτό που λες για την κίνηση. Κάτι δεν κάθεται καλά στο μάτι, είναι εμφανές...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γυρίσω σε DX 11 έχω και θέμα με την ομαλή κίνηση. Δεν θα το χαρακτήριζα stuttering, απλά σαν ένα ανεπαίσθητο πιξελάρισμα αν μπορώ να το πω έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το παιχνίδι όσο και αν μας αρέσει πάσχει από bugs ανεξαρτητου setup.Το τελευταίο update έτσι στα καλά καθούμενα έκανε το παιχνίδι να θέλει 3 λεπτά loading time με το που κανεις launch το παιχνίδι.Επίσης καθυστέρηση και στο "Connecting to server" κομμάτι.
Απορω τι στο "beep"  κάνουν στην Ubi. Δεν τεστάρουν το patch πριν το βγάλουν ?

19 λεπτά πριν, rofl είπε

α οκ γιατι ειδα αυτο και νομιζα οτι εχεις μη ομαλη κινηση/ stuttering

Εγώ έχω stuttering και lag κάποιες στιγμές. Κολλάει για 2 seconds και μετά κάνει speedup και καλά, να προλάβει το καρέ. Δεν συμβαίνει πάντα και όχι για πολύ ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, omega είπε

Παιδιά το παιχνίδι όσο και αν μας αρέσει πάσχει από bugs ανεξαρτητου setup.Το τελευταίο update έτσι στα καλά καθούμενα έκανε το παιχνίδι να θέλει 3 λεπτά loading time με το που κανεις launch το παιχνίδι.Επίσης καθυστέρηση και στο "Connecting to server" κομμάτι.
Απορω τι στο "beep"  κάνουν στην Ubi. Δεν τεστάρουν το patch πριν το βγάλουν ?

Εγώ έχω stuttering και lag κάποιες στιγμές. Κολλάει για 2 seconds και μετά κάνει speedup και καλά, να προλάβει το καρέ. Δεν συμβαίνει πάντα και όχι για πολύ ώρα.

το μεγαλο loading για να μπεις στο παιχνιδι πλεον το βλεπω κι εγω.

για το 2 second δεν γινεται τιποτα με το αυτο που εγραψα XD ειναι βαρβατο. αν εχεις 8gb μνημης και καρτα με λιγη μνημη, ειναι  ακομα ενα σεναριο που αρκετοι αναφερουν stuttering.

εγω δεν ασχολουμαι ακομα παντως, γουσταρω division αλλα προεχει να εχω μια καλη εμπειρια

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, rofl είπε

το μεγαλο loading για να μπεις στο παιχνιδι πλεον το βλεπω κι εγω.

για το 2 second δεν γινεται τιποτα με το αυτο που εγραψα XD ειναι βαρβατο. αν εχεις 8gb μνημης και καρτα με λιγη μνημη, ειναι  ακομα ενα σεναριο που αρκετοι αναφερουν stuttering.

εγω δεν ασχολουμαι ακομα παντως, γουσταρω division αλλα προεχει να εχω μια καλη εμπειρια

24 gb ram DDR3, 8 GB RAM GPU.

Δηλαδη τι αλλο να κανω ? Να κανω υδροψυξη με μουρουνελαιο να παει πιο γρηγορα το PC ? 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

triple channel εχεις κανα x58 ετσι? παντως δεν ειναι θεμα επεξεργαστη τουλαχιστο σε dx 12, κι εγω με 860 16gb δεν εχω stuttering. εννοειται  ομως οτι σε dx 11 δεν την παλευει καλα, τουλαχιστον εγω με amd gpu σε dx 11 ειχα τεραστια overhead. μιλαμε 70 vs κατω απο 50 average με την καρτα μου.

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler


8I7iCkm.jpgYqsQIdL.jpg

 

 

εβαλα κι εγω το benchmark του dx 11 και ειδα λιγο stuttering παντως.  σε dx 12 οχι. και  η διαφορα στις επιδοσεις σε μενα τουλαχιστο ειναι τεραστια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Zus είπε

Σε αυτή την περίπτωση όπως καταλαβαίνεις, φταίει το παιχνίδι, δεν φταίει ο επεξεργαστής, όταν μάλιστα κανένα άλλο παιχνίδι δεν μου έχει δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα.

δε φταιει το παιχνιδι...σε με να γιατι δεν κρασαρει δηλαδή?

ο επεξεργαστης σου φταιει...πρωτον είναι τριετιας και δευτερον υπολείπεται και σε πυρηνες και σε επιδοσεις.

1 ώρα πριν, omega είπε

Παιδιά το παιχνίδι όσο και αν μας αρέσει πάσχει από bugs ανεξαρτητου setup.Το τελευταίο update έτσι στα καλά καθούμενα έκανε το παιχνίδι να θέλει 3 λεπτά loading time με το που κανεις launch το παιχνίδι.Επίσης καθυστέρηση και στο "Connecting to server" κομμάτι.
Απορω τι στο "beep"  κάνουν στην Ubi. Δεν τεστάρουν το patch πριν το βγάλουν ?

Εγώ έχω stuttering και lag κάποιες στιγμές. Κολλάει για 2 seconds και μετά κάνει speedup και καλά, να προλάβει το καρέ. Δεν συμβαίνει πάντα και όχι για πολύ ώρα.

δεν υπαρχει κανενα bug...το παιχνιδι εχει παρα πολύ καλο optimization

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, _Xistenze είπε

δε φταιει το παιχνιδι...σε με να γιατι δεν κρασαρει δηλαδή?

ο επεξεργαστης σου φταιει...πρωτον είναι τριετιας και δευτερον υπολείπεται και σε πυρηνες και σε επιδοσεις.

 

RECOMMENDED – 1080p | 60 FPS:

  • OS: 64 bit Windows 10
  • CPU: AMD Ryzen 5 1500X | Intel Core I7-4790
  • RAM: 8 GB
  • GPU: AMD RX 480 | Nvidia Geforce GTX 970
  • VRAM: 4 GB
  • DIRECT X: DirectX 12

χαβαλε κανανε στα recommended ε?

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, _Xistenze είπε

δε φταιει το παιχνιδι...σε με να γιατι δεν κρασαρει δηλαδή?

ο επεξεργαστης σου φταιει...πρωτον είναι τριετιας και δευτερον υπολείπεται και σε πυρηνες και σε επιδοσεις.

δεν υπαρχει κανενα bug...το παιχνιδι εχει παρα πολύ καλο optimization

Ρε φίλε, πραγματικά τι γράφεις; Τριετίας είναι, δεν είναι δεκαετίας...

Μπλέξαμε με Division fanboy...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντως αν εχετε κανα precision afterburner κτλ τουλαχιστο σε dx 12 κλειστε το. 

σε dx 11 δεν φαινεται να υπαρχει θεμα με crashes, αλλα οι επιδοσεις σε τουλαχιστο οχι  hi end συστηματα ειναι πολυ χειροτερες.

και μαλλον το ψιλοstuttering που ελεγες φαινεται να ειναι real @ dx 11 σε μεσα συστηματα.

δεν ειναι τυχαιο που η ubi προτεινει dx 12.

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, _Xistenze είπε

δεν υπαρχει κανενα bug...το παιχνιδι εχει παρα πολύ καλο optimization

http://frondtech.com/the-division-2-unlimited-loading-times-bug-game-is-taking-too-long-to-load-is-there-a-fix/

https://www.gamerevolution.com/guides/526229-the-division-2-loading-time-fix

https://www.reddit.com/r/thedivision/comments/b0phpm/division_2_does_a_large_friend_list_slow_load_time/

Και εμεις γουσταρουμε το παιχνιδι τρελα αλλα fanboys δεν ειμαστε.  ΠΟΣΑ  ακομα links θελεις να σου κανω παραθεση ?

 

Επεξ/σία από omega
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...