Προς το περιεχόμενο

Tom Clancy's The Division 2 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι παίζετε ar πάρτε αυτό copy paste it και πηγαίνετε Skirmish/Domination. Mην παίζετε chc στα ar for fs sake..

Τουλάχιστον όχι όσο υπάρχουν talents όπως το On the Ropes και Compensated. 

*Mπορείτε να παίξετε και Custom/military P416 υπόψιν, εγώ επέλεξα CTAR-21 λόγω rpm που όσοι έχετε παίξει pvp παίζει είναι το win situation τις περισσότερες των περιπτώσεων. Το FAMAS αν δεν παίξεις glass cannon με τα πάντα στα offensives δεν το προτείνω καθαρά λόγω του ότι δεν παίρνει magazine mod. Στα weapons mods παντού accuracy. 

95%ΗS dmg, 12Κ base dmg στο CTAR-21, (17.2K στο P416) δεν χρειάζεται να δείξω details. Οffensives με AR dmg μόνο σε gloves έχω βάλει, τα υπόλοιπα είναι από τα offensive mod slots. Το build μπορεί να στηθεί με λίγο διαφορετικό τρόπο πχ να είχα επιλέξει fenris kneepads αντί του Vest αλλά έτσι μου βγήκαν τα δικά μου κομμάτια. Δεν είναι εύκολο να συνδυάσεις κομμάτια και talents και είναι γενικώς στο πως θα σου κάτσουν τα attributes και φυσικά τα mod slots στα pieces.

Γιατί κάποιος θα πεταχτεί και θα μου πει ότι έχει 15K base dmg με το CTAR-21 ενώ εγώ έχω 12Κ. Αλλά είπαμε, είναι τα ταλέντα, Compensated 15% dmg, on the ropes 25% dmg και το Precise 15% Hs Dmg που θα μπορούσε να είναι 5% dmg με το Devastating αν δεν νιώθετε ότι μπορείτε να πετυχαίνετε πολύ στο κεφάλι και πάτε για body shots. 

Eπαναλαμβάνω αυτό δεν είναι για pve είναι για normalized pvp action. Ενδεχομένως να πάει καλά και στο ODZ αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα εκεί οπότε θέλω να είμαι σίγουρος πάνω σε αυτά που γράφω.

Αυτά τα ολίγα, δεν θέλω να δώσω SMG/LMG Build γιατί ήδη βρωμάει ο κόσμος από αυτά και τα ar σύντομα (είναι confirmed) θα πάρουν buff.

 

 

Screenshot_3.png

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ωραια φτανεις gear 500 /world tier 5...και μετα τι? υπαρχει καποιο κινητρο για τον παικτη?

υπαρχει pvp στο παιχνιδι?  γιατι δεν ακούγεται τιποτα για dark zone ενώ περσι γινότανε χαμος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, _Xistenze είπε

ωραια φτανεις gear 500 /world tier 5...και μετα τι? υπαρχει καποιο κινητρο για τον παικτη?

υπαρχει pvp στο παιχνιδι?  γιατι δεν ακούγεται τιποτα για dark zone ενώ περσι γινότανε χαμος?

απο pvp conflict  και darkzone το οποίο δεν έχει και φουλ κόσμο όπως το παλιό game.
endgame atm είναι να κυνηγήσεις το καλύτερο δυνατό build και περιμένεις το νεο content όπως το raid

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, _Xistenze είπε

ωραια φτανεις gear 500 /world tier 5...και μετα τι? υπαρχει καποιο κινητρο για τον παικτη?

υπαρχει pvp στο παιχνιδι?  γιατι δεν ακούγεται τιποτα για dark zone ενώ περσι γινότανε χαμος?

Αν είσαι καθαρά pve παίχτης απλά περιμένεις new content. Aν θέλεις να παίξεις καμιά φάπα με άλλους παίχτες, υπάρχει το conflict όπως και τα dz που όπως σωστά αναφέρθηκε είναι δυστυχώς σε γενικές γραμμές νεκροταφείο. Δεν μπαίνει ο κόσμος, και είναι λογικό γιατί δεν υπάρχει κίνητρο ούτε για τον pve αλλά ούτε για τον pvp παίχτη να ''ξεδιψάσει'' εκεί.

Αυτό είπαν θα διορθωθεί με 2 τρόπους. 

Ο ένας είναι ότι δεν θα χωρίζει πλέον τους παίχτες στα brackets, άπαξ και πας 30 lvl παίζεις dz μαζί  μου και ας μην είσαι Tier 5 και ας φοράς Gear από χαρτόνι. 

Ο δεύτερος είναι ότι θα πέφτουν στο dz και μόνο εκεί,  Gear pieces με GS 515. Οπότε αυτό θα βάλει στην πρίζα τους άρρωστους με τα stats να μπουν να τα ψάξουν και θα γίνει το γνωστό πάρε δώσε με τους επίδοξους rogues που θα θέλουν να σε ''αγαπήσουν'' και να σου πάρουν τα πράγματα. Σε κάποιους θα αρέσει αυτό, σε άλλους όχι και τόσο..

Ο πραγματικός λόγος που δεν γίνεται αυτός ο χαμός που αναφέρεσαι στo dz είναι imo ότι το χώρισαν στα 3 και όπως είναι φυσικό με περιορισμένο player capacity λόγω μεγέθους του εκάστοτε map.Το Normalization είναι ότι χειρότερο μπορούσαν να κάνουν στο Dz αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα..

To old school dz ήταν μεγάλο, 24 players capacity, γινόταν από το πουθενά ένα χάος με παίχτες και mobs με ομάδες να κυνηγάνε η μια την άλλη. Σκηνικό που δεν βλέπεις σε άλλα παιχνίδια και έκανε το Division να είναι ξεχωριστό παρά τα πολλά του προβλήματα.

Δεν νομίζω ότι είναι εφικτό να φτιαχτεί αυτό πχ να ενώσουν και πάλι τα dz και φυσικά να τα επεκτείνουν και να αυξήσουν το capacity στους παίχτες. Οπότε θα πρέπει να σκεφτούν κάτι να το κάνουν και πάλι fun για εμάς.

Σύντομα έρχονται αλλαγές όσο αφορά το ODZ οπότε μπορεί έστω εκεί να υπάρχει μια ελπίδα. Είδωμεν.

 

 

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alex21121988 είπε

Αν είσαι καθαρά pve παίχτης απλά περιμένεις new content. Aν θέλεις να παίξεις καμιά φάπα με άλλους παίχτες, υπάρχει το conflict όπως και τα dz που όπως σωστά αναφέρθηκε είναι δυστυχώς σε γενικές γραμμές νεκροταφείο. Δεν μπαίνει ο κόσμος, και είναι λογικό γιατί δεν υπάρχει κίνητρο ούτε για τον pve αλλά ούτε για τον pvp παίχτη να ''ξεδιψάσει'' εκεί.

Αυτό είπαν θα διορθωθεί με 2 τρόπους. 

Ο ένας είναι ότι δεν θα χωρίζει πλέον τους παίχτες στα brackets, άπαξ και πας 30 lvl παίζεις dz μαζί  μου και ας μην είσαι Tier 5 και ας φοράς Gear από χαρτόνι. 

Ο δεύτερος είναι ότι θα πέφτουν στο dz και μόνο εκεί,  Gear pieces με GS 515. Οπότε αυτό θα βάλει στην πρίζα τους άρρωστους με τα stats να μπουν να τα ψάξουν και θα γίνει το γνωστό πάρε δώσε με τους επίδοξους rogues που θα θέλουν να σε ''αγαπήσουν'' και να σου πάρουν τα πράγματα. Σε κάποιους θα αρέσει αυτό, σε άλλους όχι και τόσο..

Ο πραγματικός λόγος που δεν γίνεται αυτός ο χαμός που αναφέρεσαι στo dz είναι imo ότι το χώρισαν στα 3 και όπως είναι φυσικό με περιορισμένο player capacity λόγω μεγέθους του εκάστοτε map.Το Normalization είναι ότι χειρότερο μπορούσαν να κάνουν στο Dz αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα..

To old school dz ήταν μεγάλο, 24 players capacity, γινόταν από το πουθενά ένα χάος με παίχτες και mobs με ομάδες να κυνηγάνε η μια την άλλη. Σκηνικό που δεν βλέπεις σε άλλα παιχνίδια και έκανε το Division να είναι ξεχωριστό παρά τα πολλά του προβλήματα.

Δεν νομίζω ότι είναι εφικτό να φτιαχτεί αυτό πχ να ενώσουν και πάλι τα dz και φυσικά να τα επεκτείνουν και να αυξήσουν το capacity στους παίχτες. Οπότε θα πρέπει να σκεφτούν κάτι να το κάνουν και πάλι fun για εμάς.

Σύντομα έρχονται αλλαγές όσο αφορά το ODZ οπότε μπορεί έστω εκεί να υπάρχει μια ελπίδα. Είδωμεν.

Απ' οσο αντιλαμβάνομαι το παιχνιδι είναι κατά 80% pvp.

Μηπως το φτιαξανε ετσι επειδή περσι γινότανε ενας χαμος στο dz από cheaters/hackers ...Που σε σκοτώνανε με 1 σφαιρα από 10 χιλιόμετρα?

επισης τι είναι αυτό το Normalization που γραφεις?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φανταζομαι κατι σαν το equal footing που υπαρχει στο pvp τετοιων παιχνιδιων.

boostαρισμα των stats σε ενα minimum επιπεδο για τη δραστηριοτητα για τους αδυναμους. και ισως και περιορισμος για τους δυνατοτερους.

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχουν ΑΠΕΙΡΟΙ τρόποι να γίνεται ντούκια

Εγω μπορεί να παίζω με crit chance/dmg, αλλός με weapon dmg ακόμα και υπερντούκια με δυσθεώρατο armor και χαμηλό attack

Μην τρελένεστε

Αυτό που ΜΑ ΤΟΝ ΤΟΥΤΑΤΗ δεν έχω καταλάβει είναι το λόγο ύπαρξης του "πρασσινου gear set". Θα δοκιμάσω το βράδυ και πάλι να δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Παιδιά υπάρχουν ΑΠΕΙΡΟΙ τρόποι να γίνεται ντούκια

Εγω μπορεί να παίζω με crit chance/dmg, αλλός με weapon dmg ακόμα και υπερντούκια με δυσθεώρατο armor και χαμηλό attack

Μην τρελένεστε

Αυτό που ΜΑ ΤΟΝ ΤΟΥΤΑΤΗ δεν έχω καταλάβει είναι το λόγο ύπαρξης του "πρασσινου gear set". Θα δοκιμάσω το βράδυ και πάλι να δω

Συμφωνω απολυτα με αυτα που λες! Το μονο που σκεφτομαι οτι εχει μαλλον πρακτικη εφαρμογη στο raid τρων 8 ατομων

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Braveheart1980 είπε

Παιδιά υπάρχουν ΑΠΕΙΡΟΙ τρόποι να γίνεται ντούκια

Εγω μπορεί να παίζω με crit chance/dmg, αλλός με weapon dmg ακόμα και υπερντούκια με δυσθεώρατο armor και χαμηλό attack

Μην τρελένεστε

Αυτό που ΜΑ ΤΟΝ ΤΟΥΤΑΤΗ δεν έχω καταλάβει είναι το λόγο ύπαρξης του "πρασσινου gear set". Θα δοκιμάσω το βράδυ και πάλι να δω

Aν αναφέρεσαι σε pvp δεν μπορείς να έχεις variety (που λένε και στο χωριό μου) ούτε να παίξεις ακριβώς όπως θέλεις. Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, είναι και το gamestyle του εκάστοτε player. Άλλος προτιμά να έχει ένα σταθερό/sustained dmg/αντοχή με balanced γενικά attributes και να του βγαίνει. Αλλά πάνω κάτω είναι δυο άντε τρεις μικρές παραλλαγές του κάθε build χωρίς να βλέπεις κάτι το ξεχωριστό.

To game έχει περιορισμούς και λίγο πολύ σε κατευθύνει πως θα παίξεις για να βγάζει ένα νόημα ο συνδυασμός που θέλεις να κάνεις με το Gear σου.

Για details όποιος θέλει, το σεντόνι παρακάτω θα το κάνει clear όλο αυτό:

 

Όταν παίζεις με Rifle/Assault/LMG/Μarksman/Shotgun τι να το κάνεις το chc/chd; Οεο; 

:P

Δεν σε οφελεί άμεσα και λόγω του ότι θα φορτώσεις offensives δεν μπορείς να πιάνεις κάποια ταλέντα που χρειάζονται Defensives. 

Chc/chd οφελεί τα SMG όπως είναι λογικό λόγω του bonus που έχει το Weapon εκεί. 

Πάμε και στο pve όμως.

Μπορεί να είναι oκ πχ να παίζεις με chc/chd με ένα LMG γιατί έτσι γουστάρεις ρε παιδί μου αλλά θα είσαι σε σοβαρό μειονέκτημα συγκριτικά με το αν είχες επιλέξει καθαρή ζημιά στο build σου αδιαφορώντας για το chc/chd. Θα εξηγήσω γιατί.

Τα πιο πολλά glass cannon builds στο game τώρα δεν είναι ότι έχουν έναν σκασμό offensives, το αντίθετο βασικά συμβαίνει... Παίζουν με αρκετά defensives και Utility και το πολυ 3 οffensives και όλη την ζημιά την παίρνουν από τα talents στα κομμάτια. Γιατί να φορτώσω πχ 14 offensives όταν μπορώ με το Compensated/Οn the ropes/Precise/Devastating/Spotter να έχω έναν σκασμό dmg και να μπορώ να έχω ένα armor που θα μου προσφέρει και ένα πλεονέκτημα παραπάνω σε αντοχή;  Έχουμε και το Unstoppable Force το οποίο σου δίνει ζημιά (μετά από kill) αν φορτώσεις armor. Με ένα build πχ με άνω των 250Κ armor παίρνεις  2%dmg κάθε 10Κ armor + τα προαναφερθέντα ταλέντα των pieces. Κάντε την αριθμητική και δείτε το.. Τα defensives τέλος σου δίνουν το πλεονέκτημα να χρησιμοποιείς talents όπως το Patience για να παίρνεις πίσω armor χωρίς να κάνεις πρακτικά τίποτα αράζοντας στο cover. 

Όσο αφορά τα πράσινα sets, πέρα από τα 2 True Patriot κομμάτια με το dmg to armor, κάτι άλλο δεν αξίζει ιδιαίτερα γενικώς. Υπάρχουν αναλυτικά βίντεο για τα συγκεκριμένα τα οποία είναι πραγματικά απογοητευτικά για πράσινα σετ οπότε δεν αξίζουν ιδιαίτερη κριτική ή δοκικές..

 

 

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Alex21121988 είπε

 

To game έχει περιορισμούς και λίγο πολύ σε κατευθύνει πως θα παίξεις για να βγάζει ένα νόημα ο συνδυασμός που θέλεις να κάνεις με το Gear σου.

 

Εχοντας διαβασει το σεντονι σου το σποιλερ, αν καταλαβα καλα: Επιδιωκουμε δηλαδη να φορτωσουμε armor με καταλληλα ταλεντα , αποφευγουμε τα chc/chd; γιατι οντως φορτωσα κοκκινα σε ολα τα ιτεμς μου, και οκ σκοτωνω σχετικα ευκολα. Αλλα αν ειναι καλυτερο αυτο που λες , θα το αλλαξω. Βασικα θα το δοκιμασω κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω το game κάνα μήνα περίπου, μέχρι και χθες ήταν όλα καλά από θέμα απόδοσης. Μετά από αλλαγή gpu (από Gtx1050 σε RX570) άρχισαν τα προβλήματα... Μέσα σε 3ωρες παιχνιδιού με πέταξε 2φορες χωρίς κανένα μήνυμα και 1 εμφανίζοντας μου μήνυμα λάθους. Τυχαιο; 

Βέβαια χθες πριν παίξω έκανε Update το game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, stra777 είπε

Παίζω το game κάνα μήνα περίπου, μέχρι και χθες ήταν όλα καλά από θέμα απόδοσης. Μετά από αλλαγή gpu (από Gtx1050 σε RX570) άρχισαν τα προβλήματα... Μέσα σε 3ωρες παιχνιδιού με πέταξε 2φορες χωρίς κανένα μήνυμα και 1 εμφανίζοντας μου μήνυμα λάθους. Τυχαιο; 

Βέβαια χθες πριν παίξω έκανε Update το game

κανε update τους drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...