Προς το περιεχόμενο

Χειρουργείο


DYEL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

1 ώρα πριν, vairass είπε

στο Παπαγεωργίου έτσι κ έτσι... Λίγο μπάχαλο το νοσοκομείο, σε καισαρική κόψανε το κεφάλι του μωρού.

Εε;; :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, sargio01 είπε

Εε;; :shock:

Δύο μωρά κιόλας... Όπως άνοιξαν την κοιλιά κόψανε κατά λάθος το κεφάλι τους.. Ευτυχώς την γλυτώσαμε εμείς.. Μακριά απο Παπαγεωργίου γενικά θα έλεγα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sargio01 είπε

Πωωω!...

(...όταν λες "κόψανε", εννοείς αποκεφάλησαν ή τραυμάτισαν; )

Ευτυχώς μόνο τραυματισμός ήταν αλλά το ένα παιδάκι έφαγε μεγάλη ταλαιπωρία.. Το κρανίο του έπαθε αρκετή ζημιά και οι γονείς ήθελαν αποζημίωση κλπ κλπ. Όχι χρήματα απλά να γίνει καλά.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωωω ρε φίλε.... :unsure:

(πάααλι καλά απο την άλλη που δεν εννοούσες αποκεφαλισμό(!)...)

Επεξ/σία από sargio01
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sargio01 είπε

Ωωω ρε φίλε.... :unsure:

Αστα.. Ήμουν μπροστά όταν μιλούσαν με κάποια υπάλληλο εκεί και μετά από λίγο γέννησε η δικιά μου.. ΣΣτο ιπποκράτειο εννοείται κυριλέ φάση σαν κλινική όλα κομπλέ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτσι που το έγραψε ο vairass και εγώ αυτό κατάλαβα με το πρώτο διάβασμα,αλλά μετά σκεπτόμενος με περισσότερη ψυχραιμία υπέθεσα ότι απλά ήταν κάποιος ελαφρύς τραυματισμός.

6 ώρες πριν, sargio01 είπε

Ωωω ρε φίλε.... :unsure:

(πάααλι καλά απο την άλλη που δεν εννοούσες αποκεφαλισμό(!)...)

 

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επαν-επαναφερω το θεμα.

Πηγα σε απογευματικο γιατρο και μου ειπε οτι μπορει να μου κανει το χειρουργιο σε 2 εβδομαδες :o

Πως γινεται αυτο? Τον ρωτησα κι ολας πριν μου πει αυτο,αν ισχυει αυτο που λεει στο σιτε για 12-24 εβδομαδες αναμωνη και μου ειπε ετσι ειναι.

Λετε να μου ζητησει να κανω επενδυση?

Και αυτο το ξεκαθαρισαμε πιστευω,δηλαδη κανονικα ολα νοσοκωμειακα,και μετα ειπε αν θελετε να δωσετε κατι στον χειρουργο και στους αναισθησιολόγους ειναι αλλο θεμα.

Λετε να μου ριξει καμοια βομβα οταν φτασει η ωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, DYEL είπε

Να επαν-επαναφερω το θεμα.

Πηγα σε απογευματικο γιατρο και μου ειπε οτι μπορει να μου κανει το χειρουργιο σε 2 εβδομαδες :o

Πως γινεται αυτο? Τον ρωτησα κι ολας πριν μου πει αυτο,αν ισχυει αυτο που λεει στο σιτε για 12-24 εβδομαδες αναμωνη και μου ειπε ετσι ειναι.

Λετε να μου ζητησει να κανω επενδυση?

Και αυτο το ξεκαθαρισαμε πιστευω,δηλαδη κανονικα ολα νοσοκωμειακα,και μετα ειπε αν θελετε να δωσετε κατι στον χειρουργο και στους αναισθησιολόγους ειναι αλλο θεμα.

Λετε να μου ριξει καμοια βομβα οταν φτασει η ωρα?

Δεν θα σου ρίξει βόμβα...αυτά στα λένε από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dionisis1925 είπε

Δεν θα σου ρίξει βόμβα...αυτά στα λένε από την αρχή.

Μην εισαι σιγουρος αλλα μετα απο την απομακρυνση απο το ταμειο....Συνηθως οι χειρουργοι το παιζουν "ανωτεροι" και λενε απο την αρχη 100 ευρω για τον αναισθησιολογο και τα αλλα ισως και τα αφηνουν να εννοουντε.Αλλα ειππαε..Μετα την απομακρυνση...

Πως ετσι "ευκολα" οι 24 εβδομαδες εγιναν μονο 2 ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να για αυτο ξεκαθαρισα οτι θα γινει κανονικα νοσοκομειακα.οχι ιδιωτικά

Επειδη θελει να με ξαναδει πριν γινει η επεμβαση για να βγαλω ξανα μαγνητικη με φαρμακο λεω μηπως τοτε μιλισει στα ισια.

Γιατι εγω στα ισια τον ρωτησα και μου εδωσε αυτη την απαντηση,αν θελετε.

Και πιο νωρις που ρωτησα αν θα υπαρξει κοστος ειπε "θα τα πουμε αυτα",μαλον ενοοντας οταν ξαναπαω σε αυτον πριν το χειρουργειο.

Μου εχει πει να παω την αλλη εβδομαδα στα εξωτερικα ιατρια να μου κανουν τα χαρτια και να μπω στην λιστα για χειρουργείο.

Προφανως θα με βαλουν κανονικα με την αναμονή και οταν παω σε αυτον θα μου πει αν θες να γινει τωρα δωσε €.

Καλα το σκεφτομαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού σου ειπε σε δύο εβδομάδες γιατί να ξαναπάς στα εξωτερικά ιατρεία;; 

Το ότι θέλεις και θα τα πούμε μετά αφήνει πολλά υπονοούμενα. 

Ελπίζω να καταλαβαίνεις. 

Φυσικά μπορείς να κάνεις την επέμβαση και μετά να κάνεις τον... Κινέζο. Δεν μπορεί να κάνει κάτι. 

Ενα θα πω... 

Εχω κάνει 6 χειρουργεία 

Σε όλα κάτι έδωσα, όχι βέβαια τρομακτικά πόσα, αλλά μόνο σε 2 μου είπε ο γιατρός "τόσα" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα εξωτερικα ιατρεια ειπε να παω να μου κανονισουν τα χαρτια,να μπω στην λιστα χειρουργειου.

Και μετα θελει παλι να με δει να κανω παλι μαγνητικη αλλα με φαρμακο. Παρενθεση εδω,πως θα τον δω ομως που το επομενο επι πληρωμη ραντεβου ειναι στο τελος του μηνα?

Νταξει ολο αυτο μπορει να μην γινει σε δυο εβδομαδες αλλα καταλαβενεις οτι ειναι πολυ πιο συντομα απο τον υποτιθεμενο χρονο αναμονής.

Εν τελει αν δωσω μικροποσο,θα καταληξει σε κλασσικο φακελακι αν ειναι να πηγαίνω σε αυτον ιδιωτικα να βλεπει της εξετασεις και αλλες ανουσιες επισκεψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, DYEL είπε

Στα εξωτερικα ιατρεια ειπε να παω να μου κανονισουν τα χαρτια,να μπω στην λιστα χειρουργειου.

Και μετα θελει παλι να με δει να κανω παλι μαγνητικη αλλα με φαρμακο. Παρενθεση εδω,πως θα τον δω ομως που το επομενο επι πληρωμη ραντεβου ειναι στο τελος του μηνα?

Νταξει ολο αυτο μπορει να μην γινει σε δυο εβδομαδες αλλα καταλαβενεις οτι ειναι πολυ πιο συντομα απο τον υποτιθεμενο χρονο αναμονής.

Εν τελει αν δωσω μικροποσο,θα καταληξει σε κλασσικο φακελακι αν ειναι να πηγαίνω σε αυτον ιδιωτικα να βλεπει της εξετασεις και αλλες ανουσιες επισκεψεις.

Με καθε επιφυλαξη βεβαια αλλα δινεις κατι και τελος ..Τα μετεπειτα ειναι ..δωρεαν.Λογω εμπειριας για την επεμβαση που λες δεν νομιζω να θελει πανω απο  απνω κατω 300 ευρω αλλα με καθε επιφυλλαξη. Δεν τον ξερω.Εχεις pm

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...