Προς το περιεχόμενο

Έχουν τα Xbox και PlayStation, ανάγκη πια τις αλυσίδες λιανικής;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, PlaystationMaster είπε

Μαγκες σοβαρευτειτε! ΚΑΝΕΙΣ δεν σου δεινει ΤΙΠΟΤΑ δωρεαν. Οπως αναφερθηκε και πιο πανω πληρωνουμε το δικαιωμα να παιξουμε κι οχι να εχουμε 100% το παιχνιδι στην κατοχη μας! Κι αν ειστε τοσο στοκοι και δεν μπορειτε να καταλαβετε μαρκετινγκ και κολπα κακο δικο σας αλλα να μην ακουμε και βλακειες εδω μεσα! Οτι παιχνιδι θελει η sony/microsoft να σου πασαρει ειτε σου αρεσει ειτε οχι δικο σου ΔΕΝ θα ειναι και καθε μηνα/τριμηνο/χρονο πληρωνε ανανεωση! Με ενα ban που για λογο που δεν θα μαθεις καν ολα χανονται και μενεις με το.....σου στο χερι! Προσωπικη εμπειρια εχασα παιχνιδια και dlc χρονων αξιας περιπου 1000 ευρω γιατι η sony μου μπαναρε το ακαουντ ενω ημουν καθαρος!!! Στα τηλεφωνα δεν γνωριζαν ουτε αυτοι τον λογο και το μονο που μου ειπαν οταν τους ειπα τι θα γινει τωρα ειπαν : ας μην συμφωνουσα στους ορους να παιζω ονλαιν. Και ξερω κι αλλους παγκοσμιως με το ιδιο προβλημα και εχουμε και community. Στην τελικη ειναι το ιδιο με το να κανεις ενα προγραμμα/συμφωνια σε καποιο μαγαζι και να νοικιαζεις ενα game και κρατα το οσο γουσταρεις.

Πέστα ρε φίλε μου!!!! Αυτό λέω τόσο καιρό κι εγώ αλλά δεν με ακούνε!! Αν δεν πάθεις τελικά δεν θα μάθεις!!!!! Έτσι είναι ο Έλληνας!!!!!!!!!!

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 ώρες πριν, guy_threepwood είπε

Από περιέργεια, θα ήθελα να μας πεις ποιο manual ακριβώς διάβασες; Και αν βρήκες κάποιο παιχνίδι με περισσότερες από 1 σελίδα, τί ακριβώς διάβασες; 

Για πες.. έχεις δει κανένα ψηφιακό παιχνίδι να έχει ολόκληρο βιβλίο μέσα????

20180321_211657.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, guy_threepwood είπε

Τι χαζή φοβία που έχετε κάποιοι. Πως θα ξυπνήσεις μια μέρα δηλαδή και δεν θα έχεις κανένα παιχνίδι; Θα τα φάει ο μπαμπούλας; 

Θα ήθελα να δω μετά από καμιά 100αρια φορά βγάλε βάλε το δίσκο, αν θα γραντζουνιστει το δισκάκι ή όχι.

Από εκεί πέρα, η μεγάλη απάτη με τα collector editions συνεχίζεται. Δηλαδή, ας πούμε η rockstar που έχει πουλήσει 50 εκατομμύρια αντιγραφα από το gta v, εσύ έχεις πειστεί ότι το δικό σου  είναι για κάποιο λόγο μοναδικό και "συλλεκτικό". 

Φίλε μου το έχω εξηγήσει κι εγώ και ο φίλος από πάνω σου και πολλοί άλλοι αλλά φαίνεται πως δεν θες να το καταλάβεις. Ακόμα και η Sony μου το επιβεβαίωσε ότι μπορουν να χαθούν γιατί απλά..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΙΚΑ ΜΑΣ 100% ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ!!!!!!!!  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, Lezantas26 είπε

ειμαι του 91 και ασχοληθηκα απο μικρος με τα βιντεοπαιχνιδια, δεν πετυχα κονσολες τυπου amiga κλπ,

κονσολες τυπου amiga
κονσολες τυπου amiga
κονσολες τυπου amiga

Επεξ/σία από orck
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, IcemanGr71 said:

Για πες.. έχεις δει κανένα ψηφιακό παιχνίδι να έχει ολόκληρο βιβλίο μέσα????

20180321_211657.jpg

 

1 hour ago, IcemanGr71 said:

Για πες.. έχεις δει κανένα ψηφιακό παιχνίδι να έχει ολόκληρο βιβλίο μέσα????

20180321_211657.jpg

Δηλαδή μας λες ότι άνοιξες και διάβασες αυτό το manual που είναι μεγαλύτερης μιας σελίδας,  

 

 

Και το βρήκες χρήσιμο και ξανατονιζω ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΣ. Μάλιστα, άσε με να μαντέψω, κόλλησες και την αφίσα δίπλα στο σούπερ Κατερίνα; 

Μη χειροτερα... 

1 hour ago, Leon Scott Kennedy said:

Φίλε μου το έχω εξηγήσει κι εγώ και ο φίλος από πάνω σου και πολλοί άλλοι αλλά φαίνεται πως δεν θες να το καταλάβεις. Ακόμα και η Sony μου το επιβεβαίωσε ότι μπορουν να χαθούν γιατί απλά..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΙΚΑ ΜΑΣ 100% ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ!!!!!!!!  

Αφού σου το επιβεβαίωσε προσωπικά σε εσένα ή Sony, πάω πάσο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, guy_threepwood είπε

Δηλαδή μας λες ότι άνοιξες και διάβασες αυτό το manual που είναι μεγαλύτερης μιας σελίδας,  

Και το βρήκες χρήσιμο και ξανατονιζω ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΣ. Μάλιστα, άσε με να μαντέψω, κόλλησες και την αφίσα δίπλα στο σούπερ Κατερίνα; 

Μη χειροτερα... 

Αφού σου το επιβεβαίωσε προσωπικά σε εσένα ή Sony, πάω πάσο. 

 

Κοντά έπεσες .. την αφίσα την έβαλα δίπλα στο "Αγόρι" και τον "Μπλεκ"....

Πραγματικά δεν έχεις τίποτα άλλο καλύτερο να κάνεις από το να κριτικάρεις και να ειρωνεύεσαι τους άλλους... 32 μηνύματα έχεις γράψει όλα κι όλα... και όλα είναι πικρόχολα σχόλια και εξυπνάδες που πετάς...

Είσαι σε καλό δρόμο... εύγε...

Επεξ/σία από IcemanGr71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, IcemanGr71 είπε

 

Κοντά έπεσες .. την αφίσα την έβαλα δίπλα στο "Αγόρι" και τον "Μπλεκ"....

Πραγματικά δεν έχεις τίποτα άλλο καλύτερο να κάνεις από το να κριτικάρεις και να ειρωνεύεσαι τους άλλους... 32 μηνύματα έχεις γράψει όλα κι όλα... και όλα είναι πικρόχολα σχόλια και εξυπνάδες που πετάς...

Είσαι σε καλό δρόμο... εύγε...

Αχαχαχα κλαιω ρε φιλε. Μπλεκ και γαμω. Ασε μην ασχολεισαι. Δεν αξιζει. Αν δεν ειναι τρολακια τοτε ειναι παιδακια και δεν ξερουν να διαβαζουν (+ manuals) ακομα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι εταιρείες παραγωγής παιχνιδιών, χάνουν χρήματα από την αγορά των μεταχειρισμένων. Και τα χρήματα αυτά είναι πάρα πολλά. Προφανώς λοιπόν πρέπει να κάποιο τρόπο, αργά και σταθερά, να πετάξουν στην άκρη τον "ενδιάμεσο" που είναι τα φυσικά καταστήματα. Για να αναφερθώ όμως και στο θέμα, το digital είναι "δικαίωμα" να τρέξεις ένα software. Δεν είναι h κατοχή του software, καθώς δεν μπορείς να το κάνεις ότι θέλεις (== να το πουλήσεις). Όταν λοιπόν το software αυτό "δένεται" στο account του χρήστη και δεν είναι μεταβιβάσιμο, ένας απλός αλγόριθμος που μπορεί να τρέξει από πίσω είναι: Όταν ο χρήστης είναι 120 χρονών (δλδ έχει πεθάνει), σβήσε το account του. Τότε, όσα χρήματα και να είχες ξοδέψει, όποια και να ήταν η "αεριτζίδικη" συλλογή σου, δεν θα μπορέσεις όχι να την πουλήσεις, αλλά να την αφήσεις π.χ. κληρονομιά στα παιδιά σου. Δεν είναι λοιπόν ρομαντισμός το φυσικό προϊόν, αλλά τα ίδια σου τα χρήματα. Γι' αυτό λοιπόν physical και πάλι physical. 

Επεξ/σία από stevelord
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αμφιβάλλω αν συμφέρει τον developer το digital υπάρχουν και απλές εκδόσεις και goty και limited και κολέκτορς δεν πιστεύω οτί συμφέρει την naughty dog να αγοράσεις το uncharted από ps store και να κάνει διατίμηση η sony και να το πετάω και δώρο μετά από κανά χρόνο μαζί με κανά άλλα δύο για τον μήνα μάρτη.

Φυσικά μπορώ να κάνω λάθος βολεύει τον developer το φηφιακό μην αργήσει το container να φτάσει στην αυστραλία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και καλά έκανε το εν λόγο κατάστημα , προσωπικά έχω κάνει το ίδιο ακριβώς πριν από δέκα χρονια όταν σταμάτησα πλέον να ασχολούμαι με πώληση παιχνιδομηχανών και παιχνιδιών τους , το γύρισα το μαγαζί μονο με επισκευές και ησύχασα . να κάθομαι να κάνω τζίρο σαν μαλάκας για τις εταιρίες να βγάζω 10 ευρώ στη κονσόλα και 3 ευρώ στα games , και τέλος του χρόνου να έρχεται η εφορία να με πηδάει .. άσε που αγοράζεις τα πάντα μετρητοίς και άμα δεν πουληθούνε σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα και βγούνε επανεκδόσεις πιο φθηνές τύπου πλατινουμ τα βάζεις στο πάτο σου , που κανονικά μια σοβαρή εταιρία έπρεπε να σου πιστώνει τι διαφορα με το που συμβαίνει αυτό αν έχεις τίτλους απούλητους , τώρα όσο αφορά τις μεγάλες αλυσίδες τύπου Πλαίσιο και Public και MediaMark και Κοτσοβολους και τους παρακαλάνε και τους δίνουνε παρακαταθήκη να  γεμίσουνε τα καταστήματα τους και αν πέσουνε οι τιμές, τους πιστώνουνε τι διαφορα , πέστε μου ένα λόγο λοιπόν γιατί ένα μικρό μαγαζί να ασχοληθεί με το συγκεκριμένο αντικείμενο...

* Service και μονο Service , ούτε με έχουνε ανάγκη ούτε τους έχω , μακριά και αγαπημένοι , με τι πολιτική που ακολουθούνε  SONY , Microsoft , Nintendo αν δεν είχανε και τα παραπάνω προνόμια οι μεγάλες αλυσίδες ούτε αυτές θα ασχολιόντουσαν σας το λέω με βεβαιότητα

 

 

*** και το παραπάνω ερώτημα μπορεί να γίνει και αντίστροφα , έχουνε τα μαγαζιά πλέον ανάγκη αυτές τις εταιρίες ??

Επεξ/σία από MTX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά και τα μεγάλα μαγαζιά με μικρό ποσοστό κέρδους παίζουν αλλά ποντάρουν στον όγκο (έχουν βέβαια και μεγάλα λειτουργικά έξοδα)

 

Επίσης κάποια από αυτά έχουν και αγορά μεταχειρισμένων

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, neogeo1982 είπε

δυστυχώς εδώ Ελλάδα από θέμα internet είμαστε πολύ πίσω όταν ακούω ότι στην Βουλγαρία παίζουν κάτι συνδέσεις 200άρες με 10 ευρώ το μήνα είναι να τρελαίνεσαι. αλλά άρχισαν και εδώ σιγά σιγά τις αναβαθμίσεις σε 1-2 χρόνια θα είναι πολύ καλύτερα με 100άρα η 200άρα γραμμή και οπτική ίνα 

οπτικές ίνες έχουν αρχίσει να βάζουν από τον Δεκέμβριο σε πάρα πολλές περιοχές, εδώ εγώ ήδη έχω 100άρα και μένω εκτος πόλης τέρμα πάνω στο βουνό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mkp είπε

οπτικές ίνες έχουν αρχίσει να βάζουν από τον Δεκέμβριο σε πάρα πολλές περιοχές, εδώ εγώ ήδη έχω 100άρα και μένω εκτος πόλης τέρμα πάνω στο βουνό.

η πλάκα είναι ότι εκτός πόλης είναι πιο εύκολο να βάλουν οπτικές ίνες. το πρόβλημα είναι εντός πόλης ειδικά Αθήνα κέντρο που να σκάψουν να βάλουν γραμμές. Μέχρι να πάρουν άδεια μέχρι να τους δώσουν οκ Υπουργεία, Δήμοι, Περιφέρειες, Υπεχοδε πάει τον φάγανε τον ένα χρόνο. Δυστυχώς έτσι όπως είναι η κατάσταση στην Ελλάδα παντού σε όλες τις υπηρεσίες υπάρχει πρόβλημα. Και άμα μπλέκεις με Δημόσιο άστα να πάνε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/21/2018 στις 3:45 ΜΜ, neogeo1982 είπε

τι να κερδίσεις δλδ παίρνεις κάτι με 40 ευρώ θα το πουλήσεις 30 - 25 στην καλύτερη άρα έχεις χάσει 10 με 15 ευρώ. Ενώ με 40 - 50 ευρώ παίρνεις ετήσια ps plus συνδρομή η μπορεί να πετύχεις να αγοράσεις 2-3 καλά παιχνίδια σε προσφορά. Το dvd πλέον πεθαίνει θα υπάρχει μόνο για τους συλλέκτες γιατί δεν συμφέρει καθόλου η αγορά. Αυτό έχουν καταλάβει η εταιρίες και για αυτό το πάνε προς τα εκεί να σε έχει στο ψηφιακό υλικό και να ξέρει ποιος το αγοράζει και πόσο. Γιατί είναι και μερικοί μαγαζάτορες που πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες...δεν γίνετε μάστορα μου μαγαζάτορα να μου έχεις το God of War 25 ευρώ...επειδή πουλάει. 12 ευρώ το έχει στο store κάτσε δλδ

Δηλαδή με 60€ που κοστίζει πλεον η συνδρομή, θα περιμένεις μήπως πετύχεις 2-3 καλά παιχνίδια σε διάστημα ενός έτους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...