Προς το περιεχόμενο

Μωβ κηλιδες στην οθονη


jimskeet2002

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα. Χθες ξαφνικα εμφανιστηκαν στην οθονη 2 μωβ κηλιδες. Η τηλεοραση ειναι UE40H6400. Και αγοραστηκε Αυγουστο του 2015 οποτε μαλλον ειναι εκτος εγγυησης....

Η κηλιδες φαινονται κυριως σε ανοιχτοχρωμο φοντο. Αν εχει σκουρο φοντο απο πισω δεν φαινονται. Αλλα οταν εχει κατι φωτεινο ή τους υποτιτλους πχ σ εκεινο το σημειο φαινεται αρκετα  κ ειναι ενοχλητικο... Γ αυτο εβαλα κ ασπρο φοντο πισω για να φαινονται καλα στη φωτο. Ξερει καποιος αν ειναι κατι που διορθωνεται???

 

0-02-04-f401a746e5b80d8197092da78e66b24797ebf6b2c5b927885de0fcdc022db61c_full.jpg

Επεξ/σία από jimskeet2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιλησα σημερα. Μ ειπαν να στειλω φωτο μεσω μαιλ. Τωρα περιμενω απαντηση.

Ευχαριστω για τις απαντησεις!

Επεξ/σία από jimskeet2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 26/3/2018 στις 3:25 ΜΜ, jimskeet2002 είπε

Μιλησα σημερα. Μ ειπαν να στειλω φωτο μεσω μαιλ. Τωρα περιμενω απαντηση.

Ευχαριστω για τις απαντησεις!

Τελικά ποια ήταν η απάντηση που σου δώσανε;Μάλλον έχω το ίδιο πρόβλημα και με τη δικιά μου τηλεόραση LG.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πριν κάποιο καιρό το είχα συναντήσει.... Όχι όμως σε τηλεόραση. Σε οθόνη υπολογιστή.. είχε μαγνητιστει η οθόνη. Η φωτογραφία που είδα μου θύμισε αυτό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικα μ ειπανε να την παω απο εκει για ελεγχο κ για να κανουν αιτημα στη samsung για καλυψη. Αλλα ειχα το εξης θεμα. Δεν εβρισκα την αποδειξη αγορας. Οταν ειχα παρει την τηλεοραση, την ειχα παρει πακετο με αλλες συσκευες. κ ειχα ενα θεμα με την εγγυηση με κατι αλλο κ στα πηγαινε ελα καπως χαθηκε η αποδειξη...

Επεξ/σία από jimskeet2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γαμω τη Samsung. Φιλε μου σε καταλαβαινω απολυτα διοτι εχω το ακριβως ιδιο προβλημα εδω και 3 εβδομαδες (μια μωβ κηλιδα) πανω αριστερα στο ιδιο ακριβως μοντελο σε 48αρα. Εκατονταδες ευρω χαμενα.

Βριζω οχι μονο για το μικρο διαστημα και οτι ειναι εκτος εγγυησης αλλα διοτι εχει γινει και σε πολλους αλλους στο εξωτερικο στο ιδιο μοντελο μετα απο ακριβως 3 χρονια που δειχνει συστημικο προβλημα. Μαη του '15 την πηρα.

Θα δω μηπως εχω την αποδειξη ακομα και να επικοινωνησω μαζι τους. Στο τελος δεν θα γινει τιποτα και τσαμπα θα μπαινω στη διαδικασια  να την μεταφερω (αν φτασω στο ιδιο σταδιο συννενοησης που εφτασες εσυ).

Επεξ/σία από speedy23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ εγω αυτο διαπιστωσα. οτι το ιδιο προβλημα βγαινει σε πολλες λιγο μετα την εγγυηση. Εγω για κακη μ τυχη την ειχα παρει απο ηλεκτρονικη που εκλεισε οποτε δεν μπορω να ρωτησω καν στο καταστημα για αντιγραφο αποδειξης η οτιδηποτε αποδεικτικο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Και εγω samsung h6400 αγορασμένη το Δεκέμβρη του 14 με ακριβώς το ίδιο πρόβλημανα εμφανίζεται πριν κάποιες μέρες Τελικά βρήκε κανείς καμιά λύση με την αντιπροσωπεία η πέταμα? 

IMG_20190329_025150.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...