Προς το περιεχόμενο

Επίσημα τα Huawei P20 Pro και P20 με το πρώτο να διαθέτει τριπλή κύρια κάμερα με αισθητήρα 40MP (Video)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα δωσουμε 900€ να παρουμε χαβάι κ δε θα δώσουμε 1000€ να παρουμε apple ?

και μονο που το δευτερο δε θα κολλαει ποτέ & πουθενά για 4 χρόνια, είναι αρκετό.

για τη μούρη κλπ δε θα μιλήσω...αλλος παιρνει nissan gtr & αλλος porsche gt3 !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, scorpioss είπε

Ρε παιδιά έχω το mate 10 pro και μπορώ να πω ότι δεν ζήλεψα κάτι από το p20 pro ούτε με συγκίνησε κάτι ώστε να το αλλάξω. 

 

Πεταμένα λεφτά θα'ταν η αλλαγή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον: Δεν πρόκειται ποτέ να πάρω τηλέφωνο με σκιάδιο για τον ήλιο (βλέπε notch)

Δεύτερον: Στην αρχή είχαμε μία κάμερα πίσω και μία μπροστά, οκ βολικό. Μετά έγινε μονόδρομος το να έχουμε 2 κάμερες πίσω και 1-2 μπροστά. Τώρα πάμε στις 3 πίσω... Σε λίγο όλη η πλάτη θα είναι γεμάτη κάμερες: Μία για κοντινά, μία για μακρινά, μία για ενδιάμεσα, μία για σκοτεινά, μία για φωτεινά, μία για γάτες, μία για σκύλους...  Έλεος πια. "Τι κάνετε μωρέ; Όχι άλλο κάρβουνο!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, scorpioss είπε

Ρε παιδιά έχω το mate 10 pro και μπορώ να πω ότι δεν ζήλεψα κάτι από το p20 pro ούτε με συγκίνησε κάτι ώστε να το αλλάξω. 

Οντως, κι εγω το ιδιο, αυτο που μου αρέσει  ομως  ειναι το 5x οπτικο....! 

Επεξ/σία από bilythekid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τραγικη τιμη.την αφηνω στην ακρη, δεν εχει νοημα να ασχολουμαστε με αυτο...

 

Για το θεμα του 1020, οσοι νομιζετε οτι ηταν καλο "για την εποχη του" πλαναστε πλανην οικτρα...ηδη υπαρχουν αρκετα βιντεακια στον κυβο που συγκρινουν φωτογραφιες του 1020 με τα συχρονα κινητα...το 1020 κατατροπωσε το mate 10 σε φωτογραφια, και ηταν πολυ κοντα με το κορυφαιο σ9...και ολα αυτα σε κινητο 5 ετων...τεραστιος αισθητηρας και πολυ σοβαρος αλγοριθμος για επεξεργασια φωτογραφιων ηταν η λυση...κατι που δεν κανουν οι κατασκευαστες πλεον μιας και θελουν να εξαληψουν το κοστος του αισθητηρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ανέβει πολύ σαν εταιρία σαν κινητό το 20 pro μου άρεσε και ειδικά αν αληθεύουν όσα ακούγονται για την κάμερα παίζει να είναι έχει την καλύτερη κάμερα για φέτος. Προσωπικά θα ήθελα τα χαρακτηριστικά του Porsche RS στο p20 pro αναμένω τώρα το Huawei 11 pro το οποίο ενδέχεται να έχει λίγο καλύτερη κάμερα Kirin 980 μιας και ο 970 είναι σχετικά περσινός 8 ραμ μακάρι αισθητήρα στην οθόνη και κάποια άλλα που μακάρι να αληθεύουν. 

 

Όσο για το 1020 για την εποχή του πραγματικά ήταν ότι καλύτερο αλλά πραγματικά σαν κάτοχος s8 που τα συγκρινα και τα 2 μιας και τα έχω και τα δύο το s8 μου φάνηκε ότι ξεφεύγει σε ποιότητά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αισθητήρας 1/1.7" απλά ότι καλύτερο έχει μπει στα τωρινά- σημερινά κινητά τηλέφωνα. Ίδιος σε μέγεθος με τον αισθητήρα της εξαιρετικής compact Olympus xz2. Εύγε για άλλη μια φορά στην Huawei. Το επόμενο μου κινητό...

* ο αντίστοιχος αισθητήρας των Samsung είτε σειρά S είτε note είναι 1/2.55" με εξαιρετική απόδοση σε συνάρτηση με τα εξελιγμένα λογισμικά, φαντάζομαι στο Huawei τα αποτελέσματά του....

https://m.gsmarena.com/huawei_p20_pro-9106.php

https://techblog.gr/mobile/huawei-p20-p20-pro-best-camera-smartphones-dxomark/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, georgebou21 είπε

8 λεπτα review και τα 5 αφορουν την καμερα.
Τελικα κινητα αγοράζουμε πλέον η φωτογραφικη μηχανες?
 

Ναι. Το ίδιο έκαναν και πριν 10 χρόνια. Όταν Sony Ericsson και Nokia πάλευαν για το ποιος μπορεί να φτιάξει κινητό με καλύτερη κάμερα. Μέχρι που βρέθηκε ο Steve Jobs και έδειξε ότι τσάμπα παλέυετε με τις κάμερες. Για να δούμε αν θα εμφανιστεί κάνας Steve Jobs τώρα. Που χλωμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ChimairaX είπε

Ναι. Το ίδιο έκαναν και πριν 10 χρόνια. Όταν Sony Ericsson και Nokia πάλευαν για το ποιος μπορεί να φτιάξει κινητό με καλύτερη κάμερα. Μέχρι που βρέθηκε ο Steve Jobs και έδειξε ότι τσάμπα παλέυετε με τις κάμερες. Για να δούμε αν θα εμφανιστεί κάνας Steve Jobs τώρα. Που χλωμό.

Πως το έδειξε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...