Προς το περιεχόμενο

Η Cloudflare παρουσιάζει DNS υπηρεσία στη διεύθυνση 1.1.1.1 για πιο γρήγορο Internet


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, billdanos said:

Στο ίδιο modem εγώ το έχω αλλάξει κανονικά από τις ίδιες ρυθμίσεις και λειτουργούν όλα κανονικά! 

Πόση ώρα πήρε περίπου για να περάσουν οι νέες ρυθμίσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, kyanokranos said:

Πόση ώρα πήρε περίπου για να περάσουν οι νέες ρυθμίσεις;

Με το που έκανα apply στα settings άλλαξε αμέσως! Έκανε απλά ένα στιγμιαίο disconnect από το internet και το Voip (όχι στο VDSL link) και ξανασυνδέθηκε σε 5-6 δευτερόλεπτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
Στις 3/4/2018 στις 5:43 ΜΜ, pedrojay είπε

Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι σωστό εκεί που τους έβαλες.Μπορείς να το τσεκάρεις πηγαίνοντας Internet - status - dsl connection status -ATM_DSL. Θα δείς ότι έχεις ακόμα τους DNS του isp σου.

Για να αλλάξει σωστά πρέπει να τους βάλεις στο internet - WAN - DSL connection - ATM_DSL - IPv4 - manual DNS on

Νομίζω ότι αυτά που γράψαμε πιο πάνω φτάνουν.

Για να δείτε ποιον dns server χρησιμοποιεί ο υπολογιστής σας χρησιμοποιήστε την παρακάτω σελίδα :

https://techwiser.com/check-your-dns-server/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, skiabox είπε

Νομίζω ότι αυτά που γράψαμε πιο πάνω φτάνουν.

Για να δείτε ποιον dns server χρησιμοποιεί ο υπολογιστής σας χρησιμοποιήστε την παρακάτω σελίδα :

https://techwiser.com/check-your-dns-server/

Απαντάς σε ποστ 7 μηνών ε,έτσι για να ξέρουμε τι λέμε😋 Υποθέτω ότι ήθελες να ποστάρεις στο σχετικό νέο θέμα

Επίσης το ποστ μου δείχνει και τον σωστό τρόπο εφαρμογής πέρα από απλά μια μέθοδο τσεκαρίσματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, pedrojay είπε

Απαντάς σε ποστ 7 μηνών ε,έτσι για να ξέρουμε τι λέμε😋 Υποθέτω ότι ήθελες να ποστάρεις στο σχετικό νέο θέμα

Επίσης το ποστ μου δείχνει και τον σωστό τρόπο εφαρμογής πέρα από απλά μια μέθοδο τσεκαρίσματος

Νομίζω ότι γνωρίζουμε και οι δύο ότι το θέμα είναι πολύ στη μόδα τις τελευταίες μέρες οπότε 7 μηνάκια πίσω δεν είναι τίποτα...χεχεχε

Πες μου τώρα αν θέλεις γιατί δεν μπορώ να μπω από την ταμπλέτα στο subs4free.com !

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skiabox είπε

Νομίζω ότι γνωρίζουμε και οι δύο ότι το θέμα είναι πολύ στη μόδα τις τελευταίες μέρες οπότε 7 μηνάκια πίσω δεν είναι τίποτα...χεχεχε

Πες μου τώρα αν θέλεις γιατί δεν μπορώ να μπω από την ταμπλέτα στο subs4free.com !

Αν έχεις βάλει τους dns σωστά στο router ,δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα. Αλλιώς πρέπει να τους βάλεις έστω στην ταμπλέτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα σε ενα λαπτοπ φιλου τον 1.1.1.1 εκανα και "ipconfig /flushdns" αλλα και παλι οταν προσπαθω να φορτωσω το magico.info βλεπω την αποφαση. Καθαρισα και με CCleaner αλλα τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, thessalonik είπε

Εβαλα σε ενα λαπτοπ φιλου τον 1.1.1.1 εκανα και "ipconfig /flushdns" αλλα και παλι οταν προσπαθω να φορτωσω το magico.info βλεπω την αποφαση. Καθαρισα και με CCleaner αλλα τιποτα.

εγω μια χαρα το βλεπω το magico.info κ εχω βαλει τους cloudfare dns servers στο router οποτε κατι κανεις λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, skiabox said:

Νομίζω ότι γνωρίζουμε και οι δύο ότι το θέμα είναι πολύ στη μόδα τις τελευταίες μέρες οπότε 7 μηνάκια πίσω δεν είναι τίποτα...χεχεχε

Πες μου τώρα αν θέλεις γιατί δεν μπορώ να μπω από την ταμπλέτα στο subs4free.com !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, what_if είπε

εγω μια χαρα το βλεπω το magico.info κ εχω βαλει τους cloudfare dns servers στο router οποτε κατι κανεις λαθος

Ειτε στο ρουτερ αλλαξω τους dns ειτε στο λαπτοπ, παλι δεν μπορω να προσπελασω την σελιδα απο το λαπτοπ, ενω απο τις αλλες συσκευες μπορω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, pedrojay είπε

Αν έχεις βάλει τους dns σωστά στο router ,δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα. Αλλιώς πρέπει να τους βάλεις έστω στην ταμπλέτα

Δηλαδή αν βάλεις τους cloudflare dns μπορείς να συνεχίσεις να έχεις πρόσβαση στο subs4free παρόλο που το site έκλεισε?

Δεν νομίζω.

 

Εγώ π.χ. με google dns δεν έχω πρόσβαση σε αυτό το site και μου βγάζει αυτό που βγάζει σε όλους.

Αυτό δηλαδή:

image.jpg

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, Paragontas-x said:

Δηλαδή αν βάλεις τους cloudfire dns μπορείς να συνεχίσεις να έχεις πρόσβαση στο subs4free παρόλο που το site έκλεισε?

Δεν νομίζω.

Εγώ π.χ. με google dns δεν έχω πρόσβαση σε αυτό το site και μου βγάζει αυτό που βγάζει σε όλους.

Αυτό δηλαδή:

image.jpg

Ποιος είπε ότι έκλεισε;

Spoiler

09D4BEA3-8676-4D48-B527-CCDD067A732E.png.bbd8893cd789a73b3562ba71139fa5c1.png

*Cloudflare

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβαλα κι εγώ τους cloudflare dns στο router μου και έχω κανονικά πρόσβαση στο subs4free με nova vdsl50 από το desktop μου.

Να σας πω γνωρίζει κανείς πως μπορώ να περάσω τους cloudfire dns στο chrome στο android 8.0 κινητό μου για όταν είναι συνδεδεμένο με cosmote στο ίντερνετ.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 minutes ago, Paragontas-x said:

Έβαλα κι εγώ τους cloudflare dns στο router μου και έχω κανονικά πρόσβαση στο subs4free με nova vdsl50 από το desktop μου.

Να σας πω γνωρίζει κανείς πως μπορώ να περάσω τους cloudfire dns στο chrome στο android 8.0 κινητό μου για όταν είναι συνδεδεμένο με cosmote στο ίντερνετ.

Δοκίμασες το app?
https://1.1.1.1

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα προτιμούσα να το κάνω χωρίς κάποιο έξτρα app.

Αν γίνεται από το μενού του android 8.0.

 

Και το λινκ που έβαλες δεν δουλεύει.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...