Προς το περιεχόμενο

κολύμπι στην αττική


tososda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/8/2019 στις 11:25 ΜΜ, magicnumbers είπε

ΥΓ.Κ βασικα αυτο το ταξιδευω 2 ωρες για μια βουτια ενω περναω 27 παραλιες ποτε δε το καταλαβα..Βρες μια κανε μια βουτια κ ας μη γραφει καλα στο ινστα.

Να αγιάσει το στόμα σου! Γέννημα-θρέμμα Γλυφαδιωτης όλα μου τα παιδικα-εφηβικα καλοκαίρια τα πέρναγα στον Διαμαντή (οι ντόπιοι ξέρουν).

Πλέον με το έτερον ήμισυ με το που ακούει κάτι λιγότερο από Σαρωνίδα ξινίζει τα μούτρα. Εχω φάει σκουπιδαριό στα λιμανάκια και βρωμά στο Μαύρο λιθάρι που δεν περιγράφεται.

Για μένα αν θες όντως καθαρή θάλασσα κατέβα Πειραιά και πάρε πλοιο για Αίγινα για παράδειγμα. Μην μου το παίζεις όμως ότι το Καβούρι βρωμάει, η Γλυφάδα ξινίζει και μόνο Σούνιο ευχαριστιέσαι μπάνιο. Ειδικά (σε εσένα μιλάω αν και δεν το βλέπεις) αν δεν έχεις να αντιμετωπίσεις τον εφιάλτη της οδήγησης.

 

Επεξ/σία από vste
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για σχινιά: Οι άνθρωποι είναι για κλωτσιές 

Πως θα πάει ο κόσμος για μπάνιο ρε γομάρια; πως θα κουβαλάει παιδιά, ομπρέλες, καθίσματα; πως θα πάει ο παππούς και η γιαγιά; 

Επεξ/σία από telis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/8/2019 στις 4:00 ΜΜ, Ablaoublas_542 είπε

Δεν εχω να συνεισφερω κατι στο θεμα, αλλα ως Θεσσαλονικιος μου φαινεται φουλ περιεργο και λογω schadenfreude λιγο αστειο το οτι κινδυνευεις στις παραλιες σας να κολλήσεις/παθεις ασθενειες κλπ. Η ευβοια που ειναι κοντα δεν αξιζει? 

Φίλε μου έχοντας ζήσει δύο χρόνια στη Θεσσαλονίκη έχω να πω τι ακριβώς το ίδιο είναι πάνω. Και εκεί για να κάνεις μπάνιο σε καθαρή παραλία πρέπει να πας πρώτο πόδι τουλάχιστον.

Δεν θυμάμαι κανέναν να έκανε μπάνιο στην Κρήνη η στην Μηχανιωνα για παράδειγμα.

Τουλάχιστον η παρέα που ήμασταν πάνω περνάμε τις μηχανές και από Βουρβουρού και μετά. Σαφώς υπεροχες παραλίες αλλά δεν τις λες και κοντινές.

Επεξ/σία από vste
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, telis είπε

Για σχινιά: Οι άνθρωποι είναι για κλωτσιές 

Πως θα πάει ο κόσμος για μπάνιο ρε γομάρια; πως θα κουβαλάει παιδιά, ομπρέλες, καθίσματα; πως θα πάει ο παππούς και η γιαγιά; 

χωρίς να χω παει αλλά μόνο απο φωτογραφίες κ google earth λογικό δεν είναι μετά από ότι έγινε στο Μάτι?  Τώρα αν θα έπρεπε να υπάρχουν καλύτερα μονοπάτια , πρόβλεψη για πάρκινγκ κτλπ είναι άλλο θέμα.

Επίσης βρίσκω πολύ σωστή κ την ταμπέλα που ανέβηκε μερικά ποστ πριν. 

 

Γενικά κολύμπι αττική από βουλιαγμένη-βάρη κ προς τα κατω εχει μια χαρά παραλίες. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, vste είπε

Να αγιάσει το στόμα σου! Γέννημα-θρέμμα Γλυφαδιωτης όλα μου τα παιδικα-εφηβικα καλοκαίρια τα πέρναγα στον Διαμαντή (οι ντόπιοι ξέρουν).

Πλέον με το έτερον ήμισυ με το που ακούει κάτι λιγότερο από Σαρωνίδα ξινίζει τα μούτρα. Εχω φάει σκουπιδαριό στα λιμανάκια και βρωμά στο Μαύρο λιθάρι που δεν περιγράφεται.

Για μένα αν θες όντως καθαρή θάλασσα κατέβα Πειραιά και πάρε πλοιο για Αίγινα για παράδειγμα. Μην μου το παίζεις όμως ότι το Καβούρι βρωμάει, η Γλυφάδα ξινίζει και μόνο Σούνιο ευχαριστιέσαι μπάνιο. Ειδικά (σε εσένα μιλάω αν και δεν το βλέπεις) αν δεν έχεις να αντιμετωπίσεις τον εφιάλτη της οδήγησης.

Καλα μη το ψαχνεις δεν υπαρχει κοπελα κ δεσμευμενη που θα "καταδεχτει" να βουτηξει σε μικροτερη των 35χλμ αποσταση,νομος.Πρεπει την επομενη μερα που θα ρωτησουν οι φιλες της που πηγατε για μπανιο να πει

-Στου διαολου το κερατο

-Ουαου φιλεναδα εχω παει ειναι τελεια

-Ναι οντως δε βρηκαμε να παρκαρουμε κ μετα ειχε μια κινηση..κ φυγαμε απο κει πηγαμε στου διαολου τη μανα ακομα πιο φοβερα.

Απολογισμος κυριακατικου μπανιου 100χλμ 15 ευρω βενζινη γυρευε ποσα για φαγια καφεδες,3 ωρες μπανιο 3 ωρες δρομος κ ταλαιπωρια.Ας εχεις κ μερσεντες 600αρα παλι ταλαιπωρια κ χτυκιο ειναι.

Κανω μπανιο εξαποπανταπανακεθεν στην σημερινη ριβιερα τρομαρα της ητοι φαληρικες ακτες/καλαμακι/γλυφαδα/καβουρι μαξ.Δεν εγινα ακομα χελωνονιντζακι ευχαριστω.

Το μπανιο πρεπει ναναι δροσια οχι εκδρομη με τη βουγιουκλακη.

 

 

Επεξ/σία από magicnumbers
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόση ώρα περπάτημα είναι απο τις μπάρες στην παραλία; Εγώ πάντως αύριο το πρωί θα πάω.Δεν την παλεύω προς παραλιακή με τίποτα, αρρωσταίνω με την κίνηση.

Καλύτερα προς Κόρινθο-Κινέτα, Αγίους Θεοδώρους κλπ.

*Update

Εφτασα κατά τις 10:30-10:45 , υπήρχε 1 αστυνομικός με μηχανή κάπου 200-300 μέτρα πρίν τα σαμαράκια που προέτρεπε τον κόσμο να παρκάρει πιο κάτω δεξιά στην αλάνα με τα πεύκα, λίγο πιο κάτω στα σαμαράκια υπήρχαν αστυνομικοί που δεν επέτρεπαν να συνεχίσεις με το αμάξι προς την παραλία στα πεύκα, οπότε αναγκαστικά πάρκαρα στην αλάνα με τα πεύκα, ευτυχώς βρήκα σκιά.

Απο εκεί ήταν λίγο ταλαιπωρία γιατί έκοψα με τα πόδια δεξιά και μετά απο 5 λεπτά βγήκα στην μέση της παραλίας.Δεξιά είχε πεύκα και περπάτημα κανά 10λεπτο και κόσμο με ομπρέλες κλπ, αριστερά είχε πάλι πεύκα και λιγότερο κόσμο και στην συνέχεια λίγο πιο πολύ κόσμο.Οπότε για να βρω σκιά σε πεύκο έκανα αριστερά, περπάτημα για κάπου 10 λεπτά στην άμμο μέχρι να βρω ελεύθερο σημείο κάτω από πεύκο.

Η θάλασσα είναι λίγο κρύα και φυσάει.

Στην επιστροφή για να μην περάσω πάλι μέσα απο την παραλία, έκοψα δρόμο μέσα απο το μονοπάτι με τα πεύκα και βγήκα στον κεντρικό δρόμο περνώντας απο την μπάρα, απο'κεί περπάτησα κάπου 10-15 λεπτά για να επιστρέψω στην αλάνα που είχα το αυτοκίνητο, ήταν λίγο ταλαιπωρία λόγω ζέστης γιατί είχα και την τσάντα πλάτης.Είχε φύγει η αστυνομία, μάλλον γιατί είχε "κόψει" ο αέρας.

Δεν με κούρασε η οδήγηση τόσο, αλλά το περπάτημα.Εντωμεταξύ στην επιστροφή, 1 γυναίκα οδηγός με προσπέρασε πάνω σε στροφή που δεν υπήρχε ορατότητα. 😅

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/7/2020 στις 11:21 ΠΜ, vste είπε

Να αγιάσει το στόμα σου! Γέννημα-θρέμμα Γλυφαδιωτης όλα μου τα παιδικα-εφηβικα καλοκαίρια τα πέρναγα στον Διαμαντή (οι ντόπιοι ξέρουν).

Πλέον με το έτερον ήμισυ με το που ακούει κάτι λιγότερο από Σαρωνίδα ξινίζει τα μούτρα. Εχω φάει σκουπιδαριό στα λιμανάκια και βρωμά στο Μαύρο λιθάρι που δεν περιγράφεται.

Για μένα αν θες όντως καθαρή θάλασσα κατέβα Πειραιά και πάρε πλοιο για Αίγινα για παράδειγμα. Μην μου το παίζεις όμως ότι το Καβούρι βρωμάει, η Γλυφάδα ξινίζει και μόνο Σούνιο ευχαριστιέσαι μπάνιο. Ειδικά (σε εσένα μιλάω αν και δεν το βλέπεις) αν δεν έχεις να αντιμετωπίσεις τον εφιάλτη της οδήγησης.

Παλαια Φωκαια μια χαρα την παλευω (αν εξαιρεσεις 1 ωρα δρομο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...