Προς το περιεχόμενο

κολύμπι στην αττική


tososda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέρσι δεν έγινε χαμός με τη φωτιά στο Μάτι και τις βίλες που έκλειναν την πρόσβαση στη θάλασσα; Δηλαδή αυτός τώρα πήρε άδεια; Τελωσπάντων, αυτό είναι άλλο θέμα. Ας επανέρθουμε. Κρυστάλλινα νερά χωρίς κοτρώνες στην Αττική;;;

Μέχρι τώρα παραπλήσια με τη Χαλκιδική είναι η παραλία που είναι το beach bar Tahiti.

Επεξ/σία από μπιπ μπιπ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, μπιπ μπιπ said:

Πέρσι δεν έγινε χαμός με τη φωτιά στο Μάτι και τις βίλες που έκλειναν την πρόσβαση στη θάλασσα; Δηλαδή αυτός τώρα πήρε άδεια; Τελωσπάντων, αυτό είναι άλλο θέμα.

Καλά δεν την έχτισε και πέρσι/φετος. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, μπιπ μπιπ said:

Πέρσι δεν έγινε χαμός με τη φωτιά στο Μάτι και τις βίλες που έκλειναν την πρόσβαση στη θάλασσα; Δηλαδή αυτός τώρα πήρε άδεια; Τελωσπάντων, αυτό είναι άλλο θέμα. Ας επανέρθουμε. Κρυστάλλινα νερά χωρίς κοτρώνες στην Αττική;;;

Μέχρι τώρα παραπλήσια με τη Χαλκιδική είναι η παραλία που είναι το beach bar Tahiti.

Κρυστάλλινα νερά και αμμουδιά δεν πιστεύω ότι θα βρεις στην Αττική.

Για κρυστάλλινα νερά, μπορείς να πας στα Δικαστικά στον Σχοινιά αλλά είναι βράχια. Κι όταν λέω βράχια, εννοώ βράχια, όχι αηδίες. 

Για παραλίες με αμμουδιά στην (βορειοανατολική) Αττική, δοκίμασε την παραλία του Σχοινιά (είτε στο πευκόδασος είτε πιο πέρα, στα beach bar) και του Diver's Club στο Ζούμπερι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, μπιπ μπιπ said:

Ναι αλλά δεν οφείλει να ανοίξει μια δίοδο;

No idea.

35 minutes ago, paredwse said:

δοκίμασε την παραλία του Σχοινιά (είτε στο πευκόδασος είτε πιο πέρα, στα beach bar)

Πληροφοριακά από πέρσι (μετά το Μάτι) πέφτουν άκυρα από αστυνομία στο πευκοδάσος όταν η Αττική είναι σε Πολύ Υψηλή και πάνω κατηγορία κινδύνου πυρκαγιάς (ίσως κι Υψηλή, δεν είμαι σίγουρος) , ούτε με τα πόδια δεν αφήνουν πρόσβαση στη παραλία, πόσο μάλλον με αυτοκίνητο. Χθες πήγαν φίλοι κι έφαγαν πόρτα. Πέρσι ζήταγαν λογαριασμούς ΔΕΚΟ κι έτσι για να αφήνουν κατοίκους να πηγαίνουν στα σπίτια τους στον οικισμό των Δικαστών κι Εισαγγελέων.

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, ThReSh said:

No idea.

Πληροφοριακά από πέρσι (μετά το Μάτι) πέφτουν άκυρα από αστυνομία στο πευκοδάσος όταν η Αττική είναι σε Πολύ Υψηλή και πάνω κατηγορία κινδύνου πυρκαγιάς (ίσως κι Υψηλή, δεν είμαι σίγουρος) , ούτε με τα πόδια δεν αφήνουν πρόσβαση, πόσο μάλλον με αυτοκίνητο. Χθες πήγαν φίλοι κι έφαγαν πόρτα. Πέρσι ζήταγαν λογαριασμούς ΔΕΚΟ κι έτσι για να αφήνουν κατοίκους να πηγαίνουν στα σπίτια τους.

Ναι, το γνωρίζω. Καθόλου παράλογο δεν μου φαίνεται, νομίζω γίνεται μόνο στο "Πολύ Υψηλή". Βγαίνει σχετική ανακοίνωση, το έχω δει και στις πληροφοριακές φωτεινές πινακίδες της Αττικής Οδού. 

Σε αυτή την περίπτωση, πηγαίνεις δίπλα, στα beach bar. Παρόμοια θάλασσα είναι - κι έχει και beach bar. :D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, paredwse said:

Ναι, το γνωρίζω. Καθόλου παράλογο δεν μου φαίνεται, νομίζω γίνεται μόνο στο "Πολύ Υψηλή". Βγαίνει σχετική ανακοίνωση, το έχω δει και στις πληροφοριακές φωτεινές πινακίδες της Αττικής Οδού

Πολλοί δεν το γνωρίζουν γιατί μέχρι πέρσι δεν το είχαν ξανακάνει. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, ThReSh said:

Πολλοί δεν το γνωρίζουν γιατί μέχρι πέρσι δεν το είχαν ξανακάνει. 😛

Είναι βέβαιο; Είχα την εντύπωση ότι έχει ξαναγίνει στο παρελθόν, σε μεγάλες ζέστες. Είμαι σχεδόν σίγουρος δηλαδή ότι έχω ξαναδεί και στο παρελθόν σχετική ανακοίνωση... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως Ψάθα προς το τέρμα αριστερά, στο βουνό κοντά, έκανα γ@μω τα μπάνια, 5κάθαρα νερά και δροσερά.
Αγ. Θεοδώρους πολύ καθαρά νερά και εκεί, αλλα οι κοτρώνες έξω σπάνε μπάλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, paredwse said:

Είναι βέβαιο; Είχα την εντύπωση ότι έχει ξαναγίνει στο παρελθόν, σε μεγάλες ζέστες. Είμαι σχεδόν σίγουρος δηλαδή ότι έχω ξαναδεί και στο παρελθόν σχετική ανακοίνωση... 

Να υπάρχει αστυνομία και να ρίχνει πόρτα όχι, έχουμε σπίτι εκεί πριν απο το 90 και δεν το είχαμε ξαναδει πριν από την πυρκαγιά στο Μάτι.

Σκέψου ότι πέρσι έριχναν πόρτα και πάνω στο βουνό, από το 414 μέχρι τον Άγιο Πέτρο...

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Πληροφοριακά από πέρσι (μετά το Μάτι) πέφτουν άκυρα από αστυνομία στο πευκοδάσος όταν η Αττική είναι σε Πολύ Υψηλή και πάνω κατηγορία κινδύνου πυρκαγιάς (ίσως κι Υψηλή, δεν είμαι σίγουρος) , ούτε με τα πόδια δεν αφήνουν πρόσβαση στη παραλία, πόσο μάλλον με αυτοκίνητο. Χθες πήγαν φίλοι κι έφαγαν πόρτα. Πέρσι ζήταγαν λογαριασμούς ΔΕΚΟ κι έτσι για να αφήνουν κατοίκους να πηγαίνουν στα σπίτια τους στον οικισμό των Δικαστών κι Εισαγγελέων.

 

Νομίζω πριν από χρόνια σκεφτόντουσαν να κάνουν κάτι τέτοιο και στην Ισπανία και τελικά απορρίφθηκε ως εντελώς βλακώδες. Από την άποψη ότι τα ατυχήματα από τσιγάρο ή πικνικ είναι μάλλον μικρό ποσοστό των πυρκαγιών. Οι περισσότερες πυρκαγιές προέρχονται είτε από ηλίθιους που θα πάνε να κάψουν ξερά χόρτα κτλ (και προφανώς αυτο θα το κάνουν έτσι κι αλλιώς κοντά στο σπίτι τους) είτε από εμπρηστές (οι οποίοι θα βρουν τον τρόπο να περάσουν έτσι κι αλλιώς). Στην λογική της απόρριψης αναφέρθηκε οτι η συντριπτική πλειοψηφία των επισκεπτών του δάσους θέλουν να το προστατεύσουν και επομένως οποιαδήποτε εστία θα αναφερθεί στην Πυροσβεστική πολύ πιο γρήγορα αν υπάρχουν αρκετοί επισκέπτες στο δάσος.

Και επίσης νομίζω ότι και στην Γαλλία πριν μερικά χρόνια, σε συνθήκες ευνοϊκές για πυρκαγιά, οι τοπικές αρχές είχαν καλέσει τους πολίτες να επισκέπτονται συχνά το δάσος τις συγκεκριμένες μέρες ώστε να αναφέρουν στις αρχές όσο το δυνατόν πιο γρήγορα κάποια πιθανή εστία.

Διαφορετικά κράτη, διαφορετικά ήθη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυλάκι, Αγ.Ανδρεα, Ζούμπερι θυμάμαι αμμουδιές σε ολες. (Αλλα εχω να κολυμπησω στην Αττικη χρονια, δεν ρισκαρω να ξαναπαθω προβλημα υγειας.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, *nenya* είπε

Αυλάκι, Αγ.Ανδρεα, Ζούμπερι θυμάμαι αμμουδιές σε ολες. (Αλλα εχω να κολυμπησω στην Αττικη χρονια, δεν ρισκαρω να ξαναπαθω προβλημα υγειας.)

Ουρολοιμωξη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...