Προς το περιεχόμενο

Εταιρία MECCANICA αγγελία εργασίας


maxim.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην αρχή χάρηκα που βρήκα δουλειά σε μια τόσο καλή θέση αλλά από περιέργεια μπήκα στη διαδικασία να βρω πληροφορίες για την εταιρεία. Δν βρήκα κτ μέχρι που κατέληξα εδώ να διαβάζω αυτά τα σχόλια . Δεν ξέρει κανείς τι παίζει με την συγκεκριμένη εταιρεία??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 21/9/2018 στις 7:46 ΜΜ, Alex2184 είπε

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από τους προλαλήσαντες προσλήφθηκε τελικά στο δημόσιο τομέα μέσω αυτής της εταιρείας? Πώς ζητούν προσωπικά έγγραφα χωρίς να ενημερώνουν καν περί τίνος πρόκειται? 

 

Δεν νομίζω σκοπός της αγγελίας / εταιρείας αυτής να είναι  να εργαστείς ποτέ στο δημόσιο αλλά η Meccanica μάλλον «μισθώνεται» από κάποια εταιρεία του δημοσίου για να κάνει κάποιο έργο.

Όπως π.χ. στο παράδειγμα που προαναφέρθηκε με το παλληκάρι που για ένα  εξάμηνο εργάστηκαι σαν καταμετρητής υδρομετρητών (εδώ η εταιρεία του δημοσίου που μισθώνει την Meccanica είναι η ΕΥΔΑΠ).

 Δηλαδή ο εργαζόμενος (εμείς) δεν είμαστε δημόσιοι υπάλληλοι αλλά ιδιωτικοί της Meccanica.
 

Τέλος πάντων  το να συνεργάζεται μια  εταιρεία με εταιρεία του δημοσίου είναι κάτι συνηθισμένο το έχω ξαναδεί πολλές φορές. Αυτό όμως που με παραξενεύει είναι ότι θέλουν τα πρωτότυπα πτυχία ώστε να τα σκανάρουν έγχρωμα ή να τα φωτοτυπήσουν. Ως γνωστών οι έγχρωμες φωτοτυπίες μπορούν πολύ εύκολα να οδηγήσουν σε πλαστογραφημένα έγγραφα κτλ. Κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 27/8/2018 στις 5:13 ΜΜ, charis89 είπε

Καλησπέρα σας,

Από τότε που πήγα στην <<συνέντευξη>> αυτή, τέλη Ιουνίου, για τη θέση ΄΄Πολιτικός Μηχανικός Π.Ε.΄΄, δεν είχα καμία ενημέρωση. 'Εκανα ότι μου είπαν (Αποστολή Ποινικού Μητρώου, Πτυχίου και Proficiency κτλ), αλλά ουδέν νεότερο.

Καλησπέρα! Επειδη κι εγώ πήγα φέτος για συνέντευξη εκεί (Πολ.Μηχ. ΠΕ) και έκανα την ίδια διαδικασία, τελικά τι έγινε με την περίπτωσή σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 8 μήνες μετά...

Καλησπέρα σε όλους, όλως τυχαίως έπεσα πάνω στο συγκεκριμένο θέμα. Αυτό που εγώ υποπτεύομαι ειναι οτι κατασκευαστικές, όταν κατεβαίνουν σε διαγωνισμούς, ο φάκελος απαιτεί και τα βιογραφικά των ανθρώπων που θα δουλέψουν στο project στο οργανόγραμμα. Εαν λοιπόν πάρουν το διαγωνισμό, παίρνουν και τον κόσμο. Αυτό που θα πρότεινα είναι να ξεκαθαρίζετε απο πριν εαν πρόκειται για απασχόληση σε κάποιο έργο και να μην δίνεται στοιχεία σας (πχ πτυχία και ποινικό μητρώο) εαν δεν γίνει η σύμβαση εργασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...