Προς το περιεχόμενο

Oral b 2 2000(λιθιου μπαταρια) 28ευρω@kotsovolos


kage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Zerg13 είπε

Εμενα εχει πεσει στο μισο η αποδοση της, στην αρχη φορτιζε 15 ωρς τωρα το πολυ σε 7 ωρες εχει φορτισει. Κραταει μετα βιας 6 μερες ενω κραταγε 10...

θα μου την αλλαξουν μισοχαλασμενη;

συμβουλη για ολους. Να την εχετε καθε μερα πανω στην φορτιση ή εστω μερα παρα μεσα φορτιση. Το δουλεμα της μπαταριας δεν το αντεχει

Γι'αυτό σου έχει πέσει η μπαταρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, athanaso77 είπε

Γι'αυτό σου έχει πέσει η μπαταρία...

Όχι το ανάποδο έκανα.  Αυτό που έγραψα μου το είπε ένας τεχνικός της oral b,  όπως επίσης να αποφεύγω την υγρασία να σκουπίζω το νερό , κυριως στην κορυφη

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την έχω 10 μηνες σχεδον,αψογη αγορα για τα λεφτα της,την θεωρω και πολυ καλη επιλογη σαν δωρο.Η μπαταρια σε εμενα μια χαρα κραταει ακομα,δεν παιζει να εχει πτωση μεγαλυτερη του 20%.Αν δεν αλλαζετε το βουρτσακι εντος 3 μηνων χρειαζεται περισσοτερη ενεργεια για να λειτουργήσει.Τελος μηπως καποιοι εχετε το απλο μοντελο και οχι το pro; Ο τυπος της μπαταριας διαφερει μεταξυ των δυο.

Προς τον παρον την φορτιζω οταν αναβει η ειδοποιση για low battery,Καθως πριζα στο μπανιο δεν παιζει.Το ιδανικότερο ομως πιστευω ειναι ανα 5-6 μερες με 2-3 βουρτσισματα τη μερα.

Επεξ/σία από stathis97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο, 4-5 μέρες με 2-3 βουρτσίσματα, κρατάει στην αρχή.

κι εγώ τη φορτίζω αποκλειστικά και μόνο όταν ανάψει το λαμπάκι και ασφαλώς πρόκειται για την Προ, αφού από τη προσφορά την αγοράσαμε.

Αλλά

  • αργεί πολύ να φορτίσει (κανά 12ωρο σχεδόν)
  • η απόδοση, ανάλογα με τη μπαταρία, δεν πέφτει σταδιακά, αλλά πιο απότομα
  • κρατάει λιγότερο από το αναμενόμενο κάθε φόρτιση
  • φαίνεται να φθείρεται γρήγορα.

Εκτός εγγύησης, οι μέρες της είναι μετρημένες.

Γι αυτό το λόγο προσωπικά θα θεωρούσα τη παλαιότερη ηλεκτρική Oral-B που έχω, που λειτουργεί με ΑΑ μπαταρίες καλύτερη και μακροπρόθεσμη επιλογή.

Αυτή του θέματος σαφώς έχει μεγαλύτερη ισχύ, αλλά εγώ δεν τη χρησιμοποιώ καν στην υψηλή κλίμακα, και στη χαμηλή οι δύο έχουν συγκρίσιμη απόδοση....χαμηλότερο αρχικό κόστος και -με επαναφορτιζόμενες μπαταρίες- μεγαλύτερη διάρκεια χρήσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από ενδελεχή έρευνα, προτείνω Oclean se  ή air.εάν μπορείτε το παραπάνω πηγαίνετε στην one, συχνά πυκνά βγαίνει σε flash sale γύρω στο 51€ με μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , λέω μήπως τη πάρω και εγώ.

Γενiκα βλέπω ότι έχετε θέμα με τη μπαταρία. Βεβαια και κάθε εβδομαδα να θέλει φορτισμα πιστεύω οτι δεν είναι κακό.

Εχω μια ξυριστική της Philips κανα 4-5 χρόνια και απο φορτισμα καθε 1-2 εβδομαδες περίπου με σχεδόν καθημερινή χρήση.

Τωρα στο θέμα μας , απο ανταλακτικά τι παίζει με τη συγκεκριμένη ? Μονο της Oral b ? Η βάζουμε οτι θέλουμε ?

 

Τελος σε σχέση με μία άλλη όπως η Digoo DG-YS11 https://www.banggood.com/Digoo-DG-YS11-5-Brush-Modes-Essence-Sonic-Electric-USB-Rechargeable-Toothbrush-IPX7-Waterproof-p-1157117.html?rmmds=search πως είναι ?

Εκεί ανταλλακτικά βουρτσάκια τι κάνεις ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, nebtios είπε

Καλησπερα , λέω μήπως τη πάρω και εγώ.

Γενiκα βλέπω ότι έχετε θέμα με τη μπαταρία. Βεβαια και κάθε εβδομαδα να θέλει φορτισμα πιστεύω οτι δεν είναι κακό.

Εχω μια ξυριστική της Philips κανα 4-5 χρόνια και απο φορτισμα καθε 1-2 εβδομαδες περίπου με σχεδόν καθημερινή χρήση.

Τωρα στο θέμα μας , απο ανταλακτικά τι παίζει με τη συγκεκριμένη ? Μονο της Oral b ? Η βάζουμε οτι θέλουμε ?

Τελος σε σχέση με μία άλλη όπως η Digoo DG-YS11 https://www.banggood.com/Digoo-DG-YS11-5-Brush-Modes-Essence-Sonic-Electric-USB-Rechargeable-Toothbrush-IPX7-Waterproof-p-1157117.html?rmmds=search πως είναι ?

Εκεί ανταλλακτικά βουρτσάκια τι κάνεις ?

πολυ καλες κριτικες, η ιδια της philips εχει περιπου 130 ευρω. σκέφτομαι και εγώ να πάρω η την digoo ys11 η την xiaomi soocas x3 σα σωστο φαν μποι. για τα ανταλλακτικά μπορεις να τα παρεις παλι απο το banggood 3-3.5 ευρώ τα δυο και τα Xiaomi γυρω στα 11-11.50 τα δυο.

Επεξ/σία από someone-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nebtios είπε

Δεν ξέρω απο θέμα αξιοπιστίας η Digoo τι παίζει.

Η ίδια της Philips ποια είναι ? 

ναι ειδα και την αξιοπιστια της oral b με αυτα που διαβασα πιο πάνω, για αυτη μιλαω https://www.skroutz.gr/s/4228072/Philips-Sonicare-HX9352-04-Diamond-Clean.html η ξιαομι και η ντιγκου εχουν ιδιο βουρτσακι με αυτη και λειτουργίες ενω η οραλ μπ εχει μικρο στρογγυλό βουρτσακι.κλεινω προς digoo παντως λογω τιμης και ανταλλακτικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξερω μοντελα αλλα αν δωσετε μεχρι 50€ παιρνετε ανωτερα μοντελα σε philips. Αν ξερει καποιος....

στην μπαταρια πονανε οι oral b. Οταν χαλαει τελειως η μπαταρια την πετας(βασικα πριν χαλασει αρχιζουν και πεφτουν οι στροφες), το λεω γιατι ενας φιλος λεει δεν πειραζει θα την φορτιζω..η μπαταρια δεν μπορει να πιασει ποτε την αρχικη της ταχυτητα τις 8800 στροφες

την εχω 1 χρονο σχεδον και απο 17 ωρες αρχικη φορτιση φορτιζει 7.... :( τρελη πτωση

Xiaomi digoo κτλ ειναι κινεζιές χωρις ερευνα. Τι να πω πολυ ρισκο να παει καποιος σε αυτα για να κερδισει λιγα χρηματα..

στα 28€ αξιζει VFM....μην λεμε οτι θελουμε. Απλα δεν ηταν τοσο καλη οσο περιμενα. Αυτοι που την πληρωσαν κανονικα οχι δεν αξιζει

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Δεν ξερω μοντελα αλλα αν δωσετε μεχρι 50€ παιρνετε ανωτερα μοντελα σε philips. Αν ξερει καποιος....

στην μπαταρια πονανε οι oral b. Οταν χαλαει τελειως η μπαταρια την πετας(βασικα πριν χαλασει αρχιζουν και πεφτουν οι στροφες), το λεω γιατι ενας φιλος λεει δεν πειραζει θα την φορτιζω..η μπαταρια δεν μπορει να πιασει ποτε την αρχικη της ταχυτητα τις 8800 στροφες

την εχω 1 χρονο σχεδον και απο 17 ωρες αρχικη φορτιση φορτιζει 7.... :( τρελη πτωση

Xiaomi digoo κτλ ειναι κινεζιές χωρις ερευνα. Τι να πω πολυ ρισκο να παει καποιος σε αυτα για να κερδισει λιγα χρηματα..

στα 28€ αξιζει VFM....μην λεμε οτι θελουμε. Απλα δεν ηταν τοσο καλη οσο περιμενα. Αυτοι που την πληρωσαν κανονικα οχι δεν αξιζει

Εσένα έχουν πέσει οι στροφές ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν αφορά το θέμα βέβαια, αλλά νομίζετε πως αξίζει κάτι τέτοιο;;

https://www.banggood.com/Nicefeel-Electric-Oral-Irrigator-Care-Dental-Flosser-Water-Toothbrush-Dental-SPA-Water-Flosser-Jet-p-1257002.html

https://www.banggood.com/Waterpulse-V300-3-Colors-Dental-Flosser-Pro-Oral-Irrigator-800ml-Oral-Hygiene-Dental-Floss-p-1261735.html

Επεξ/σία από vgiozo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, nebtios είπε

Εσένα έχουν πέσει οι στροφές ?

Δεν ειμαι σιγουρος. Ισως ελαχιστα, ακομα δυνατη ειναι. Δεν εχει αυτην την αρχικη δυναμη που σου τρανταζε ολο το στομα, ισως καλυτερα τις πρωτες μερες μου ειχε κανει πονοκεφαλο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσφορά τέλος. Όσοι πρόλαβαν...
(Α, και πλέον, όποιος θέλει να δώσει 69€, έχει διαθεσιμότητα για παραλαβή από πολλά καταστήματα)

Επεξ/σία από bujam1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...