Προς το περιεχόμενο

Στο «φως» οι κανόνες που το Facebook αποσύρει περιεχόμενο ως μη επιτρεπτό


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Η ελευθερία σου σταματάει εκεί που ξεκινά η ελευθερία του άλλου" - Βολταίρος. Πορευθείτε με γνώμονα αυτό και κανένα Facebook, καμία κυβέρνηση και καμία μόδα δεν θα σας "θολώνει" τη συνείδηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

46 λεπτά πριν, Tragic! είπε

Τις προάλλες μου κατέβασαν ένα ντοκιμαντέρ σχετικά με κάποιες στρατηγικές των ναζί (Blitzkrieg).

ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΡΕ ΦΙΛΕ.

Ε Μα και συ! 21ος πρώτος αιώνας και αμα δουν γραμμένη την λέξη Ναζί πέφτει βαρύς ο πέλεκυς... keywords, super computers search και ιστορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, aris1986 είπε

Ε Μα και συ! 21ος πρώτος αιώνας και αμα δουν γραμμένη την λέξη Ναζί πέφτει βαρύς ο πέλεκυς... keywords, super computers search και ιστορίες.

Τρίζουν τα κόκκαλα του Γκουντέριαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/4/2018 στις 3:21 ΜΜ, Zaytsev είπε

Τα σχόλια να διαγράφονται... Οι ομάδες; Γιατί είναι ότι τους βολεύει.

https://www.facebook.com/antigreece/

Στην τύχη, θα βρεις χιλιάδες "αντι" για ότι υπάρχει.

Κι εγώ έκανα αναφορά και με έγραψαν:angry:. Μου έστειλαν το παρακάτω μήνυμα:

 

''Η δημοσίευσή σας δεν ακολουθεί τους Όρους της κοινότητάς μας
Σήμερα
Ευχαριστούμε για την αναφορά σας. Ήταν σωστή η απόφασή σας να μας ενημερώσετε σχετικά. Ελέγξαμε τη Σελίδα που αναφέρατε και παρότι δεν παραβιάζει κάποιον συγκεκριμένο από τους Όρους της κοινότητας του Facebook, κατανοούμε ότι είτε η ίδια η Σελίδα είτε κάτι που κοινοποιήθηκε σε αυτήν μπορεί να είναι προσβλητικό για εσάς. Θέλουμε να σας βοηθήσουμε να αποφεύγετε ό,τι δεν θέλετε να βλέπετε στο Facebook.
Αν πιστεύετε ότι πρέπει να ελέγξουμε κάτι συγκεκριμένο σε αυτή ή σε κάποια άλλη Σελίδα, μπορείτε να αναφέρετε το ακριβές περιεχόμενο (π.χ. φωτογραφία) αντί για ολόκληρη τη Σελίδα.
Μέσω της παραπάνω λίστας, μπορείτε να μπλοκάρετε απευθείας τη Σελίδα Fuck greece ή να σταματήσετε να την ακολουθείτε. Προτείνουμε να επισκεφτείτε το Κέντρο βοήθειας για να μάθετε περισσότερα σχετικά με το πώς μπορείτε να ελέγχετε το περιεχόμενο που βλέπετε στις Ενημερώσεις σας. Αν θεωρείτε ότι ένα άτομο, μια ομάδα ή μια Σελίδα δημοσιεύει σταθερά περιεχόμενο που δεν θέλετε να βλέπετε, μπορείτε να περιορίσετε τη συχνότητα με την οποία βλέπετε σχετικές δημοσιεύσεις ή να αφαιρέσετε το άτομο, την ομάδα ή τη Σελίδα από την εμπειρία σας στο Facebook.
Γνωρίζουμε ότι αυτές οι επιλογές μπορεί να μην ισχύουν για όλες τις περιπτώσεις, συνεπώς ενημερώστε μας αν δείτε κάτι άλλο που πρέπει να ελέγξουμε''.

 

Τους τα έχωσα κι εγώ λοιπόν και σοβαρά σκέφτομαι να διαγράψω τον λογαριασμό μου! ΒΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ ΡΕ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΑΣ ΤΟ FACEBOOK? ΑΝ ΔΕΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΒΗΝΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΑΣ? ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ ΡΕ ΑΠΟ ΤΟ FACEBOOK!!!! ΒΓΕΙΤΕ ΣΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΖΩΗ!!! ΕΧΕΤΕ ΕΞΑΡΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ FACEBOOK ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ,ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ,ΠΟΤΕ ΧΕΣΑΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ!!!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΡΕΕΕΕ!!!!!!!!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Kercyn είπε

wtf is this shit I don't even...

Τα υπόλοιπα που έγραψα τα διάβασες ή απλά είπες να σχολιάσεις στα αγγλικά για να μας το παίξεις διεθνής από τη Μητέρα Ρωσσία που γράφεις και στην τοποθεσία σου?

Όταν το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ που λες μπορεί να σε παρεξηγήσει ή ακόμα και να σε τιμωρήσει με το ΝΟΜΟ, όχι φίλε εγώ προσωπικά ΔΕΝ πιστεύω ότι υπάρχει ελευθερία του λόγου. 

Αν εσύ το πιστεύεις, γράψε μου στα ρώσικα την άποψη σου να τη συζητήσουμε σαν πολιτισμένοι Έλληνες. 

GTFO τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, polaki είπε

 

Όταν το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ που λες μπορεί να σε παρεξηγήσει ή ακόμα και να σε τιμωρήσει με το ΝΟΜΟ, όχι φίλε εγώ προσωπικά ΔΕΝ πιστεύω ότι υπάρχει ελευθερία του λόγου. 

Αν εσύ το πιστεύεις, γράψε μου στα ρώσικα την άποψη σου να τη συζητήσουμε σαν πολιτισμένοι Έλληνες. 

GTFO τώρα.

τι ακριβως εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 4/26/2018 στις 3:30 ΜΜ, polaki είπε

Δεν πιστεύω στην ελευθερία του λόγου σε καμία της μορφή

 

9 ώρες πριν, polaki είπε

εγώ προσωπικά ΔΕΝ πιστεύω ότι υπάρχει ελευθερία του λόγου.

Καταλαβαίνεις τις διαφορές αυτών των δύο προτάσεων και γιατί δε σημαίνουν το ίδιο ή θες να στο εξηγήσω;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/4/2018 στις 2:15 ΜΜ, billiboo είπε

τι ακριβως εννοεις?

Αντιρατσιστικοι νομοι 1 και 2, ειναι τοσο ασαφης η εννοια της "ρητορικης μισους" ετσι ωστε οτι και να πεις μπορει να θεωρηθει "ρητορικη μισους", οποτε το μπαλακι παει στον εισαγγελεα και τον δικαστη.... και ολοι ξερουμε ποσο "ανεξαρτητη" ειναι η ελληνικη δικαιοσυνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/28/2018 στις 10:57 ΜΜ, Kercyn είπε

Καταλαβαίνεις τις διαφορές αυτών των δύο προτάσεων και γιατί δε σημαίνουν το ίδιο ή θες να στο εξηγήσω;

Σωστός, κατάλαβα τι λες, εκφραστικό λάθος η πρώτη μου πρόταση. 

 

  Στις 4/26/2018 στις 3:30 ΜΜ, polaki είπε

Δεν πιστεύω στην ελευθερία του λόγου σε καμία της μορφή

  Στις 4/28/2018 στις 1:30 ΜΜ, polaki είπε

εγώ προσωπικά ΔΕΝ πιστεύω ότι υπάρχει ελευθερία του λόγου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
54 λεπτά πριν, polaki είπε

Σωστός, κατάλαβα τι λες, εκφραστικό λάθος η πρώτη μου πρόταση. 

  Στις 4/26/2018 στις 3:30 ΜΜ, polaki είπε

Δεν πιστεύω στην ελευθερία του λόγου σε καμία της μορφή

  Στις 4/28/2018 στις 1:30 ΜΜ, polaki είπε

εγώ προσωπικά ΔΕΝ πιστεύω ότι υπάρχει ελευθερία του λόγου.

Ωραία, συμφωνούμε τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...