Προς το περιεχόμενο

Netflix The Rain


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κι έχω δει ένα επεισόδιο αυτό μου μου κτύπησε άσχημα είναι ότι στα δινει όλα από το πρώτο επεισόδιο... κανένα μυστήριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 επεισοδια αντεξα,Αθλιο teen drama με κακους "ηθοποιους" στα προτυπα του  CW.Το 80% των σειρων  του Netfix  ειναι σαπιλα .Εκοψαν το Marco Polo  για να βγαζουν  αηδιες και να δινουν λεφτα στο CW  για να αγοραζουν τα σκουπιδια που εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

On 5/4/2018 at 18:44, totalius said:

Για να επιστρεψουμε στο rain το σταματησα στη μεση του 1ου επ. κυριως λογω αθλιων ερμηνειων απο ολους τους ηθοποιους.

On 5/4/2018 at 19:43, christakos07 said:

Σταμάτησα στο 4ο και αυτό επειδή είχα λίγο παραπάνω χρόνο να σπαταλήσω.

Πολύς ντόρος για το τίποτα..

On 5/4/2018 at 22:35, totalius said:

Πολυ μετριότητα εχει πέσει πάντως τελευταια απο το Netflix στις σειρές του. Καλά για τις ταινίες δε το συζητώ καν. 

On 5/5/2018 at 19:36, firewalker said:

Είδα τα τρία πρώτα. Μέτρια. Τίποτε ιδιαίτερο. Δικαιολογία για να μην πλύνεις τα πιάτα ή να μην κάνεις κάποια αγγαρεία. Ή καλύτερα είναι σειρά να την βλέπεις παράλληλα με κάτι άλλο. Δεν σε κερδίζει.

21 hours ago, Rockavlon said:

2 επεισοδια αντεξα,Αθλιο teen drama με κακους "ηθοποιους" στα προτυπα του  CW.Το 80% των σειρων  του Netfix  ειναι σαπιλα .Εκοψαν το Marco Polo  για να βγαζουν  αηδιες και να δινουν λεφτα στο CW  για να αγοραζουν τα σκουπιδια που εχει.

6 hours ago, firewalker said:

Τελικά είναι μία ακόμη teen σειρά χωρίς μυστήριο και συγκινήσεις.

 

Όταν μετά από λίγες μέρες τελικά δικαιώνεσαι . Είδες @najinblue3 δεν είμαι τόσο "κακός" τελικά...

Να εμπιστεύεστε την κρίση μου από εδώ και στο εξής για να μην σπαταλάτε τον χρόνο σας σε σκουπίδια σειρές του netflix όσο καλό promo μπορεί να έχουν κάνει :wub:

On 4/28/2018 at 18:01, ny_ said:

Ναι μου έστειλαν ενημερωτικό mail για το συγκεκριμένο. Πατάτα μου μυρίζει :rolleyes:

Πάντως από ότι βλέπω έχει γεμίσει όλο το νετφλιξ με Κινέζους, Σκανδιναβούς, Γερμανούς και πάει λέγοντας, που οι παραγωγές όπως sense8, narcos κλπ. Όλο στην φθήνια θέλουν να την βγάζουν μου φαίνεται,  και ύστερα σου λένε επενδύω .... Για γέλια απλά!1!1

&

On 5/4/2018 at 14:24, najinblue3 said:

Ολα τα επεισοδια(8) ειναι διαθεσιμα στο Netflix, hype 

image.jpg

Επεξ/σία από ny_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, najinblue3 said:

ρε φιλε διαγραψου απο το netflix, αν εισαι μελος που πολυ αμφιβαλλω, κουρασες

Είμαι μέλος χρόνια πριν έρθει Ελλάδα και το αποκτήσεις και εσύ και χαρείς ....

Το αν κούρασα η όχι , άσε άλλοι να το κρίνουν εσύ δεν είσαι κατάλληλος.

Τώρα κάτσε δες την πατάτα σου "φίλε" και τα ξανά λέμε σε άλλη υπερπαραγωγή netflix :wub:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ny_ είπε

Είμαι μέλος χρόνια πριν έρθει Ελλάδα και το αποκτήσεις και εσύ και χαρείς ....

Το αν κούρασα η όχι , άσε άλλοι να το κρίνουν εσύ δεν είσαι κατάλληλος.

Τώρα κάτσε δες την πατάτα σου "φίλε" και τα ξανά λέμε σε άλλη υπερπαραγωγή netflix :wub:

Και ποιος σου ειπε οτι ειμαι Ελλαδα? 

Μην σπαμαρεις οπως σου ξαναειπα στη 1η σελιδα, θα δω τις μουφες thanks 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, najinblue3 said:

Και ποιος σου ειπε οτι ειμαι Ελλαδα? 

Μην σπαμαρεις οπως σου ξαναειπα στη 1η σελιδα, θα δω τις μουφες thanks 

Λυπάμαι αν το θεωρείς σπαμ, είναι η κριτική μου για την σειρά που αδιαφορώ αν σου αρέσει η όχι , θα την υποστείς όμως !  

Hope you have a wonderful night!!

Επεξ/σία από ny_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το κόβετε...

Η σειρά βγήκε πατάτα, και???

Δεν θα την βγάλουνε και έξω για να δούμε ποιος την έχει μεγαλύτερη... την διαίσθηση... :P

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα να τη βλέπω και στο πεντάλεπτο έσκασε ένας τρομακτικός κεραυνός, οι συναγερμοί των αυτοκινήτων άρχισαν να βαράνε, η βροχή έγινε κατακλυσμός και μπήκα στο κλίμα τελείως.

Μου άρεσε η αισθητική της φωτογραφίας, σκηνοθετικά οκ, έτσι κι αλλιώς τη βρίσκω με Ευρωπαϊκές παραγωγές, bonus το γεγονός ότι δεν βλέπω για χιλιοστή φορά τις ίδιες φάτσες στην οθόνη και μια χαρά μου φάνηκε για πρώτο επεισόδιο.

Αν θα συνεχίσει να είναι καλό θα δείξει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδα καταλάθος από το 4ο επεισόδιο και μετά (μεγάλη ιστορία). Όμως να πω ότι το 4ο επεισόδιο δε με χάλασε νομίζοντας ότι είναι το 1ο. 

Από εκεί και μέχρι το τελευταίο 8ο αν εξαιρέσω το πως τελειώνει η σειρά ήταν σχετικά καλή και τα 4 τελευταία επεισόδια τα είδα μονορούφι

 

Εντάξει αν εξαιρέσεις τους ηθοποιούς που εμφανισιακά είναι ΟΛΟΙ τραγικοί (πράγμα μη συνηθισμένο)  από ικανότητες δεν είναι και τόσο κακοί όπως διάβασα παραπάνω. Η γλώσσα (δανικά νομίζω? ) κουράζει λίγο αλλά οκ είναι κάτι διαφορετικό. 

 

P.S: θυμίζει λίγο walking dead χωρίς zombie έως πολύ βέβαια αλλά σε καμία περίπτωση δε καταφέρνει να σε δέσει με του πρωταγωνιστές εκτός 2-3 σκηνών. 

 

Του βάζω ένα 6 για σειρά για το λόγο ότι με κράτησε μέχρι τέλος αλλά με ξενέρωσε τόσο πολύ που θα σκεφτώ αν θα δω 2η σεζόν μετά το άσχημο κλείσιμο 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτρια σειρά. Άντεξα 2 επεισόδια, δε μου κράτησε το ενδιαφέρον.

Οσο για το dark μια που έγινε η κουβέντα:

Το dark ειναι βασισμένο στο stranger things. Απο κει και πέρα, ξεφευγει.

Ειναι πιο σκοτεινή παραγωγή, πιο κλειστοφοβική, πιο ΔΥΣΚΟΛΗ να την αντιληφθεί κανεις και άρτια σεναριακά.

Ηθοποιοί κτλ, ειναι καλοί και η παραγωγή ειναι εξαιρετική. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΘΕΙ με τον S.T. διότι μπορει να βασίζεται σε αυτό, αλλά ειναι κάτι διαφορετικό.

Δεν θα κρινω αν ειναι καλό ή κακό (εμένα με κούρασε αλλά δε θα πω οτι χαλάστηκα κιολας που το είδα), αλλά σιγουρα δεν ειναι κακή παραγωγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κούρασε από τη μέση του πρώτου επεισοδίου και το έκλεισα. Λίγο η γλώσσα, λίγο οι ηθοποιοι...δεν υπαρχει χρονος για χάσιμο παιδιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...