Προς το περιεχόμενο

Περιοχή της Αθήνας - μετακόμιση


dimitra.kt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

10 λεπτά πριν, dimitra.kt είπε

 

Σε ποιά περιοχή αναφέρεστε; Μια ή και περισσότερες;

Να ξέρω, μην έρθω να ψάχνω μάταια! 

Σε θησειο,κουκακι δημος Αθηνων ειναι .Και παλαιο φαληρο αλλος δημος .

Επεξ/σία από Diskimpex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 3/5/2018 στις 10:14 ΠΜ, phanispal είπε

Είναι πολύ βασικό να υπάρχει άπλετος ελεύθερος χρόνος για να είσαι με το F5 όλη την ώρα στη χρυσή ευκαιρία, αλλά και για να πετάγεσαι επί τόπου να το βλέπεις, γιατί όσα είναι καλές περιπτώσεις δεν κάθονται να περιμένουν να σχολάσεις απ' τη δουλειά.

Πέρσι έχασα δύο (φαινομενικά τουλάχιστον) καλές περιπτώσεις, στις οποίες είχα επικοινωνήσει με το που ανέβηκαν οι αγγελίες (ήμουν όλη την ώρα με refresh στη δουλειά και στο σπίτι). Τη μία επειδή ενώ είχα κλείσει ραντεβού την ίδια μέρα να το δω και ήμουν εκεί στην ώρα μου με το που σχόλασα απ' τη δουλειά, μόλις το είχε δώσει σε άλλον που του πήγε επί τόπου προκαταβολή, και την άλλη επειδή ενώ μου είχε πει ο ιδιοκτήτης ότι επειδή δεν είχε ρεύμα (ήταν Δεκέμβρης και σκοτείνιαζε πολύ νωρίς) να κλείναμε ραντεβού την επόμενη μέρα πολύ νωρίς το πρωί, τελικά πήγε κάποιος το προηγούμενο βράδυ με φακό και το έκλεισε.

Μια άλλη περίπτωση, το 'χω ξαναγράψει σε άλλο νήμα, τεσσάρι στον Άγιο Δημήτριο (Σούλι), στον 5ο, σε πολυκατοικία του ~2005 με πάρκινγκ που το έδινε 500€, με το που πάτησε καταχώρηση αγγελίας στη χρυσή ευκαιρία, μέσα σε δευτερόλεπτα (κυριολεκτικά μου είπε ο ίδιος) χτύπησε το τηλέφωνό του και με το που του λέει ο άλλος ότι τηλεφωνεί για την αγγελία, του λέει «πλάκα μου κάνεις, μόλις την έβαλα». Τη μέρα που έμεινε ελεύθερο το σπίτι (έμενε μια κοπέλα που θα έφευγε), είχα κανονίσει να το δω, πάω εκεί (πριν 20 λεπτά είχε φύγει η προηγούμενη, τραγικό) και ήταν άλλα δύο ζευγάρια. 20:30 το βράδυ του Δεκέμβρη. Μιλάμε για γελοία σκηνικά.

Σπίτι αγγελίας που τρέχει 2-3 μέρες και πάνω, 95-98% είναι φόλα. 'Ο,τι είναι καλό φεύγει μέσα σε λίγες ώρες.

δεν βρισκεις παντα αυτο που θες,καπου θα χασεις καπου θα κερδισεις.

εκτος αν εισαι παρααααααααααα πολυ τυχερος και τα βρεις ολα.

εγω εψαχνα 2 χρονια ολοκληρα και δεν βρηκα αυτο που ηθελα.

Στις 2/5/2018 στις 1:46 ΠΜ, dimitra.kt είπε

Γειά σας! Σε λίγο καιρό θα μετακομίσουμε με το σύζυγό μου απο το εξωτερικό στην Αθήνα, και ψάχνουμε σε ποιά περιοχή θα ήταν καλύτερο να μείνουμε. 

Θέλουμε μια περιοχή ασφαλή, με καλό κόσμο, καθαρή, με μετρό (και καλή συγκοινωνία για κέντρο) και πολύ ζωντανή. Ψάχνουμε για σπίτι 2 υπνοδωματίων, μέχρι περίπου 400Ε, και το πάρκινγκ δε μας ενδιαφέρει προς το παρόν. Κατά προτίμηση επίσης, θα θέλαμε περιοχές που να μην ειναι εξαιρετικά πυκνοκατοικημένες (να έχει πάρκα, πλατείες, θάλασσα κοντά αν ειναι νότια, να είναι ανοιχτά γενικά). 

Ποιές περιοχές θα προτείνατε; 

μοσχατο,προφητης ηλιας (πειραιας),δασος χαιδαριου (χωρις πολλες συγκοινωνειες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Diskimpex είπε

Ενοικιαστηρια χυμα σε στασεις ,κολωνες εχω δει τα ξεκολα και ο καθαριστης του δρομου .Μαλλον εντολες απο τον δημο .

Τα έκαναν πλακάκια με τους μεσίτες;Γιατί να τα ξεκολλούν;

Αν θέλω να νοικιάσω,έχω βάλει χαρτιά σε κολώνες και δω κάποιον μεσίτη η του Δήμου να τα ξεκολλάει,μπορώ να τον κοπανήσω,να εξαφανιστώ και να αναρωτιέται τι πως και γιατί;

23 ώρες πριν, Diskimpex είπε

 

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...