Προς το περιεχόμενο

Κάτοχοι 55xe7096


alprio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α ΟΚ. Θα το δοκιμασω σιγουρα απο περιεργεια και μονο. Απλα ξερεις...και λιγο να παιρνει εχω τοσες ταινιες και δεκαδες επεισοδια στο σκληρο που δεν θα καθομαι να τα μετατρεπω ενα ενα. Θα γραψω εδω για τα αποτελεσματα.

Ναι ειναι αθλιο το emby εκει.

Καλα εβαλα το 30 λεπτο 4K sample video της Σονυ στην εφαρμογη του youtube. Σαγονι κατω στο εδαφος. Τα χρωματα της Sony ειναι απλα υπεροχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 637
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, speedy23 είπε

Α ΟΚ. Θα το δοκιμασω σιγουρα απο περιεργεια και μονο. Απλα ξερεις...και λιγο να παιρνει εχω τοσες ταινιες και δεκαδες επεισοδια στο σκληρο που δεν θα καθομαι να τα μετατρεπω ενα ενα. Θα γραψω εδω για τα αποτελεσματα.

Ναι ειναι αθλιο το emby εκει.

Καλα εβαλα το 30 λεπτο 4K sample video της Σονυ στην εφαρμογη του youtube. Σαγονι κατω στο εδαφος. Τα χρωματα της Sony ειναι απλα υπεροχα.

Ναι είναι τρομερή τηλεόραση. 

Οχι δεν αξίζει μετατροπή. Πάρε ένα mibox να σωθείς. Το κακό είναι ότι έχει μείνει ατην έκδοση 6 και δεν έχει hdr.λενε θα πάει στην 8 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις 8 εχει φορμουλα 1 ..οποιος εχει πιατο ας κανει και τις δοκιμες στο  motion flow

η μεταδοση θα ειναι σε Uhd αποτι ειπαν για να δουμε   δεν εχει ονομα το καναλι απλα test uhd ...επισης το rtl hd   στον αστρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά πριν λίγο δοκίμασα και δεν μπαίνει ίντερνετ η tv.

Παω να ξανακανω συνδεση αλλα τίποτα.

Στη σάρωση δε βλέπει τα ασύρματα δίκτυα.

52 λεπτά πριν, takisdemi είπε

Παιδιά πριν λίγο δοκίμασα και δεν μπαίνει ίντερνετ η tv.

Παω να ξανακανω συνδεση αλλα τίποτα.

Στη σάρωση δε βλέπει τα ασύρματα δίκτυα.

Παιδιά την έκλεισα και την αποσύνδεσα απο το ρεύμα και επανήλθε. 

Επεξ/σία από takisdemi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Έχω πιάτο αλλά θέλει ρύθμιση. Και δεν ξέρω πως. Τεχνικό δεν φωνάζω. 

παρε μια πυξιδα να ξερεις που ειναι ο νοτος......η θεση που ψαχνεις ειναι λιγο αριστερα απο το νοτο και αναλογα με το πιατο που εχεις υπολογισε γυρω στις 40 μοιρες κλιση

αν εχεις το παιτο στο μπαλκονι ειναι ευκολο να κανεις τη ρυθμιση αν βλεπεις τη τηλεοραση η θα ειναι καποιος στο πιατο και ενας στην τιβι μεχρι να δειξει σημα.

στη τηλεοραση εχει προεγκατεστημενα καναλια του αστρα οποτε θα διαλεξεις το ZDF που ειναι ελευθερο και θα εισαι στην οθονη που ρυθμιζεις τα δορυφορικα.

μακαρι να ημουν κοντα σε 10 λεπτα θα το ειχα ρυθμισει......αν ειμαι καποιο ΣΚ Αθηνα θα σου στειλω μυνημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, kostasbm είπε

παρε μια πυξιδα να ξερεις που ειναι ο νοτος......η θεση που ψαχνεις ειναι λιγο αριστερα απο το νοτο και αναλογα με το πιατο που εχεις υπολογισε γυρω στις 40 μοιρες κλιση

αν εχεις το παιτο στο μπαλκονι ειναι ευκολο να κανεις τη ρυθμιση αν βλεπεις τη τηλεοραση η θα ειναι καποιος στο πιατο και ενας στην τιβι μεχρι να δειξει σημα.

στη τηλεοραση εχει προεγκατεστημενα καναλια του αστρα οποτε θα διαλεξεις το ZDF που ειναι ελευθερο και θα εισαι στην οθονη που ρυθμιζεις τα δορυφορικα.

μακαρι να ημουν κοντα σε 10 λεπτα θα το ειχα ρυθμισει......αν ειμαι καποιο ΣΚ Αθηνα θα σου στειλω μυνημα

δεν ειναι στο μπαλκονι ειναι ταρατσα.που ειναι αυτα προεγκατεστημενα δεν τα εχω βρει.οταν εκανε πως ψαχνει για δορυφορικα το εκοψα και εβαλα μονο ψηφιακα. παλια το ειχα ρυθμισμένο σε hotbird. καμια σχεση με αστρα?

Επεξ/σία από alexakos89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

δεν ειναι στο μπαλκονι ειναι ταρατσα.που ειναι αυτα προεγκατεστημενα δεν τα εχω βρει.οταν εκανε πως ψαχνει για δορυφορικα το εκοψα και εβαλα μονο ψηφιακα. παλια το ειχα ρυθμισμένο σε hotbird. καμια σχεση με αστρα?

Αλεξ, οποτε βρεις χρονο ρε μπρο να σε ρωτησω κατι σχετικα με τα apps. Btw...η διαφορα αναμεσα στην 7096 και την 9005 ειναι χαωτικη. Δεν το περιμενα τοσο πολυ.

1 ώρα πριν, kostasbm είπε

παρε μια πυξιδα να ξερεις που ειναι ο νοτος......η θεση που ψαχνεις ειναι λιγο αριστερα απο το νοτο και αναλογα με το πιατο που εχεις υπολογισε γυρω στις 40 μοιρες κλιση

αν εχεις το παιτο στο μπαλκονι ειναι ευκολο να κανεις τη ρυθμιση αν βλεπεις τη τηλεοραση η θα ειναι καποιος στο πιατο και ενας στην τιβι μεχρι να δειξει σημα.

στη τηλεοραση εχει προεγκατεστημενα καναλια του αστρα οποτε θα διαλεξεις το ZDF που ειναι ελευθερο και θα εισαι στην οθονη που ρυθμιζεις τα δορυφορικα.

μακαρι να ημουν κοντα σε 10 λεπτα θα το ειχα ρυθμισει......αν ειμαι καποιο ΣΚ Αθηνα θα σου στειλω μυνημα

Εγω που εχω το πιατο μου σεταρισμενο σε cosmote tv απο τοτε που ειχα τη συνδρομη, θα ειμαι οκ?? ή θελει παλι ρυθμιση το Lnd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alex_36 είπε

Αλεξ, οποτε βρεις χρονο ρε μπρο να σε ρωτησω κατι σχετικα με τα apps. Btw...η διαφορα αναμεσα στην 7096 και την 9005 ειναι χαωτικη. Δεν το περιμενα τοσο πολυ.

Εγω που εχω το πιατο μου σεταρισμενο σε cosmote tv απο τοτε που ειχα τη συνδρομη, θα ειμαι οκ?? ή θελει παλι ρυθμιση το Lnd?

οχι η κοσμοτε ειναι σε διπλανη θεση ο δορυφορος ...θελει λιγο  αριστεροτερα εισαι στισ 9 ανατολικα και ο αστρα ειναι 19μοιρες ανατολικα...μη νομιζεις οτι ειναι καποια τρομερη μετατοπιση ..μπορει 2 -3 ποντους στριψιμο ισως λιγο παραπανω αναλογα με το μεγεθος του πιατου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alex_36 είπε

Αλεξ, οποτε βρεις χρονο ρε μπρο να σε ρωτησω κατι σχετικα με τα apps. Btw...η διαφορα αναμεσα στην 7096 και την 9005 ειναι χαωτικη. Δεν το περιμενα τοσο πολυ.

Έλα δίκε μου. Έχει τόση διαφορά ε ; ; Η 9005 είναι από άλλο πλανήτη ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,αυτά τα σπασίματα που κάνει σε γρήγορες σκηνές πως διορθώνονται?,είναι εντελώς σπαστικό,την έχω σε ρύθμιση κανονική,αλλά όσο και να πείραξα τις επιμέρους ρυθμίσεις συνεχίζει και το κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, aris1964 είπε

Παιδιά καλησπέρα,αυτά τα σπασίματα που κάνει σε γρήγορες σκηνές πως διορθώνονται?,είναι εντελώς σπαστικό,την έχω σε ρύθμιση κανονική,αλλά όσο και να πείραξα τις επιμέρους ρυθμίσεις συνεχίζει και το κάνει.

Τι εννοείς σπασίματα ; Σε τι υλικό ; Δεν είναι ομαλή η κίνηση ; Έχει artifacts ?  Βάλε το στο 2 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostasbm είπε

οχι η κοσμοτε ειναι σε διπλανη θεση ο δορυφορος ...θελει λιγο  αριστεροτερα εισαι στισ 9 ανατολικα και ο αστρα ειναι 19μοιρες ανατολικα...μη νομιζεις οτι ειναι καποια τρομερη μετατοπιση ..μπορει 2 -3 ποντους στριψιμο ισως λιγο παραπανω αναλογα με το μεγεθος του πιατου

Το πιατο ειναι αυτο που φοραει η νοβα. Απο το κλασσικο.στριψιμο προς τα που?? σε σχεση απο εκει που βλεπει τωρα λιγο αριστερα και λιγο πανω ας πουμε?

1 ώρα πριν, alexakos89 είπε

Έλα δίκε μου. Έχει τόση διαφορά ε ; ; Η 9005 είναι από άλλο πλανήτη ; 

Αν δεν ειχα δει το πως επαιζε η 9005 θα σου ελεγα οτι η 7096 τα σπαει για τα λεφτα της...και ισως και ενα με δυο κλικ καλυτερη απο αυτο που το υπολογιζα. 

Η αλλη ομως ειναι σε αλλο επιπεδο...στα παντα!! Φαντασου οτι πριν απο αυτες ειχα μια 40'' LCD FHD 12ετιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Τι εννοείς σπασίματα ; Σε τι υλικό ; Δεν είναι ομαλή η κίνηση ; Έχει artifacts ?  Βάλε το στο 2 

Το κάνει και στο Netflix,και σε digea,χθες σε μια ταινία στο star hd σε κάτι κυνηγητά ήταν όλο artifacts,τι εννοείς στο 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, aris1964 είπε

Το κάνει και στο Netflix,και σε digea,χθες σε μια ταινία στο star hd σε κάτι κυνηγητά ήταν όλο artifacts,τι εννοείς στο 2?

ενεργοποιησε το χρηστης και βαλ το στο 2.η στο 1 και θα φυγουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...