Προς το περιεχόμενο

Κάτοχοι 55xe7096


alprio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά smart ήταν και είναι, δεν έχει χάσει τίποτα τρομερό. Δε λέω, ωραίο ήταν το Vewd, αλλά οκ μια χαρά είναι για Netflix/Prime Video/Youtube και για DLNA streaming. Έχω chromecast για όλα τα υπόλοιπα, και δε με έχει δυσκολέψει τίποτα, απλά με IPTV δεν έχω παίξει ποτέ, και θυμάμαι ότι είχε μια εφαρμογή embedded η τηλεόραση γι αυτό ρωτάω. Φαντάζομαι και για android κάποιο app θα παίζει που να έχει και casting σε chromecast.

Επεξ/σία από thanasis00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 637
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα, έχω ένα μικρό θεματάκι όσον αφορά τα ψηφιακά κανάλια. Κάθε φορά που κλείνω και ανοίγω τη tv, χάνει μόνο τα κανάλια της ΕΡΤ, ενώ όλα τα άλλα υπάρχουν συντονισμένα μια χαρά. Και μου κάνει λίγο εντύπωση γιατί όταν τα ξανασυντονίζω έχουν φουλ σήμα όλα τα κανάλι της ΕΡΤ. Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο; Υπάρχει περίπτωση να ψάχνει μόνη της η TV για τα κανάλια ξανά και για κάποιο λόγο να μη τα βρίσκει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω αλλο κουλο ,χανει τα hd καναλια καθε λιγο και λιγακι ,και κανω συνεχεια συντονισμο.

Η κεραια ειναι μια  χαρα,

Εχω μεταφερει αλλη μικροτερη tv και παιζει κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έλυσα το θέμα με τα κανάλια που χάνονται, νομίζω ισχύει το ίδιο και για σένα @takinio:

Πας Ρύθμιση Καναλιού -> Ψηφιακές Ρυθμίσεις -> Τεχνικές Ρυθμίσεις -> Αυτόματη Ενημέρωση Υπηρ: ΟΧΙ

Απ' ότι καταλαβαίνω αυτή η ρύθμιση επιτρέπει στη τηλεόραση να ψάχνει συνέχεια για νέα κανάλια κλπ, οπότε αν πετύχει στιγμή που δε πιάνει τα κανάλια της ΕΡΤ, τα χάνει. Και το αστείο είναι ότι δε τα ξαναβρίσκει μόνο του πάλι, οπότε με την απενεργοποίηση της ρύθμισης είναι μια χαρά πλέον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, δοκίμασα σήμερα να ανοίξω το Netflix και η εφαρμογή με το που δείχνει το Netflix logo κρασαρει. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι παίζει; Μου έβγαλε μια φορά μόνο ότι έκανε timeout και δε μπορούσε να συνδεθεί, και από τότε μόνο κρασαρει. Εννοείται η tv έχει ίντερνετ, το YouTube παίζει τέλεια... 

UPDATE: Τελικά δεν είχα το τελευταίο λογισμικό, 8.905 αλλά είχα το 8.885. Όμως από την αναβάθμιση λογισμικού δε με άφηνε να πάω στην τελευταία, επειδή μου έλεγε ότι είχα τη πιο πρόσφατη. Ούτε μέσω USB τη δεχόταν, λέγοντας ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση στο USB. 

Χρειάστηκε να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και μόλις άνοιξε έκανε αναβάθμιση μόνη της στη τελευταία έκδοση.

Επεξ/σία από thanasis00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...