Προς το περιεχόμενο

Logitech MK240 Nano Black/Yellow 17.99€ @Kotsovolos


apostolispk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση

Έχω pc και smart tv. Μπορεί το σετ να συνδεθεί ώστε να δουλεύει και στα 2; και πως;

Παράδειγμα

1η περίπτωση. Λειτουργεί ο υπολογιστής με την τηλεόραση ως μόνιτορ, οπότε το smart είναι εκτός.

2η περίπτωση. Λειτουργεί η τηλεόραση ως smart οπότε σερφάρω από τον browser της και ο υπολογιστής είναι εκτός λειτουργίας.(αυτό κάνω τώρα δοκιμαστικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Doubt είπε

Ερώτηση

Έχω pc και smart tv. Μπορεί το σετ να συνδεθεί ώστε να δουλεύει και στα 2; και πως;

Παράδειγμα

1η περίπτωση. Λειτουργεί ο υπολογιστής με την τηλεόραση ως μόνιτορ, οπότε το smart είναι εκτός.

2η περίπτωση. Λειτουργεί η τηλεόραση ως smart οπότε σερφάρω από τον browser της και ο υπολογιστής είναι εκτός λειτουργίας.(αυτό κάνω τώρα δοκιμαστικά)

Θα πρέπει στην πρώτη περίπτωση να βάζεις τον ασύρματο δέκτη στο pc και στην δεύτερη περίπτωση σε μια θύρα usb της tv (καλύτερα να χρησιμοποιήσεις και προέκταση usb).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Doubt είπε

Εντάξει...τόσο μου κόβει....ακόμα.

Κάτι πιο μόνιμο μπορεί να γίνει; με κάποιο hub ή splitter ίσως;

Θα βάλεις μια προέκταση usb στην θύρα usb της tv και θα κουμπώνεις τον δέκτη όταν δεν χρησιμοποιείς πλέον το pc, βάλε μακρύ καλώδιο να το έχεις κοντά προκειμένου η εναλλαγή να μην σε αναγκάζει να μετακινείσαι. Επίσης να είναι δίπλα το ένα με το άλλο, δηλαδή το hub του pc με την προέκταση usb της tv. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια άλλη μόντα προκειμένου να μην παιδεύεσαι με την εναλλαγή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, thanks

Δεν βλέπω να το καθιερώνω πάντως. 

Κάτι κάνει η Samsung smart tv όσον αφορά την ταχύτητα, αλλά πάσχει σε ευχρηστία, δεν έχει αρκετά πρόσθετα ,adblock κλπ κλπ

Μόνο λύση ανάγκης λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...