Προς το περιεχόμενο

Η Apple επιβεβαίωσε το πρόβλημα με την απενεργοποίηση του μικρόφωνου ορισμένων iPhone 7 και iPhone 7 Plus


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω αν ημουν apple θα εβγαζα τηλεφωνα καθε 2 χρονια ,θα εγραφα στα παλια μου τα παπουτσια τον ανταγωνισμο γιατι μπορω

θα ενσωματωνα χαρακτηριστικα κ δυνατοτητες μονο αφου τεσταριζα εξονυχιστικα οτι δουλευουν σωστα οπως θελω σε ολα τα hardware revisions που εχω βγαλει

γενικοτερα θα πουλαγα ακριβα (οπως κανει) με premium ποιοτητα κ αλανθαστο λογισμικο

2 χρονια οι ιδιες συσκευες στις ιδιες τιμες με updates k λογισμικο που δουλευουν ρολοι

ναι τοτε θα αξιζε να παρεις μηλο ,τωρα με τα failures που εχουν οπως ολοι οι κατασκευαστες γενικοτερα δλδ δεν ξερω ποσο νοημα εχει το premium price tag χωρις να εχεις premium πακετο

 

Επεξ/σία από what_if
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 5/5/2018 στις 9:30 ΜΜ, paredwse είπε

Σύμφωνοι, από την άλλη ο Cook στην αρχή της καριέρας του στην Apple, ως ουσιαστικά supply chain manager, έτσι συνέβαλε στην ανόρθωση της Apple και ανέβασε τα κέρδη, ουσιαστικά "ξεστοκάροντας"... ;)

 

Το diversity στο part sourcing δέν έχει να κάνει με ξεστοκάρισμα (πώς θα μπορούσε άλλωστε). Ίσα ίσα, επιβαρύνει τη διαδικασία παραγωγής γιατι χρειάζεται επιπλέον testing για τα διαφορετικά εξαρτήματα, επιβάρυνση στην αποθήκη και τα  logistics κτλ.

Ο λόγος που το κάνουν είναι για να μην κρέμονται απο έναν μόνο κατασκευαστή, και μόλις τελειώσουν τα αποθέματα του να αναγκάζονται να σταματούν την παραγωγή. Αυτό γινόταν πάντα, αλλά τα τελευταία χρόνια ειδικά με την έκρηξη των smartphone και των διαφόρων ηλεκτρονικών συσκευών δημιουργούνται ελλείψεις στην αγορά, ακόμα και για πολύ βασικά εξαρτήματα, όπως αντιστάσεις και πυκνωτές, με τα lead times να φτάνουν τις αρκετές εβδομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια δε ξερω τι λενε αλλα εμενα επαθε αυτο το προβλημα με το μικροφωνο (iphone 7 περασε ο χρονος εγγυησης) και μου ειπαν οτι δεν ξερουν κατι επισημο απο την apple και οτι πρεπει να πληρωσω κανονικα.

Οπότε μη πιστευετε τιποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...