Προς το περιεχόμενο

GDPR Cosmote Level


droplet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα απο τα πιο ωραία θέματα αυτήν την εποχή ειναι το GDPR. Αλώστε η ασφάλεια των προσωπικών δεδομένων είναι κάτι που ολες οι εταιρίες σέβονται. Ξεκάθαροι όροι και απλές επιλογές χωρίς προσπάθειες παραπλάνησης. 

 

cosmote GDPR.JPG

cosmote GDPR2.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον δεν έχει μπει σε ισχύ ακόμα ο GDPR οπότε οτιδήποτε ποστάρεις σήμερα δεν εξυπακούεται πως έχει οποιαδήποτε σχέση.

Δεύτερον κάνε ένα κόπο να εξηγήσεις ποιο είναι το πρόβλημα που νομίζεις ότι βλέπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, defacer είπε

Πρώτον δεν έχει μπει σε ισχύ ακόμα ο GDPR οπότε οτιδήποτε ποστάρεις σήμερα δεν εξυπακούεται πως έχει οποιαδήποτε σχέση.

Δεύτερον κάνε ένα κόπο να εξηγήσεις ποιο είναι το πρόβλημα που νομίζεις ότι βλέπεις.

1) Συντακτικά δε βγάζω νόημα, επισυνάπτω και τη σχετική εικόνα μήπως βοηθηθείς περισσότερο.

2) ... 

GDPR-0.JPG

Επεξ/σία από droplet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν με ενδιέφερε αυτή η "συζήτηση" μπορεί να ρωτούσα αν έχεις ιδέα από GDPR πέραν του τι αντιλαμβάνεσαι διαβάζοντας τους όρους της Cosmote, αλλά η ζωή είναι πολύ μικρή και βασικά δε με ενδιαφέρει.

Ελπίζω παρόλα αυτά να βρεις την απάντηση στην... απορία; κράξιμο; δεν είμαι σίγουρος τι είναι.

Καλό βράδυ από κάποιον που είχε συζητήσεις επί συζητήσεων με θέμα το GDPR λόγω του ότι ο εργοδότης του δραστηριοποιείται εντός και εκτός Ευρώπης και διαχειρίζεται πάρα πολλά προσωπικά δεδομένα.

Επεξ/σία από defacer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα.

Η DT, cosmote fxd δλδ μου στέλνει διαφημιστικά. Έχω εδώ και ενα μήνα που κάνω ανσαμπσκράιμπ μήπως και σταματήσουν. Αλλα δεν σταματάνε. Τι κανόυμε τώρα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/5/2018 στις 9:18 ΜΜ, droplet είπε

Ενα απο τα πιο ωραία θέματα αυτήν την εποχή ειναι το GDPR. Αλώστε η ασφάλεια των προσωπικών δεδομένων είναι κάτι που ολες οι εταιρίες σέβονται. Ξεκάθαροι όροι και απλές επιλογές χωρίς προσπάθειες παραπλάνησης.  

 

Ναι 2 τεράστια πράσινα κουμπιά για το συμφωνώ , και μικρό url χωρίς φόντο για το καταχώρηση και συνέχεια. Καμία προσπάθεια παραπλάνησης.

Επίσης δεν καταλαβαίνω τον λόγο του τοπικ αλλά οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως είναι κάπως παραπλανητικό αλλά εμένα το πρόβλημα μου δεν είναι αυτό καθότι τέτοια κόλπα τα έχω συνηθίσει. Το πρόβλημα είναι ότι δεν αποθηκεύει τις επιλογές μου οι οποίες δεν ευνοούν την προώθηση των προιόντων τους. Έχω μπει πάνω από 10 φορές εδώ και κάποιο διάστημα για να πληρώσω τους λογαριασμούς μου και συνέχεια μου πετάει το ίδιο διαφημιστικό μήνυμα. Είναι κουραστικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όλο θέμα ρε παιδιά είναι απλα ότι η cosmote όπως και η κάθε εταιρεία προσπαθεί να διαφημίσει αυτό που πουλάει. Τώρα από εκεί και πέρα αν κάποιος εγγραφεί με την θέληση του ή και χωρίς αυτή σε κάποιο newsletter μιας εταιρείας τότε θα πρέπει σίγουρα να έχει το δικαίωμα να διαγραφεί από το newsletter αυτό με ότι αυτό συνεπάγεται.

Υ.Γ. Όταν τηλεφώνησα σε μάι εταιρεία που δεν είχα εγγραφεί στο newslleter της αλλά μου ερχόντουσαν email κανονικά και τους ρώτησα που βρήκανε το email μου η απάντησή τους φυσικά ήτανε ότι "Μα αφού εσείς εγγραφήακτε μόνος σας την τάδε ημερομηνία" και όταν φυσικά τους απαντήσω ότι δεν έκανα εγώ ποτέ εγγραφή τότε η απάντησή τους φυσικά είναι " Συγγνώμη δεν μπορούμε να σας βοηθήσουμε".

 

Τα συμπεράσματα δικά σας παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...