Προς το περιεχόμενο

Απογορευση εγχείρησης σε άτομα με ψυχικά πρόβληματα


Anorymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σκεφτόμουν να κάνω μία επέμβαση μετά το καλοκαίρι και μου είπε ο γιατρός ότι εκτός από της κλασικές εξετάσεις πρέπει να τού πάω καί χαρτί ψυχιάτρου.


Όταν τόν ρώτησα γιατί αυτό μου λέει βάση νόμου απαγορεύεται νά γίνει επέμβαση σε άτομα με ψυχικά νοσήματα, ξέρετε κάτι τέτοιο εγώ πρώτη φορά το ακούω.

 

Επεξ/σία από Anorymous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

19 λεπτά πριν, ILIAS GR είπε

Αλλαγή φύλου θα κάνεις;

Βαριατρική επέμβαση

13 λεπτά πριν, lek88 είπε

Εντελώς παράλογο αυτό!!! Μόνο για αλλαγή φύλου ζητάνε χαρτί και εξέταση απο ψυχίατρο. 

Εμένα μου είπε να κάνω Ψυχομετρικο τέστ πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περσυ που εκανα μια εγχειρηση μονο αιματολογικες εξετασεις εκανα και κατι εξετασεις προετοιμασιας που κανεις πριν την εγχειρηση (καρδιολογικη εξεταση και ακτινογραφια θωρακος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πιστεύω πως, γιατρός είναι, επιστήμονας είναι, κάτι είδε πάνω σου και γι` αυτό ζήτησε  ψυχιατρική πραγματογνωμοσύνη, ή για να σε αποφύγει, ή για να μη φέρει απόλυτα την ευθύνη.  

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ILIAS GR είπε

Εγώ πάντως πιστεύω πως, γιατρός είναι, επιστήμονας είναι, κάτι είδε πάνω σου και γι` αυτό ζήτησε  ψυχιατρική πραγματογνωμοσύνη, ή για να σε αποφύγει, ή για να μη φέρει απόλυτα την ευθύνη.  

Μπορεί δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι όχι, προς Θεού μη το παίρνεις έτσι! Αλλά θα ήταν αδιακρισία να ρωτήσω περί τίνος επέμβαση πρόκειται;  Ίσως   λυθούν κάποιες απορίες δικές μου και πιθανών κάποιων συνομιλητών!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ILIAS GR είπε

Όχι όχι, προς Θεού μη το παίρνεις έτσι! Αλλά θα ήταν αδιακρισία να ρωτήσω περί τίνος επέμβαση πρόκειται;  Ίσως   λυθούν κάποιες απορίες δικές μου και πιθανών κάποιων συνομιλητών!  

Τό είπα πιο πάνω πρόκειται για βαριατρική επέμβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά πόσα κιλά είσαι και χρειάζεσαι χειρουργική επέμβαση ;;

Βέβαια με την συχνότητα, που ανεβάζεις φωτογραφίες στο antifitness μπορεί να ήταν και αναμενόμενο. 😁😁

Συγγνώμη κιόλας, με όλο τον σεβασμό.

Να πάνε όλα καλά.

Επεξ/σία από dhmak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα! Είδες που έρχεσαι στα λόγια μου. Για να σου ζητήσει ο γιατρός σου να κάνεις ψυχιατρική πραγματογνωμοσύνη, σημαίνει ότι το σώμα σου είναι πολύ καλό και δεν χρήζει επέμβασης και  σύ το βλέπεις διαφορετικά….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει και για πλαστικους χειρουργους να ζητανε να υπογραψεις πριν την επεμβαση οτι δεν εχεις διαγνωστει με ψυχικη διαταραχη, για να μη φερει ο ιδιος την ευθυνη αν η αλλη αυτοκτονησει ξερωγω γιατι δεν της αρεσε το λιφτινγκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι καταλαβα το σκεπτικο ειναι οτι του πρωτους δυο μηνες θελει μεγαλη προσοχη πχ να τρως μονο πουτρεδες αν λοιπον καποιον δεν ειναι ψυχολογικα ετοιμος για αυτο και παει καΙ φαει πιτογυρα θα σπασουν τα ραμματα και θα παει στην εντατικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ιατρός σου έχει δίκιο, αν και θα έπρεπε να σου το εξηγήσει εκτενέστερα.

Έχεις πολλά παραπάνω κιλά. 

Ποιές είναι οι προσδοκίες σου απο το χειρουργείο?

2 λεπτά πριν, Anorymous είπε

απο οτι καταλαβα το σκεπτικο ειναι οτι του πρωτους δυο μηνες θελει μεγαλη προσοχη πχ να τρως μονο πουτρεδες αν λοιπον καποιον δεν ειναι ψυχολογικα ετοιμος για αυτο και παει καΙ φαει πιτογυρα θα σπασουν τα ραμματα και θα παει στην εντατικη

Όχι, δεν έχεις καταλάβει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...