Προς το περιεχόμενο

ερωτηση για σκηνη


MojoZo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω το εξης γιατι ειμαι ανιδεος θα ηθελα να μου προτεινετε μια καλη σκηνη για χειμωνα καλοκαιρι αμα υπαρχει η εστω ποιες μαρκες ειναι καλες? Σε ποιοτα αντοχη τιμη σας ευχαριστω και οποιος ξερει κανα καταστημα με τετοια να προτεινει αθηνα πειραια σας ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βασικά: πόσα δίνεις και για πόσα άτομα θέλεις;

Σκηνή "για χειμώνα και καλοκαίρι" είναι δύσκολο να βρεις. Θα βρεις 3ών εποχών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 2 ατομα  αλλα για χρηματα δεν ξερω τι και πως αμα μπορεις προτεινε καποια καλη σε αντοχη και η ποιο οικονομικη και για 2 ατομα ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για χειμωνα θες κατι καλο οποτε  για 300ευρω και πανω.χωρις χειμωνα για κατι σοβαρο μιλαμε 200αρα.καλες μαρκες nsr,camp. για μικρο βαρος παντα για να μπορεις να την κουβαλας σε πεζοπορια.και για σωστη αδιαβροχοποιηση.οτι βρεις με λιγα λεφτα θα ειναι σε ποιοτητα πιο χαμηλα και σε βαρος πολυ μεγαλυτερο εκτος αν δεν σε νοιαζει το βαρος.επισης βγαζει η salewa,north face κτλ.ολες ειναι ορειβατικες εταιρειες.καταστηματα polo,alpamayo pro και αλλα

17 hours ago, MojoZo said:

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω το εξης γιατι ειμαι ανιδεος θα ηθελα να μου προτεινετε μια καλη σκηνη για χειμωνα καλοκαιρι αμα υπαρχει η εστω ποιες μαρκες ειναι καλες? Σε ποιοτα αντοχη τιμη σας ευχαριστω και οποιος ξερει κανα καταστημα με τετοια να προτεινει αθηνα πειραια σας ευχαριστω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψαχνω για pop up tent, για 2 ατομα/ενηλικες (εστω στριμωχτα), χωρις να δωσω πολλα χρηματα και πολλες απαιτησεις.
Για περιστασιακη χρηση, πχ κανενα σεισμο! Γιατι καμπιγκ δεν προκειται να παω.

Αυτη που φερνει το lidl ειναι καλη;
https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=12273

Βρισκω pop up tents και στο ebay με τιμες απο 15 ευρω,

https://www.ebay.com/itm/Waterproof-2-Person-Camping-Tent-Automatic-Pop-Up-Quick-Shelter-Outdoor-Hiking/163068106729?hash=item25f79dd7e9:m:mqgoVSkzA-T9Yqzg3eJPI_A

αλλα πιθανολογω οτι του lidl οτι θα ειναι μαλλον καλυτερη/ποιοτικοτερη.
Αποψεις;

 

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, tzelen είπε

Αφου δεν πας για camping, τι θα πει περιστασιακή χρήση; 

Σεισμός; Στην Ιαπωνία μένεις; 😛

 

Φιλτατε, οπως το βλεπει κανεις. Και οπως πορευεται ο καθενας στη ζωη του.
Εγω μπορει να εχω μεχρι και καψουλες ιωδιου για πυρηνικο ατυχημα, αχρειαστες να ειναι.
Αμα ομως γινει, περιμενε εσυ το κρατος να κανει διανομη...

Ετσι για τη σκηνη.
Ο ενας μπορει να ειναι 'δε βαριεσαι, αμα ειναι να μας βρει θα μας βρει το κακο', κι αλλος μπορει να λεει 'των φρονιμων τα παιδια, πριν πεινασουν μαγειρευουν'.

Επι της ερωτησης μου τωρα, αν ξερει καποιος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, mindreader said:

 

Επι της ερωτησης μου τωρα, αν ξερει καποιος;

http://www.cdc.gr/oreivasia/skhnes/kalokairines/

καλοκαιρινες αλλα υπαρχουν και 3/4 εποχων.εχει μεσα και καποιες pop-up και μαζι με την Polo ειναι ωραια καταστηματα που φερνουν καλυτερο εξοπλισμο απο Lidl

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, poulinos είπε

http://www.cdc.gr/oreivasia/skhnes/kalokairines/

καλοκαιρινες αλλα υπαρχουν και 3/4 εποχων.εχει μεσα και καποιες pop-up και μαζι με την Polo ειναι ωραια καταστηματα που φερνουν καλυτερο εξοπλισμο απο Lidl

Αυτη του lidl οπως την βλεπεις-ετε, ειναι μονο 'καλοκαιρινη'; (αφου δεν αναφερει κατι αλλο, μαλλον;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, mindreader said:

Αυτη του lidl οπως την βλεπεις-ετε, ειναι μονο 'καλοκαιρινη'; (αφου δεν αναφερει κατι αλλο, μαλλον;)

Ναι 2000mm αδιαβροχοποιηση δεν ειναι τιποτα σοβαρο.σε καλη βροχή θα εχεις λιγο θεμα.

 ειναι και μονου τοιχωματος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση σεισμού πιο ασφαλές είναι να μείνεις στο αμάξι σου παρά σε σκηνή. Το λογικό είναι να την έχεις αποθηκευμένη στο αυτοκίνητο γιατί αν γκρεμιστεί το σπίτι σου πάει και η σκηνή. Αν έχεις αυτοκίνητο όμως πιο ασφαλές είναι απ τη σκηνή και θα είσαι πιο καλά προστατευμένος απ τον καιρό.

Αν επιμένεις όμως και θες να δώσεις όσο το δυνατόν λιγότερα πάρε μια απλή από praktiker.

Για πες τι άλλα τέτοια μέτρα έχεις πάρει να πάρουμε καμιά ιδέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, DhZou είπε

Σε περίπτωση σεισμού πιο ασφαλές είναι να μείνεις στο αμάξι σου παρά σε σκηνή. Το λογικό είναι να την έχεις αποθηκευμένη στο αυτοκίνητο γιατί αν γκρεμιστεί το σπίτι σου πάει και η σκηνή. Αν έχεις αυτοκίνητο όμως πιο ασφαλές είναι απ τη σκηνή και θα είσαι πιο καλά προστατευμένος απ τον καιρό.

Να βγει απλά το σπίτι επικίνδυνο χωρίς να πέσει υποθέτω αποκλείεται!

Σε σκηνή 2x2 κάλλιστα μπορείς να μείνεις "άνετα" και για βδομάδα εάν χρειαστεί, όσο χάλια και να είναι φτάνει να είναι αδιάβροχη και να έχεις ένα σχετικά καλό sleeping bag για τον χειμώνα. Σε αυτοκίνητο δεν μπορείς να βγάλεις ούτε μια νύχτα τον χειμώνα. Όποιος έκανε έστω και μια σοβαρή άσκηση στο στρατό το ξέρει αυτό! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...