Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το LG V35 ThinQ με Snapdragon 845 και 6GB RAM


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Agony είπε

Να πω την αληθεια μου , το συγκεκριμενο εχει ότι θα ηθελα από ένα κινητο , DAC,OLED,αδιαβροχο,military approved,μικρα bezel ,καλη μπαταριουλα,ελαφρυ, κτλ κτλ .

Όμως ποιος ο λογος να παρει καποιος το V35 όταν ακριβος τα ιδια εχει το V30 ? Αν εχω καταλαβει καλα ο snapdragon 845 + 2gb δεν κανουν στην πράξη διαφορά.

Γιατι όχι V30 που εχει και μεγαλυτερη , αναλυση HDR 10 rgb calibrated οθονη , wide camera,ESS latest DAC, ποιο ελαφρυ , ποιο μικρο , δεν εχει νοτς, εχει ip68 .  Και είναι στα 540 ευρο σε αντιθεση με το Oneplus 6 που είναι στα 680 . :) 

650 ευρώ δεν έχει πάντως ;)image.png.b4571c3c69a7a123a450b4282c4a6c8f.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, pikoriko είπε

Δεν νομιζω να προσβαλα κανεναν ,η να ειπα κατι που να ηρθα σε αντιθεση με τους ορους του φορουμ.Ειναι κουραστικο να διαβαζεις συνεχεια για ενα θεμα συνεχεια...Εκτος και αν δεν πρεπει να λεμε την γνωμη μας.

εγω μαζι σου! αλλα ειναι παρεξηγιαριδες :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ αρέσει που το άρθρο αρχίζει με άμεση αναφορά στον ήχο. Πλέον η LG στα smartphones έχει συνδέσει το όνομά της με το HD audio χρησιμοποιώντας τα καλύτερα DAC. Εξ ου και η παροχή B&O ακουστικών. Μακάρι να την ακολουθήσουν κι άλλοι κατασκευαστές, σε φθηνότερα smartphones.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Spiros2332 said:

Επιτελους!

Μια ναυαρχιδα χωρις Notch.

Σεμεδακια ηρθε το τελος σας!!!

Να είναι καλά η  AT&T που κατα κάποιο τρόπο ανάγκασε την LG να βγάλει κινητό χωρίς notch. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GianniSM είπε

Να πας να παίξεις τζόκερ τότε! είναι δυνατόν να πέρασες από G3 G4 και να μην συνάντησες πρόβλημα; για Guinness είσαι!

Και εγώ πέρασα από G3 και G4 και ούτε ένα θέμα δεν είχα. Αντίθετα είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, nhzt είπε

Μ αρέσει που το άρθρο αρχίζει με άμεση αναφορά στον ήχο. Πλέον η LG στα smartphones έχει συνδέσει το όνομά της με το HD audio χρησιμοποιώντας τα καλύτερα DAC. Εξ ου και η παροχή B&O ακουστικών. Μακάρι να την ακολουθήσουν κι άλλοι κατασκευαστές, σε φθηνότερα smartphones.

Αυτο ειναι μεγαλο προβλημα να μην υπαρχει φτηνο κινητο με ενα dac τις προκοπής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Agony είπε

Αυτο ειναι μεγαλο προβλημα να μην υπαρχει φτηνο κινητο με ενα dac τις προκοπής.

Tο hifi quad dac πάντως του v30 που έχω είναι ολα τα λεφτά!!! Ουτε το pc δεν βγάζει τέτοιο ειχε στα ακουστικά μου (logitech g633) τρομερό!!! Δεν υπάρχουν λογια να το εκφράσω αυτό παρα μόνο μα το δοκιμάσεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, karateka είπε

Είναι υποκειμενικό το θέμα.  Πέρασαν από τα χέρια μου G2, G3, G4, Flex 2 και ειλικρινά δεν είχα πουθενά πρόβλημα.

Ειδικά Flex 2 αν το κράτησες παραπάνω απο ένα χρόνο η μπαταρία είναι στανταρ ότι τα φτύνει. Το παραδέχτηκε και η ίδια LG Hellas αυτό χωρίς βέβαια να αναλαμβάνει ευθύνη για κινητά της καθώς οι μπαταρίες καλύπτονται απο 6 μηνη εγγύηση και όχι 2 χρόνων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, corove είπε

Ειδικά Flex 2 αν το κράτησες παραπάνω απο ένα χρόνο η μπαταρία είναι στανταρ ότι τα φτύνει. Το παραδέχτηκε και η ίδια LG Hellas αυτό χωρίς βέβαια να αναλαμβάνει ευθύνη για κινητά της καθώς οι μπαταρίες καλύπτονται απο 6 μηνη εγγύηση και όχι 2 χρόνων.

Στα 2 χρόνια και 4 μήνες αλλάχθηκε από τον ξάδερφό μου που το πήρε από μένα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, therion13 είπε

Tο hifi quad dac πάντως του v30 που έχω είναι ολα τα λεφτά!!! Ουτε το pc δεν βγάζει τέτοιο ειχε στα ακουστικά μου (logitech g633) τρομερό!!! Δεν υπάρχουν λογια να το εκφράσω αυτό παρα μόνο μα το δοκιμάσεται

Σε φορητο το DAC είναι καλυτερο και από Dragonfly red που είναι πολύ ακριβο , η αληθεια είναι ότι σε Logitech g633 η διαφορα μπορει να μην είναι τεραστια , όμως σε ποιο μεγαλη κατηγορια η διαφορα είναι χαοτικη , η καλυτερα μονόδρομος. HD610, HD800, BD open back ακουστικα και γενικοτερα ακουστικα των 200-1.500 ευρο παιζουν ανετα , και ας είναι και 800ohm. Τα εχω δοκιμασει στο συγκεκριμενο κινητο το ιδιο τραγουδι ξανα και ξανα  η διαύγεια , ο διαχωρισμος  και το soundstage είναι σουπερ. 

17 ώρες πριν, lazlo1992 είπε

δεν βγάζει κανενα update για τα κινητά της λεω εγώ καλύτερα, εχουμε ριζώσει με το android 7 ναουμε

Σε οσα V30 εχω δει εχουν την 8 πανω . και να πω την αληθεια μου δεν ειδα και καμια διαφορα . Δεν ξερω τι ακριβος βλεπουν οσοι περνανε από 7 σε 8 μπορει να είναι λεπτομέρειες που εγω δεν μπορω να καταλαβω , Όμως οκ το δεχομαι σαν αρνητικο διοτι και εγω όταν βαζω σε φιλους μου να ακουσουν σε ακουστικα 100 ευρο και μετα σε ακουστικα 1.000 ευρο και μου λενε δεν ακουω καμια διαφορα , χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο.  Οποτε οκ για να θελουν τοσο πολύ ολοι το 8 κατι θα εχει που αξιζει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Agony είπε

Σε φορητο το DAC είναι καλυτερο και από Dragonfly red που είναι πολύ ακριβο , η αληθεια είναι ότι σε Logitech g633 η διαφορα μπορει να μην είναι τεραστια , όμως σε ποιο μεγαλη κατηγορια η διαφορα είναι χαοτικη , η καλυτερα μονόδρομος. HD610, HD800, BD open back ακουστικα και γενικοτερα ακουστικα των 200-1.500 ευρο παιζουν ανετα , και ας είναι και 800ohm. Τα εχω δοκιμασει στο συγκεκριμενο κινητο το ιδιο τραγουδι ξανα και ξανα  η διαύγεια , ο διαχωρισμος  και το soundstage είναι σουπερ. 

Σε οσα V30 εχω δει εχουν την 8 πανω . και να πω την αληθεια μου δεν ειδα και καμια διαφορα . Δεν ξερω τι ακριβος βλεπουν οσοι περνανε από 7 σε 8 μπορει να είναι λεπτομέρειες που εγω δεν μπορω να καταλαβω , Όμως οκ το δεχομαι σαν αρνητικο διοτι και εγω όταν βαζω σε φιλους μου να ακουσουν σε ακουστικα 100 ευρο και μετα σε ακουστικα 1.000 ευρο και μου λενε δεν ακουω καμια διαφορα , χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο.  Οποτε οκ για να θελουν τοσο πολύ ολοι το 8 κατι θα εχει που αξιζει .

Ίσως τα g633 που έχω να είναι μικρά για το κινητό αλλά και πάλι επαθα πλάκα με το τι μπασο, ενταση και κρύσταλλινο ηχο βγάζουν? Εκεί που το υποσύστημα μου από μόνο του μπουκονει σε ενα bass boosted τραγούδια τα ακουστικά το παίζουν παρα πολύ δυνατά και τρέμουν νομιζα ότι έχουν δόνηση και πεντακάθαρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...