Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Triple bottom βασικά. Η αλήθεια είναι οτι πολλοι περιμένανε αυτό τις τελευταιες μερες για να μπουν απο οτι βλέπω απο δω κ απο κει. Αν και δεν μ' αγγιζουν τοσο οι ΤΑ πια,  σιγουρα δεν ειναι κακη ιδεα να μπεις τωρα. Γνωμη μου ειναι, αν θες ντε και καλα να μπεις, ladder buys, μια τωρα  και μια αφου εχεις επιβεβαιωση οτι κατι κινειται. Προσωπικα θα μπω κι εγω αυριο μεθαυριο οχι γιατι ειναι η τελεια ευκαιρια αλλα επειδη πεφτει ο καιρος για μια μικρη αγορα.

Edit: Χμμ.. 2 ωρες περασαν κι  αυτο το σχολιο δεν προλαβε καν να γερασει καλα! 300+ δολλαρια κατω . Μακαρι να μην μπηκες φιλε.

Επεξ/σία από vagpan1986
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτω το καινούριο και πλέον σπασμένο τρίγωνο... το αχρηστο λοιπον τρίγωνο που κοιτούσε όλος ο κόσμος τις τελευταίες 2 εβδομάδες και στο οποίο στηρίχθηκε αρκετή απο την ΤΑ που διάβασα...

IaWJxvtD

Εχω τραβήξει αλλες 2 tradelines . Ε κάποια θα πιάσει.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο χρόνια πριν το halving και παραδοσιακά μπαίνουμε στην εποχή του price crash. Αν ισχύουν όλα αυτά δυστηχώς μπαίνουμε σε εποχή bleeding με κορύφωση ενός μεγάλου crash που με αντίστοιχα δεδομένα που υπήρχαν στο προηγούμενο halving τότε δεν είναι απίθανο να δούμε ισοτιμία γύρω από τα 3k. Δεν νομίζω να πάει χαμηλότερα.Από εκεί θα γίνει η εκκίνηση για το price recovery ένα χρόνο πριν το halving και φυσικά για την εκκίνηση του νέου bubble κύκλου του Bitcoin.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το crash έχει να κάνει με την είδηση για την έρευνα των αμερικανικών αρχών  για χειραγώγηση της ισοτιμίας του Bitcoin. Οι ρυθμιστικές αρχές ζήτησαν πλήρη στοιχεία του trading που έχει γίνει στα ανταλλακτήρια kraken, bitstamp, itbit και Coinbase μετά από αίτημα του χρηματιστήριου παραγώγων CME καθώς υπάρχουν υποψίες ότι γινόταν spoofing με σκοπό να κερδίζουν στα futures του Bitcoin που διαπραγματεύονται στο CME. 

H είδηση βγήκε από την Wall street jouranl

http://bitcoinist.com/4-exchanges-must-turn-over-comprehensive-information-to-us-government-investigators/#oo

https://www.wsj.com/articles/u-s-regulators-demand-trading-data-from-bitcoin-exchanges-in-manipulation-probe-1528492835

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους επίδοξους trader που απλά θέλουν να δοκιμάσουν με real time στοιχεία από ανταλλακτήρια αλλά εικονικά τις επιδόσεις τους στο trading υπάρχει και αυτό εδώ το game στο steam

1xten169w8311.png#oo

 

 

https://store.steampowered.com/app/848310/Bitcoin_Trading_Master_Simulator/

Και μια εικόνα χίλιες λέξεις για το πως κινείτε η ισοτιμία του Bitcoin σε κάθε halving :D

qnvj4Yp3dmeomFo-ZQM6B441-rfTgk7BpKG6nxBL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bleeding συνεχίζεται και πλέον πάμε για τα 5k καρφωτοί. Το σενάριο του προηγούμενου halving θέλει μια μικρή άνοδο μέσα στο καλοκαίρι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chek2fire είπε

Ιστορικά ο πίνακας με τις τιμές και όλα τα μεγάλα crash του Bitcoin αν και δεν είναι ενημερωμένος με το τελευταίο crash

DfjIxiFW0AAMV4u.jpg

Απλά δείχνει η πρώτη φορά που το χαμηλό της "διόρθωσης" θα είναι πιο χαμηλό απο το προηγούμενο (εκτός διορθώσεων Μαϊου-Ιουνίου 2017)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jdm_mst είπε

Καλά πάμε...
 

όπως έχω γράψει αν ισχύσει το σενάριο του προηγούμενου halving ακόμα δεν έχουμε δει τπτ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες μέρες υπάρχει μια ραγδαία πτώση του trading volume. Για πρώτη φορά απο τον Νοέμβριο του 2017 βλεπουμε το 24h volume στα $3B και αναμένεται περαιτέρω πτώση τις επόμενες ημέρες. Προσωπική εκτίμηση ότι θα έρθει mini-crash σύντομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Tyl3r_Durden είπε

Τις τελευταίες μέρες υπάρχει μια ραγδαία πτώση του trading volume. Για πρώτη φορά απο τον Νοέμβριο του 2017 βλεπουμε το 24h volume στα $3B και αναμένεται περαιτέρω πτώση τις επόμενες ημέρες. Προσωπική εκτίμηση ότι θα έρθει mini-crash σύντομα.

Αν και το volume, τις περισσοτερες μερες του 2018, εχει τεραστια πτωση, ειδικα τις τελευταιες μερες ειναι οντως σε ανησυχητικα επιπεδα. Στην ουσια κανουν trading μονο τα bot. To btc κινειται sideways 2 μερες τωρα, σταθερα γυρω στα 6500$ και πιστευω οτι σε λιγες ωρες που θα κλεισει η μερα ή μεσα στην επομενη εβδομαδα θα ξεκαθαρισει. Τοτε θα δουμε αυξηση στο volume ειτε θετικα είτε αρνητικά. Προσωπικά εχω λεφτα που περιμένουν για μια πτωση στα 6κ, ενω αν πέσει κι άλλο (π.χ. 4-5κ), θα είμαι παλι ευχαριστημενος και θα ξαναγορασω, γιατι απο την αρχη του χρονου κανω dollar cost averaging.  Οπως ειπες, mini crash. Πολλοι, οπως εγω, απλα περιμενουμε ευκαιρια για μια χαμηλη τιμη, τωρα που εχει πεσει το hype.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagpan1986 είπε

Αν και το volume, τις περισσοτερες μερες του 2018, εχει τεραστια πτωση, ειδικα τις τελευταιες μερες ειναι οντως σε ανησυχητικα επιπεδα. Στην ουσια κανουν trading μονο τα bot. To btc κινειται sideways 2 μερες τωρα, σταθερα γυρω στα 6500$ και πιστευω οτι σε λιγες ωρες που θα κλεισει η μερα ή μεσα στην επομενη εβδομαδα θα ξεκαθαρισει. Τοτε θα δουμε αυξηση στο volume ειτε θετικα είτε αρνητικά. Προσωπικά εχω λεφτα που περιμένουν για μια πτωση στα 6κ, ενω αν πέσει κι άλλο (π.χ. 4-5κ), θα είμαι παλι ευχαριστημενος και θα ξαναγορασω, γιατι απο την αρχη του χρονου κανω dollar cost averaging.  Οπως ειπες, mini crash. Πολλοι, οπως εγω, απλα περιμενουμε ευκαιρια για μια χαμηλη τιμη, τωρα που εχει πεσει το hype.

Αν ακολουθήσει το ίδιο pattern με αυτό του 2013-2015 η πτώση αναμένεται να φτάσει έως και 85-90% του ATH, πράγμα που σημαίνει ότι μπορεί να πέσει στα 2-3Κ. Οπότε έχουμε πολύ δρόμο ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...