Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, mcstefan7 είπε

Ο λόγος είναι απλος αγοράζετε οτι κουταμάρα σας παρουσιάζουν, αυτοί βγάζουν λεφτά εσείς τρώτε φώλα και βγαίνετε μετά και κλαίγεστε τα κρύπτο είναι φούσκα και μπλα μπλα.... ενώ δεν είστε σε θέση να κάνετε μια έρευνα.

 

δε κλάφτηκε κανείς. σου είπα ότι και όλα να τα χάσω, αυτά που έχω βγάλει είναι παραπάνω. Αυτό δε σημαίνει ότι θέλω να τα χάσω. Απλά ρωτάω κάποια άποψη. Χωρις να σημαίνει ότι θα την ακολουθήσω.

Ότι είναι φούσκα το ξέρω, και όχι μόνο το doge. Απλά ρισκάρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mpiftekisxxx είπε

πιστεύετε μετά από αυτό τελείωσε η ιστορία με το doge? Θα πιάσει πάτο;

Έχω κάποια λίγα και σκέφτομαι αν πρέπει να τα πουλήσω τώρα με μια ζημιά πριν πατώσει κι άλλο και μείνει οριστικά στον πάτο και τα χάσω όλα.

Αν το ποσό ειναι πόσο που μπορεί να σου κάνει διάφορα (είτε αν το τραβήξεις είτε αν το επενδύσεις άλλου) τότε το τραβάς. Αν το ποσό ειναι μικρό και δεν σε ενδιαφέρει αν το χάσεις... Τα αφήνεις.

 

Εσυ θα ζυγίσεις και.θα αποφασίσεις.

 

Εγώ θα πω απλα ότι, αν και δεν είμαι υποστηρικτής του doge και ξέρω τι είναι, μου έχει δώσει και πολύ καλά κέρδη. Τις καλές εποχές που έπαιζε ανάμεσα σε 24 και 26 satoshi (κι εγώ έκανα πολύ πιο χύμα trading) έμπαινα all in στα 24 και πούλαγα στα 26. Και ξανά και ξανά και ξανά. Συνεχως. Έπαιζε καιρό σε αυτές τις τιμές. 

Ακόμα και στο pump μετά την gamespot... Μπορεί να μην έβγαλα τρελό κέρδος αλλά έβγαλα. Και τότε όλοι τα ίδια έλεγαν. Ότι θα μηδενίσει κλπ. Αλλά.... αν είχα τα τότε doge.... Θα μπορούσα να αλλάξω την ζωή μου τώρα.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι, μπορεί να είναι φούσκα κλπ, και αν δεν βγει ο Elon να πει καμία καλή κουβέντα δύσκολα θα κινηθεί η κοινότητα πιστεύω, αλλά.... Είναι κάτι που μέχρι τώρα έχει δώσει μεγάλα κέρδη. Έχει τεράστια κοινότητα από πίσω.

 

Προσωπικά, αν το ποσό δεν θα με ενοιαζει και τόσο θα τα αφηνα. Ή τουλάχιστον θα του έδινα 1-2 μέρες να δούμε πως θα πάει.

 

Υγ: Εδώ να πω ότι μπορεί εγώ πχ να είμαι τρελός και να μην έχω θέμα να παίζω με σχετικά μεγάλα πόσα. Κάποιος άλλος μπορεί να μην θέλει. Οπότε αν κάτι αξίζει ή όχι, αν πρέπει ή όχι, αν είναι μαλακία ή οχι θα πρέπει να το κρίνεις μόνος σου κρίνοντας το ρίσκο που κρυβεται από πισω

 

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως κατά τη γνώμη μου, τις επόμενες βδομάδες ή θα περάσει το δολάριο ή θα κρασάρει. Γι'αυτό πιστεύω πως είναι το highest risk αυτή τη στιγμή. (με το highest reward φυσικά)

Και γω θα περιμένω 1-2 μέρες και ίσως να χωθώ γερά στο dogecoin αυτή τη φορά.

Επεξ/σία από RedYonko
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μία ερώτηση... Τα κρυπτο σας τα έχετε σε savings ή staking που προσφέρουν οι διάφορες πλατφόρμες;

Υπο την προϋπόθεση βέβαια ότι έχετε σκοπό να τα κρατάτε μακροχρόνια...

Επεξ/σία από mindnever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mindnever είπε

Μία ερώτηση... Τα κρυπτο σας τα έχετε σε savings ή staking που προσφέρουν οι διάφορες πλατφόρμες;

Τα κρύπτο μου (τουλάχιστον τα decentralized) δεν τα έχω σε πλατφόρμες, γιατί πολύ απλά δεν χρειάζεται να βρίσκονται σε πλατφόρμες ή ακόμα καλύτερα δημιουργήθηκαν για να μην χρειάζεται να μου τα κρατάνε πλατφόρμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Τα κρύπτο μου (τουλάχιστον τα decentralized) δεν τα έχω σε πλατφόρμες, γιατί πολύ απλά δεν χρειάζεται να βρίσκονται σε πλατφόρμες ή ακόμα καλύτερα δημιουργήθηκαν για να μην χρειάζεται να μου τα κρατάνε πλατφόρμες.

ερώτηση : έχω πχ τα κρύπτο μου στην binance. Θέλω να πιστεύω ότι (πλέον) δεν παίζει χακάρισμα στο μεγαλύτερο ανταλλακτήριο παγκοσμίως για να φοβάται κάποιος αυτό. Ωστόσο συμφωνώ ότι καλύτερα σε wallet και ακόμα καλύτερα σε hardware wallet. Εγώ έχω ledger. Η ερώτηση είναι η εξής : Πόσο θέλει να μεταφέρω απ το ledger τα κρύπτο στην binance? Γιατί ο μεγαλύτερος μου φόβος είναι στο απώγειο (έστω ότι το πετύχω) του bull market να πάς να τα μεταφέρεις και να χάσεις ώρες/μέρες (ακόμα και να μήν παίρνεί τόσο τώρα ίσως παίρνει τότε που θα γίνεται μακελειό απο κινήσεις) με αποτέλεσμα να μήν προλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, fastmanakos είπε

Θέλω να πιστεύω ότι (πλέον) δεν παίζει χακάρισμα στο μεγαλύτερο ανταλλακτήριο παγκοσμίως για να φοβάται κάποιος αυτό.

Το πλέον που κολλάει; Έχει αλλάξει δηλαδή κάτι από τότε με το MtGox;

15 λεπτά πριν, fastmanakos είπε

Ωστόσο συμφωνώ ότι καλύτερα σε wallet και ακόμα καλύτερα σε hardware wallet.

Δεν είχα binance ποτέ. Δεν είναι wallet; Αλλά ναι, καλύτερα το καλύτερα απ'όλα είναι φυσικά να έχεις τα νομίσματα και να μην στα κρατάει κάποιος άλλος. Δηλαδή non-custodially.

17 λεπτά πριν, fastmanakos είπε

Πόσο θέλει να μεταφέρω απ το ledger τα κρύπτο στην binance?

Ένα κουμπί είναι. Πληρώνεις ένα ικανοποιητικό mining fee και έφτασαν binance.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, mindnever είπε

Μία ερώτηση... Τα κρυπτο σας τα έχετε σε savings ή staking που προσφέρουν οι διάφορες πλατφόρμες;

Saving και staking σε αξιολογα coins, για μακροπροθεσμη επενδυση. 

Τα μεταφερεις σε hardware wallet για μεγαλυτερη ασφαλεια.

Βραχυπροθεσμα για να "παιζεις" με μικροτερης κεφαλαιοποιησης  coins καθημερινα , δε χρειαζεται φυσικα,  η επιλεγεις  το flexible locking.

13 λεπτά πριν, snet είπε

πως την βλέπετε τώρα την τιμή στο cardano 1,5 ? μπορεί να μπει κάποιος ή είναι ψηλά;

To cardano κατα >70% το χρησιμοποιουν κυριως για staking. Μπορεις να χρησιμοποιησεις και το δικο τους software desktop wallet.

https://daedaluswallet.io/

Και ενα προσφατο video και για αλλα coins. Happy Staking !

 

Επεξ/σία από Damianus
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, jok είπε

Ποιο ειναι το καλυτερο wallet για ios?

To πιο διαδεδομενο ειναι το Trust https://apps.apple.com/us/app/trust-crypto-bitcoin-wallet/id1288339409

https://trustwallet.com/

 

Επεξ/σία από Damianus
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, snet είπε

πως την βλέπετε τώρα την τιμή στο cardano 1,5 ? μπορεί να μπει κάποιος ή είναι ψηλά;

Όπως λέει και ο damianus, το 70% του είναι σε staking. Δηλαδή δεν το κάνουν trade για να είναι σε κυκλοφορία. Μπορούν να τα βγάλουν ανά πάσα στιγμή αλλά.... Το ποσοστό αυτό τώρα απλά κάθεται στα πορτοφόλια κάποιων.

 

Αν σκεφτείς ότι όταν θα ξεκινήσουν να λειτουργούν αυτά που ετοιμάζουν θα πρέπει να δεσμευτούν και άλλα ada.... Μικραίνει η διαθέσιμη ποσότητα σε κυκλοφορια οπότε ανεβαίνει η τιμή. Έτσι αναμενεται τουλάχιστον.

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πάλι ανεβαίνει η τιμή του DOGE, ο ELON MUSK δεν έχει έλεος!

 

και έχω και διάβασμα και δε μπορώ να το παρακολουθήσω!

Επεξ/σία από snet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...