Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, greekfragma είπε

στον Καναδά όπως έγραψα και πιο πάνω τους σκίσανε φορολογικά στα κρύπτο μετά την πλήρη αποδοχή για συναλλαγές.

τώρα η καυτή πατάτα είναι στο Μπάιντεν. Υπάρχουν φήμες αλλά ακόμα δεν είναι σίγουρο. Αν φορολογήσουν να δεις πόσα αμερκλανάκια του τζετ σετ θα πουλήσουν και πως τα 40Κ θα κάνουν φτερά Ε-Υ-Κ-Ο-Λ-Α.

εγώ αυτά τα νέα περιμένω τις επόμενες μέρες για το αν θα τοποθετηθώ ή αν θα περιμένω λίγο ακόμα.

πάντως το τουήτ του Έλονα ταρακούνησε αρκετά τη ψυχολογία του κόσμου και όπως όλα, η δύναμη είναι  στο ποιος κοντρολάρει τον φόβο στους γύρω του και ποιος τον μοιράζει απλόχερα.

καλώς ή κακώς η κοινωνία έξω και η πλειοψηφία παίρνει πολύ σοβαρά τα media και το κλίμα ανασφάλειας. άλλωστε είμαστε επιβεβαιωμένα σε μια 2ετία ανασφάλειας και λόγω κοβιντ. ο κόσμος γενικά δε ξέρει τι ξημερώνει σε καμία χώρα με ελάχιστες εξαιρέσεις.

ας μη μακρυγορώ με τα πολιτικο-οικονομικά. το συμπέρασμα είναι οτι και η αγορά των κρύπτο είναι ακόμα μία αγορά που διαμορφώνεται από τον κόσμο και την πρόβλεψη-ψυχολογία για την επόμενη μέρα.

αυτός που θα μείνει ψηλά είναι όποιος έχει συνδυασμό της καλύτερης και πιο αξιόπιστης ενημέρωσης στον αμεσότερο χρόνο πριν μαθευτεί στους υπόλοιπους.

Άρχοντα, αυτό με τον Καναδά δεν το ήξερα.

Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Τότε ένας λόγος ακόμα να κάνω scalping και να μην τα κρατήσω.

Είναι χαρακτηριστική η πτώση της τιμής του μπιτκόιν όταν τουτούισε ο βλάκας. Όλοι οι γιουτιούμπερς τον βρίζουν.

6 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Πόσο λιγότερο? 1%? Έχουμε δει και πολύ μεγαλύτερες πτώσεις. Δεν θα σκάσουμε για 1%. Έτσι ειναι τα cryptos. 

Όσο για τα ξενύχτια που κάνατε κάποιοι... Αν έχετε πολλά λεφτά μέσα.... Ίσως να είναι οκ. Για εμένα πάντως οι επιλογές είναι δύο. Είτε τα αφήνεις και ότι γίνει, είτε τα πουλάς, βάζεις ένα χαμηλό buy order και αν το πιάσει οκ. Αν δεν... Αγοράζεις λίγο ψηλότερα από ότι πούλησες. Δεν αξίζει το άγχος σας για μερικά (λίγα ή πολλά) ευρω

 

 

Screenshot_20210517-082030.jpg

Ένα μυστήριο πράγμα.

Δεν θυμάμε πότε γύρισε το ποσοστό της πτώσης στα ίδια επίπεδα, αλλά η διαφορά ήταν 3-4% και αμέσως άρπαγε το καρντάνο προς τα πάνω όταν δεν γίνονταν πωλήσεις.

Τώρα νέκρα. Ίδια πτώση, ίδια συμπεριφορά με το μπιτκόιν, ίδια όλα.

Επεξ/σία από volman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν τα 42 σπάσουν έστω και 1 φορά σήμερα θα είναι κακό σημάδι. Τα 43 έσπασαν ήδη 3 φορές σε λίγες ώρες και δείχνουν οτι τα ξεχνάμε...αν δείτε το ρυθμό πτώσης ανά ανανέωση είναι μεγάλα τα σκαλοπάτια.

Για μένα και όσους θέλουν τώρα να μπουν....καλό σενάριο...για όσους είστε ήδη μέσα...απλά υπομονή και ψυχραιμία να κοιτάξετε πιο μακροπρόθεσμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kokoviosR είπε

Καπου εδω πιθανον να εχουμε αναπαυλα της πτωσης και μικρο γυρισμα

???

Αυτή την στιγμή πάει φουνταριστά να σπάσει 42Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Φτάσαμε να κοιτάμε και το Twitter τι εξυπνάδα θα πει ο μπαφακιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα σε 10 λεπτά από τα 42.500 κοντεύει τα 44.800. Παίζονται χοντρά παιχνίδια...δε ξέρω αν θέλω να μπω με τέτοια πάνω κάτω. η κατάσταση είναι αψυχολόγητη. τρομερά πάνω κάτω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, kokoviosR είπε

Σα να τσιμπησε 2,500 σε 15 το BTC ε;

Μέσα σε 5 λεπτά ρε παιδιά.

Και λέγαμε με τον φίλο παραπάνω ότι μάλλον δεν θα κρατήσει τα 42 και από περιέργεια κάθισα να δω τι θα γίνει.

ΓΜΤ.

Η κατάσταση έγινε ροντέο.

Επεξ/σία από volman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, volman είπε

Μέσα σε 5 λεπτά ρε παιδιά.

Και λέγαμε με τον φίλο παραπάνω ότι μάλλον δεν θα κρατήσει τα 42 και από περιέργεια κάθισα να δω τι θα γίνει.

ΓΜΤ.

 

δες το volume....αγγίζει επίπεδα Φεβρουαρίου. δε ξέρω...να ήταν η διόρθωση πριν το μπαμ; να άργησα όταν το βλεπα ξημερώματα στα 42 και δε μπήκα στο ada με 2.06;

είμαι σκεπτικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

 

δες το volume....αγγίζει επίπεδα Φεβρουαρίου. δε ξέρω...να ήταν η διόρθωση πριν το μπαμ; να άργησα όταν το βλεπα ξημερώματα στα 42 και δε μπήκα στο ada με 2.06;

είμαι σκεπτικός...

Μην είσαι.

Μέσα ήμουν με 2,03-2,05 και βγήκα με μικρό κέρδος γιατί έβρισκε ταβάνι στο 2,13 και είχε πτωτικές τάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, volman είπε

Μην είσαι.

Μέσα ήμουν με 2,03-2,05 και βγήκα με μικρό κέρδος γιατί έβρισκε ταβάνι στο 2,13 και είχε πτωτικές τάσεις.

δεν ειμαι διστακτικός...σκεπτικός.

θα παρακολουθήσω λίγο ακόμα τη συμπεριφορά και τον όγκο στα 44Κ. Προς το παρόν δε κουνιέμαι. Αν είναι να ανέβω στο τρένο τι να ανέβω στα 44 τι στα 45+ αν φτάσει όπως λένε τα 60-80Κ.

όχι οτι έχασα και τίποτα από τα 42. πρώτη τοποθέτηση θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ρε παίδες ο τύπος ενημέρωσε πως μεγάλα πορτοφόλια στείλανε μεγάλες ποσότητες btc προς ανταλλακτηρια... Τι περιμένατε; Καμιά πλάσμα tv; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...