Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, stylish είπε

Στην εφαρμογή crypto.com είδα ότι όταν πάω να πουλήσω μ κόβει 2-3 ευρώ κάθε φορά από το αρχικό ποσό πώλησης που έδειχνε. 

Κάνω μετατροπή της αξίας σε δολάρια ώστε να πουλήσω σε tether, ύστερα από τα παραπάνω που εξήγησαν τα παιδιά και τελικά, πάλι 3 δολλαρια μείον η αξία πώλησης. Νομίζω είναι μεγάλο κλέψιμο από την εφαρμογή αυτή. 

 

Στην binance ισχύει κάτι τέτοιο; 

η binance εχει προμηθεια συναλλαγης 0,1%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Επειδή ψάχνω να κάνω μια τοποθέτηση τις επόμενες μέρες ένα ποσό αλλά δεν έχω αποφασίσει πως θα το μετακινήσω για την αγορά του coin που με ενδιαφέρει.

Υπάρχει λογαριασμός ελληνικής τράπεζας και revolut προφανώς σε ευρώ.

Και υπάρχει και ψηφιακό πορτοφόλι σε nicehash με το ποσό σε BTC.

Επειδή θέλω να δω τι συμφέρει καλύτερα στις μετατροπές ή μεταφορές δίχως να κρατήσουν νταβατζιλίκι για αέρα κοπανιστό....τι προτιμάμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, volman είπε

Οι τιμές σε ευρώ κινούνται λιγότερο, οι συναλλαγές είναι λιγότερες και ο όγκος συναλλαγών σημαντικά χαμηλότερος.

Σε τέθερ το πανηγύρι γίνετε σαν ρόλερ κόστερ, τρελλό τρενάκι.

Αμέσως τσιμπάνε οι τιμές.

Μιλάω για την αγορά, να αγοράσω και να πουλήσω.

Εγώ πάντως αυτό που ξέρω και βλεπω τόσο καιρό στη binance ειναι ότι οι τιμές των crypto σε ευρώ και tether είναι ακριβώς ίδιες με βάση την ισοτιμία ευρω/tether. Οι διαφορές είναι αμελητέες και οποιες διάφορες οφείλονται στις μεταβολές της ισοτιμίας εκείνη τη στιγμή όπως συμβαίνει σήμερα που έχει χαμό. Αλλά γενικά και εγώ tether προτιμώ αν και υπάρχει προμήθεια κάθε φορά για τη μετατροπή ευρώ σε tether και αντίστροφα. 

By the way η ισοτιμία ευρω/tether έκανε μεγάλο jump. Αυτό σημαίνει ότι πουλάνε μεγάλες ποσότητες  tether για αγορές crypto. Πρέπει να γίνεται γενικά χαμός. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Καλησπέρα. Επειδή ψάχνω να κάνω μια τοποθέτηση τις επόμενες μέρες ένα ποσό αλλά δεν έχω αποφασίσει πως θα το μετακινήσω για την αγορά του coin που με ενδιαφέρει.

Υπάρχει λογαριασμός ελληνικής τράπεζας και revolut προφανώς σε ευρώ.

Και υπάρχει και ψηφιακό πορτοφόλι σε nicehash με το ποσό σε BTC.

Επειδή θέλω να δω τι συμφέρει καλύτερα στις μετατροπές ή μεταφορές δίχως να κρατήσουν νταβατζιλίκι για αέρα κοπανιστό....τι προτιμάμε;

προτιμάς φορτιση της ρεβολουτ απο την τράπεζα σου. (οχι έμβασμα ομως) και αγορά συγκεκριμένου νομίσματος απο την ρεβολουτ στην binance.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ooaris είπε

προτιμάς φορτιση της ρεβολουτ απο την τράπεζα σου. (οχι έμβασμα ομως) και αγορά συγκεκριμένου νομίσματος απο την ρεβολουτ στην binance.

Πως γίνεται αγορά από την revo στην binance? Εννοείς στέλνεις από ρεβι σε binance..? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ooaris είπε

προτιμάς φορτιση της ρεβολουτ απο την τράπεζα σου. (οχι έμβασμα ομως) και αγορά συγκεκριμένου νομίσματος απο την ρεβολουτ στην binance.

Η ρεβολουτ μου δίνει επιλογή να αγοράσω crypto μέσω της εφαρμογής της. Γίνεται από εκεί απευθείας και επικοινωνεί εκείνη με το binance ώστε να φτιάξω και εκεί λογαριασμό ή εννοείς ότι αυτό που βλέπω είναι το έτοιμο και απλά κάνω τη συναλλαγή που θέλω;

Θα προτιμούσα λόγω nicehash να στήσω coinbase wallet και όχι binance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Shadowmancer είπε

Τα πουλησε ο μαλακας τα bitcoin του ή ακομα? Αντε να τελειωνει ο πλανητης με μερικους παπατζηδες...

θα το καταλάβουμε όταν γίνει μην ανησυχείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Shadowmancer είπε

Τα πουλησε ο μαλακας τα bitcoin του ή ακομα? Αντε να τελειωνει ο πλανητης με μερικους παπατζηδες...

τα πουλησε, εκανε μερικα τουιτ και ξαναπηρε. σε δουλεια να βρισκομαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Shortάρει ο Musk. 😂

Πάντως τα alts δεν το λες ότι έπεσαν και πολύ, κρατήθηκαν καλά. Εκτός και αν είναι μακριά η νύχτα. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Η ρεβολουτ μου δίνει επιλογή να αγοράσω crypto μέσω της εφαρμογής της. Γίνεται από εκεί απευθείας και επικοινωνεί εκείνη με το binance ώστε να φτιάξω και εκεί λογαριασμό ή εννοείς ότι αυτό που βλέπω είναι το έτοιμο και απλά κάνω τη συναλλαγή που θέλω;

Θα προτιμούσα λόγω nicehash να στήσω coinbase wallet και όχι binance

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...