Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έκαναν πάλι το θαύμα τους οι maxipads και η αρχηγάρα τους ο Jack...

Για όποιον δεν ξέρει το background, το xrptipbot ήταν το πρώτο tipbot με crypto που άρχισε να λειτουργεί στο twitter (Δεκέμβρη του 17´) πολύ πριν κάτι nano tipbot, lightning και monero κτλ 

Εντωμεταξύ δεν μιλάμε για κανά project της πλάκας. Είχε πάνω από 850.000 tips και είχαν γίνει tip μέσω αυτού γύρω στα 2.174.891 XRP

Μιλάμε για τραγικές καταστάσεις. Έχει γεμίσει το twitter bots που κάνουν impersonate γνωστούς λογαριασμούς και κάνουν spam με link που κλέβουν τα crypto των ανυποψίαστων και δεν κάνουν τίποτα, αλλά τους πείραξε το xrptipbot που το μόνο που κάνει είναι να βοηθάει μέλη της κοινότητας που δίνουν αξιόλογο περιεχόμενο...

 

Επεξ/σία από thomasG4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτό που για όλα τα "δεινά" στον χώρο των altcoin φταίνε οι bitcoin μαξιμαλιστές πλέον με ξεπερνάει. Δες τώρα με το ripple που έχει φάει μυνήσεις και αργά η γρήγορα θα το χαρακτηρίσουν security και όπως είναι δλδ και σε αυτό δεν φταίει κανείς μαξιμαλισμός αλλά στο ότι η ίδια εταιρεία διαχειρίστρια του ripple πούλαγε ένα τέτοια σύστημα για αποκεντρωμένο.

όσο ήταν καινούργια η τενχολογία και κανείς από τις αρχές δεν ήξερε πως λειτουργεί το πράγμα αυτά περνάγανε αλλά πλέον νομίζω αυτά δεν περνάνε. Δεν μπορεί ο άλλο η μια εταιρεία να εκδίδει token να τα διαθέτει σε τεράστιες ποσότητες βγάζοντας χρήματα και να μην δίνει λογαριασμό στις αμερικάνικες αρχές που έχει την έδρα του η δραστηριότητα.

Και δεν είναι μόνο το ripple φυσικά αλλά είναι και το Ethereum και νομίζω το 98% όλων των ψηφιακών νομισμάτων. Αλλά είπαμε Bitcoin maximalists :D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, chek2fire είπε

αυτό που για όλα τα "δεινά" στον χώρο των altcoin φταίνε οι bitcoin μαξιμαλιστές πλέον με ξεπερνάει. Δες τώρα με το ripple που έχει φάει μυνήσεις και αργά η γρήγορα θα το χαρακτηρίσουν security και όπως είναι δλδ και σε αυτό δεν φταίει κανείς μαξιμαλισμός αλλά στο ότι η ίδια εταιρεία διαχειρίστρια του ripple πούλαγε ένα τέτοια σύστημα για αποκεντρωμένο.

όσο ήταν καινούργια η τενχολογία και κανείς από τις αρχές δεν ήξερε πως λειτουργεί το πράγμα αυτά περνάγανε αλλά πλέον νομίζω αυτά δεν περνάνε. Δεν μπορεί ο άλλο η μια εταιρεία να εκδίδει token να τα διαθέτει σε τεράστιες ποσότητες βγάζοντας χρήματα και να μην δίνει λογαριασμό στις αμερικάνικες αρχές που έχει την έδρα του η δραστηριότητα.

Και δεν είναι μόνο το ripple φυσικά αλλά είναι και το Ethereum και νομίζω το 98% όλων των ψηφιακών νομισμάτων. Αλλά είπαμε Bitcoin maximalists :D 

lol απλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το bitcoin gold έφαγε 51% attack με 76$ δολάρια απώλεια και όφελος φυσικά για όποιους το έκαναν 

https://thenextweb.com/hardfork/2020/01/27/bitcoin-gold-51-percent-attack-blockchain-reorg-cryptocurrency-binance-exchange

τώρα στο Bitcoin νομίζω ότι τα 9k πλέον θα σπάσουν αφού δεν υπάρχουν οι αντιστάσεις πλέον σε αυτό το όριο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν θυμάται κανείς το plasma στο ethereum και τα παπατζιλίκια που είχε πει τότε ο Vitalik αλλά μετά από δύο χρόνια είναι και επίσημα dead και δεν υπάρχει και κάτι στον ορίζοντα να κάνει scaling άμεσα το ethereum

https://medium.com/dragonfly-research/the-life-and-death-of-plasma-b72c6a59c5ad

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://cryptobriefing.com/roger-vers-bitcoin-com-withdraws-12-5-developer-fee/

O King Ver το ξανασκεφτηκε για το χαρατσι του 12.5% για να αποφυγει επανασταση 🤣

Ακομα και στο bch που πλεον δεν τηρει καν τα προσχηματα του decentralization και οι miners μπορουν να συνεργαστουν και να αποκτησουν αρκετα πανω απο το 51%, καποιες αυθαιρεσιες δεν μπορουν να περασουν.

Αυτο ειναι ενθαρρυντικο για το ολο ecosystem

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στις 4/2/2020 στις 6:48 ΜΜ, chek2fire είπε

εκτός από το Bitcoin όλα τα υπόλοιπα :D 

 

3 ώρες πριν, nikos5800 είπε

καλα χαλαρωσε και λιγο

 

Κι εμένα λίγο τραβηγμένο μου ακούγεται, παρ'όλο που είμαι άσχετος... Γιατί το ethereum θεωρείται shitcoin;;; Υποτίθεται ότι είναι καινοτομία... Τι δεν ξέρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Lasombra είπε

Κι εμένα λίγο τραβηγμένο μου ακούγεται, παρ'όλο που είμαι άσχετος... Γιατί το ethereum θεωρείται shitcoin;;; Υποτίθεται ότι είναι καινοτομία... Τι δεν ξέρω;

το ethereum ήταν όλο υποσχέσεις ότι θα κάνει τρελές καινοτομίες και τελικά αποδείχθηκε μια τρύπα στο νερό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...