Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά το exodus wallet ειναι αξιόπιστο?  αυτο είναι το επίσημο Link ? https://www.exodus.io/

Θέλω να συμαζεψω ότι έχω απο δω κι απο κει από  διάφορα ανταλλακτήρια σε καποιο ασφαλές πορτοφόλι όλα μαζί ώστε να έχω στην κατοχή μου και τα κλειδιά  για τα coins και να μπορώ να τα κάνω  και πολλα backups σε διαφορους δισκους/cd ωστε να μπορώ να κάνω ανακτηση αν γίνει οτιδήποτε με το pc ενώ αν τα έχουν τα ανταλλακτήρια  σε περίπτωση που τους hackάρουν αντίο coins. Οι περισσότεροι διαβάζω πως προτείνουν hardware wallet οπως το ledger nano x/s αλλα εγω τα flash τα φοβάμαι περισσότερο γιατι flash μνήμη μου έχει τύχει να χαλάσει ξαφνικά σε διάφορα φλασάκια, δεν τα έχω ψαξει βεβαια και πως λειτουργουν ακριβώς για να πω την αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικά το exodus είναι και αυτό από τα wallet που είναι καιρό δλδ αν κάνεις ένα search θα δεις ότι είναι εδώ και καιρό αν και εγώ θα προτιμούσα να πάω σε coinomi.

Αυτό το έχετε δει? το πόσταρε κάποιος παιδί σε άλλο forum αλλά ποτέ δεν το είχα δει σε αυτή την έκταση.

Το ένα διάγραμμα είναι του Bitcoin και το άλλο του Dow Jones 

BTC (1).jpg

Dow Jones (1).jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Καλό ή κακό είναι αυτό;

Δεν ειναι καλο η κακο, αλλα δεν εξυπηρετει καθολου το αφηγημα οτι το bitcoin ειναι safe haven asset. Δηλαδη αυτο που συμπεριφερεται με διαφορετικο τροπο απο την υπολοιπη αγορα και αρα χρησιμο για hedging.

Δεν σημαινει οτι δεν ισχυει, αλλα σιγουρα τα μεχρι τωρα δεδομενα δεν ειναι ενθαρρυντικα στην παρουσα φαση. Βεβαια αυτον τον καιρο ουτε ο χρυσος δεν συμπεριφερθηκε με τετοιο τροπο.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνουμε στην τελική ευθεία. Μια βδομάδα πριν το halving. Ιστορικό όπως και μεγάλη ιστορική χρονική περίοδο που έχει μπει η ανθρωπότητα με την παγκόσμια πανδημία και την επερχόμενη οικονομική καταστροφή. 

 

Screenshot_20200505_045008.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zio10 είπε

Αν και τώρα είναι ιδιαίτερη κατάσταση, η τιμή πως περιμένουμε να εξελιχθεί μετά από αυτό;

Το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να δουμε τι συνεβη στα προηγουμενα halvings. Δες αυτο το αρθρο που μολις διαβαζα

https://www.euro2day.gr/investments/crypto/article/2020834/ti-synevh-sta-prohgoymena-halving-toy-bitcoin.html

Φυσικα οπως λεει και ο ιδιος δεν υπαρχουν εγγυησεις.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αριστερή ειναι απο το 2009!!

Μήπως ταβάνιασε η τιμη και πάμε για διόρθωση αμεσως μετα το halving;

Επεξ/σία από Dvs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dvs είπε

Η αριστερή ειναι απο το 2009!!

Μήπως ταβάνιασε η τιμη και πάμε για διόρθωση αμεσως μετα το halving;

Η αριστερη ειναι ιστορικης σημασιας. To genesis block του bitcoin περιλαμβανε τον τιτλο του αρθρου στο coinbase message parameter.

Επισης, το πρωτο αρθρο/blog post που προεβλεπε τον θανατο του bitcoin βγηκε το 2010 απο το site undergroundeconomist.com

Το bitcoin ζει και βασιλευει (καλα ισως οχι ακομα :P), το undergroundeconomist.com παλι, οχι 😄

https://cointelegraph.com/news/bitcoin-outlives-first-website-that-declared-it-dead-back-in-2010

 

Για το dump που λες πολυ πιθανο. Πολλοι προβλεπουν μαλιστα post-halving dump, ακομα και αν δεν ερθει δηλαδη αμεσα.

Ισως μεσα στο καλοκαιρι να αρχισει η μεγαλη ανοδος αλλα σε οποιαδηποτε περιπτωση ειναι πολυ μεγαλη η πιθανοτητα το 2020 να ειναι η τελευταια χρονια που θα το δουμε σε 4ψηφια νουμερα

Επεξ/σία από Bspus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ φοβάμαι οτι θα έχει ταβάνι 10.000 για πολλα χρονια ακομα.

(Ελπίζω να το βλέπουμε σε μερικά χρονια και να γελάμε) 😇

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...