Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έγινε τα ξημερώματα το halving του αλλά όπως είπαμε ήδη έτρεξαν όσοι τα στήριζαν τόσο καιρό να τα στηρίξουν και τώρα κάνοντας mining με χασούρα. Αν και στο bcash βλέπω δεν αφήνουν μόνιμα επεξεργαστική ισχύ εκεί και βάζουν και βγάζουν συνέχεια. Δλδ τα ξημερώματα το είχαν φτάσει στα 3EH/s τώρα έχει πέσει  ξανά στο 1EH/s. Κάνουν παιχνίδια δλδ για να μειώσουν την δυσκολία με το χαμηλότερο κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/4/2020 στις 5:08 ΠΜ, chek2fire είπε

EVQLxAQXsAAjSUb?format=jpg&name=small

Όσο πλησιάζει το halving τόσο μεγαλύτερες πιθανότητες να δούμε να πέφτει κάτω από τις πέντε χιλιάδες 😀 άντε μπας και κάνουμε ένα ακόμα πάρτι 😃γενικά τουλάχιστον μέχρι το καλοκαίρι δεν βλέπω φως στο τούνελ για τα κρυπτονομισματα 

Επεξ/σία από nikos5800
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως το Bitcoin αντιστέκεται μια χαρά σε αυτή την παγκόσμια οικονομική καταστροφή που έχει φέρει η πανδημία και που είναι πλέον βέβαιο ότι πάμε σε μια νέα μεγάλη ύφεση. Μεγάλη αναταραχή σε όλο το παραδοσιακό χρηματοπιστωτικό σύστημα και ενδεικτικό της κατάστασης είναι και πριν λίγων ημερών διαπραγμάτευση των συμβολαίων του αμερικανικού αργού που στην κυριολεξία πλήρωναν για να το ξεφορτωθούν και για πρώτη φορά στην ιστορία του είχε μπει σε αρνητικό έδαφος.
Aυτή είναι η ακριβώς η χρησιμότητα του Bitcoin ως οικονομικό μέσο εκτός παραδοσιακού συστήματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρών δεν βλέπω καμιά αντίσταση το Bitcoin ακολουθεί το stock market 

Το μεγάλο dump που έγινε τον Μάρτιο πάει τελείωσε! Απλά σε λίγο καιρό έρχεται το halving λογικό να έχουμε pump 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/4/2020 στις 8:02 ΠΜ, nikos5800 είπε

Όσο πλησιάζει το halving τόσο μεγαλύτερες πιθανότητες να δούμε να πέφτει κάτω από τις πέντε χιλιάδες 😀 άντε μπας και κάνουμε ένα ακόμα πάρτι 😃γενικά τουλάχιστον μέχρι το καλοκαίρι δεν βλέπω φως στο τούνελ για τα κρυπτονομισματα 

 

49 λεπτά πριν, nikos5800 είπε

Το μεγάλο dump που έγινε τον Μάρτιο πάει τελείωσε! Απλά σε λίγο καιρό έρχεται το halving λογικό να έχουμε pump 

 

Τι πιστευεις τελικα? 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Bspus είπε

Τι πιστευεις τελικα? 😄

Μέχρι το halving φτάνει στις 8 χιλιάδες και μετά dumping ,αλλά να πέσει στις 3.5 χιλιάδες χλομό να ξανά συμβεί,

Βέβαια υπάρχει και τρομερό manipulation στην παγκόσμια οικονομία σήμερα με την fed να τυπώνει λεφτά δίχως αύριο κρατάει το stock market σε υψηλά στάνταρ ,μέχρι πότε θα το κάνει αυτό είναι το ερώτημα! και πόσο γρήγορα βρούμε εμβόλιο η χάπι για τον κορονοιο , όλα αυτά είναι άγνωστα ερωτήματα προς το παρόν και από αυτό θα εξαρτηθεί αν η αξία του Bitcoin πέσει η εκτοξευθεί μέχρι την σεληνη 😃

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.Ειμαι καινούργιος στο θέμα κρυπτονομισματα και θα ήθελα την βοήθεια σας για να ανοίξω πορτοφόλι.Εχω αγοράσει κάποια κρυπτονομισματα και μου ζητάει το site ένα να δημιουργήσω πορτοφόλι για να μου τα στείλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχεις διάφορα νομίσματα όπως λές τότε βάλε στο κινητό στου το coinomi νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή

https://www.coinomi.com/en/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, chek2fire είπε

αν έχεις διάφορα νομίσματα όπως λές τότε βάλε στο κινητό στου το coinomi νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή

https://www.coinomi.com/en/

1)atomic wallet

2)trust wallet

3)coinomi wallet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα στειλε στο τωρα στο site για να μου μεταβιβάσει τα ripple που εχω αγοράσει;ο λογαριασμός που εχω εχει κάτι σαν «iban»που αποστέλλω αυτό ή τον σειριακό αριθμό που μου βγάζει το ripple.Απο το crypto edu τα εχω πάρει εαν εχεις κάποιος εικόνα πως λειτουργεί το site αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nefeli2011 είπε

Τι θα στειλε στο τωρα στο site για να μου μεταβιβάσει τα ripple που εχω αγοράσει;ο λογαριασμός που εχω εχει κάτι σαν «iban»που αποστέλλω αυτό ή τον σειριακό αριθμό που μου βγάζει το ripple.Απο το crypto edu τα εχω πάρει εαν εχεις κάποιος εικόνα πως λειτουργεί το site αυτο

Για το XRP (Ripple λέγεται η εταιρεία) προτείνω το Toast Wallet. Είναι από τα πιο αξιόπιστα wallet στη κοινότητα. 

https://toastwallet.com/

Ακολούθησε τις οδηγίες όπως θα σου λέει η εφαρμογή για να σετάρεις το wallet και κράτα οπωσδήποτε σε χαρτί με αρκετά αντίγραφα το PIN και το passphrase. Σε περίπτωση που χάσεις το passphrase υπάρχει και σαν δικλίδα ασφαλείας το recovery phrase που είναι 6 τυχαίες λέξεις (γράψτες και αυτές γιατί μπορεί να χαθεί το passphrase).

Επίσης πρέπει να κρατήσεις (σε 2-3 usb φλασάκια ή εξωτερικούς δίσκους) ένα backup αρχείο που δημιουργεί το Toast Wallet, γιατί χωρίς αυτό δεν μπορείς να κάνεις recovery το wallet σε περίπτωση που κάνεις format στο pc ας πούμε. 

Μετά θα δημιουργηθεί ενα account address που είναι αυτό που θα βάλεις σαν destination account απο εκεί που αγόρασες το XRP.

Αυτό το crypto edu δεν το ξέρω να σου πω την αλήθεια. Καλό είναι να αγοράζεις XRP απο αξιόπιστα ανταλλακτήρια όπως το Bitstamp ή Coinbase. Υπάρχουν πολλές απάτες απο site που δήθεν αγοράζεις κρυπτονομίσματα, αλλά μετά γίνονται καπνός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...