Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, batig0al είπε

Θετικό το ότι ανέβηκαν λίγο αλλά προσωπικά δεν πείθομαι ακόμη και παραμένω 100% έξω.
 

Στη Binance μπορείς να ακυρώσεις το staking και ξεκλειδώνουν εντός 24 ωρών, απλά χάνεις το επιτόκιο και παίρνεις πίσω το αρχικό κεφάλαιο που έκανες stake. Aν θα τα πούλαγες χωρίς το stake, αξίζει να τα κάνεις unstake γιατί το ποσοστό του stake σε σύγκριση με το 20% θα είναι σχεδόν τίποτα.

Επίσης σε μεγάλα crypto όπως το BNB, πλέον υπάρχει σχετικά αξιόπιστη DeFi yield επιλογή μέσω του Thorchain. Στο BNB ας πούμε δίνει 4.5% APR με όλα τα καλά του DeFi, δηλαδή τα μπαινοβγάζεις όποτε θες και τα crypto μένουν στη κατοχή σου, π.χ. στο Ledger. Προφάνως πάντα υφίσταται ο κίνδυνος να γίνει hack και να τα χάσεις αλλά είναι πολύ μικρός.

Ναι το ξερω οτι μπορεις να τα κανεις unstake και οτι απλα χανεις το επιτοκιο που εχει μαζευτει αλλα να ειμαι ειλικρινης δεν το κανω οχι γιατι δεν θελω να χασω το επιτοκιο, οπως ειπες το ποσον ειναι ελαχιστο σε σχεση με το κερδος που εχω τωρα ειδικα αν παιχτει το σεναριο να πανε παλι κατω οι τιμες.Πιο πολυ το κανω για να συγκρατηθω γιατι θεωρω οτι εχουμε ακομη δρομο μεχρι την επομενη διορθωση και ευελπιστω το 20% να γινει 30% μεχρι το τελος του μηνα.

Βεβαια ειναι ενα ρισκο που ειμαι διατεθιμενος να το παρω και αν δεν κατσει συνεχιζω το stake δεν εγινε και τιποτα.Οσο για thorchain να ειμαι ειλικρινης δεν εχω ψαχτει ιδιαιτερα, ασε που δεν εχω ακομη παρει ενα ledger αλλα περα απο αυτο δεν νομιζω να ρισκαρα προτιμω να τα εχω στην binance και αν γινει κατι(hack) τουλαχιστον εχω περισσοτερες πιθανοτητες να αποζημιωθω.

Δηλαδη εσυ γιατι εισαι ακομη 100% απεξω τι πιστευεις δηλαδη οτι θα γινει στο μελλον οτι θα παμε ακομη πιο κατω και απο τα 15κ?

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το δολάριο πάντως πάει κατά διαόλου. Κάποιος εδώ μέσα είχε πει πως υπάρχει συσχέτιση μεταξύ δολαρίου και btc.

Πως προκύπτει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Το δολάριο πάντως πάει κατά διαόλου. Κάποιος εδώ μέσα είχε πει πως υπάρχει συσχέτιση μεταξύ δολαρίου και btc.

Πως προκύπτει αυτό;

Αυτο ισχυει για ολα οχι μονο το btc ακομη και για μετοχες.Οταν το δολαριο χανει αξια, ουσιαστικα χανει αγοραστικη αξια εναντι κατι αλλου.Με λιγα λογια θες περισσοτερα δολαρια πχ για να αγορασεις μια μετοχη τεσλα, ενα btc, ενα ευρω κ.τ.λ.

Οποτε οσοι κρατανε στα χερια τους δολαρια και βλεπουν οτι πεφτει η αγοραστικη τους αξια αποφασιζουν να τα επενδυσουν...

Δεν ξερω αν τα καλυψα ολα αλλα η κεντρικη αρχη ειναι αυτη...

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην προσπαθειτε να πιασετε τον απολυτο πατο.

Αγορασα solana οχι στο 8 που ειχε φτασει, αλλα στα 13 και τωρα ειμαι ηδη με κερδη.

Και πολλα αλλα coins με μεγαλυτερες αποδοσεις αυτη τη στιγμη.

Time In The Market Beats Timing The Market

 

Επεξ/σία από Damianus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που επανειλημενως ειχαν γινει ερωτηματα περι της αξιοπιστιας του nexo, η εταιρεια ερευναται απο Βουλγαρους εισαγγελεις για το μισο ή και παραπανω ποινικο κωδικα. Μεταξυ των οποιων για συσταση εγκληματικης ομαδας, ξεπλυμα, απατες κλπ.

https://www.ft.com/content/751e208f-31a7-424e-ab39-a98d55cd7015

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/01/2023 at 22:25, icenex said:

Αλλα αν κρινω απο την γκαντεμια μου κατι μου λεει οτι θα εχουμε διορθωση πριν προλαβω να παρω τα bnb που εχω κλειστα στο staking.

ευχαριστώ φιλαράκι :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@icenex δε πας για ύπνο μπας και πιάσουμε σταθερά τα 20.000? από την ώρα που μπήκες ονλάην κολλήσαμε! 😅

holy sht πάμε για τα 22.000!!!! καρφί!

Lift Off Moon GIF by Stakin

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, greekfragma είπε

@icenex δε πας για ύπνο μπας και πιάσουμε σταθερά τα 20.000? από την ώρα που μπήκες ονλάην κολλήσαμε! 😅

holy sht πάμε για τα 22.000!!!! καρφί!

Lift Off Moon GIF by Stakin

Δεν ξερω τι λετε μαγκες αλλα εγω παντως αγοραζα σαν τρελος εδω και βδομαδες και εχω πολυ καλες θεσεις σε αρκετα νομισματα απο το πορτοφολι μου και βασικα οτι ειχα απο ρευστο στην ακρη τα εχω βαλει εδω και μερες. Τα τελευταια λεφτα τα εβαλα χθες πριν γινει το καλο ραλλυ στο link, γιατι ηταν το μονο που δεν ειχα ριξει το average...Φανταστειτε ειχα αγορασει κοντα στα 13-14$ και χθες τσιμπησα αρκετα στα 6.3$ και τωρα παιζει 7$..Αλλα πιο πολυ το εκανα για να ριξω το μεσο ορο αγορας μου και πλεον καθομαι στα 9$ average.

Για να εγινε τετοιο ραλλυ θα επεσαν τρελες ρευστοποιησεις σε αρκουδιαρηδες....Αλλα μην περιμενετε να παει πιο πανω καποια στιγμη θα πρεπει να ξεκουραστει η τιμη.

Ειδατε τι εκανα στην προηγουμενη μου προταση?Ειπα οτι θα ξεκουραστει η τιμη και τσιμπησα λιγο κερδος σε μερικα alts...Το βλεπω να συνεχιζει και αλλο το ραλλυ :P :lol:

Η πιο σωστη κουβεντα που διαβασα καπου και δεν θυμαμαι που ακριβως ειναι οτι τι σημασια εχει αν αγορασες btc στα 15κ και τελικα παει μεχρι και 13κ...Οταν θα φτασει παλι 70κ και πανω λιγη σημασια θα εχει αν αγορασες 13 η 15 οποτε με την ιδια λογικη αγορασα ακομη και τα alt coins μου.Απο 60% κατω στο πορτοφολι μου τωρα ειμαι 40% κατω.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, M A T R I X είπε

Για μία καλημέρα μπήκε και πήραμε τον κατήφορο 

Ελα μεταξυ μας πιστευατε οτι θα συνεχιζε επ' αοριστον με αυτον τον ρυθμο? Σας ειπα οτι θα ξεκουραστει λιγο η τιμη δεν γινεται αλλιως..Λογικα θα τεσταρουμε πλεον τις παλιες αντιστασεις και θα τις κανουμε στηριγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, icenex said:

Ελα μεταξυ μας πιστευατε οτι θα συνεχιζε επ' αοριστον με αυτον τον ρυθμο? Σας ειπα οτι θα ξεκουραστει λιγο η τιμη δεν γινεται αλλιως..Λογικα θα τεσταρουμε πλεον τις παλιες αντιστασεις και θα τις κανουμε στηριγματα...

Text Street GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...