Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οσο γιαυτά τα φορολογικά που λένε μερικοί να πω ότι δεν έχουν καμία λογική βάση γιατί απλά θα μπορούσε να αφήσει τα bitcoin του όπως τα είχε αφήσει για 3 χρόνια χωρίς να μετακινηθούν καθόλου και κανείς δεν θα ήξερε πόσα είχε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 ώρες πριν, chek2fire είπε

Ναι πέρσι αν θυμάμαι μπορεί και δύο χρόνια πίσω μετά από καταστροφή ενός τυφώνα που όντος είχε καταστρέψει το σπίτι του ζήταγε χρήματα δωρεές από την Bitcoin κοινότητα να τον στηρίξουν και είχε μαζέψει αρκετά.

Και επίσης πως ήδη είχε ασφάλεια για το σπίτι. Όπως και να'χει, αυτοί, ηθικά ή ανήθικα, οικονομικά τα καταφέρανε, εμείς να δούμε τι θα κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεμεναδες στους γιατρους πρεπει να κανει το γνωστο ανταλλακτηριο με το ονομα που δωσανε στη νεα μεταλλαξη του κοβιντ. Google search για την μεταλαξη θα κανουν, ανταλλακτηριο για κρυπτο θα τους βγαζει 😂 Αιντε μπας και μπει κανα ψιλο στην αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Τεμεναδες στους γιατρους πρεπει να κανει το γνωστο ανταλλακτηριο με το ονομα που δωσανε στη νεα μεταλλαξη του κοβιντ. Google search για την μεταλαξη θα κανουν, ανταλλακτηριο για κρυπτο θα τους βγαζει 😂 Αιντε μπας και μπει κανα ψιλο στην αγορα.

Εκτος απο συμπτωματα γριπης θα μεταφερει και btc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

January 9 2023 -  WODL IS BACK

Eight Letter Wodl words

  • FOOTBALL

Seven Letter Wodl words

  • RONALDO
  • PREMIUM
  • AUCTION
  • SPECIAL
  • UTILITY
  • SUPPORT
  • STATUES

Six Letter Wodl words

  • LEGACY
  • ICONIC
  • RARITY
  • WALLET
  • VERIFY
  • SPORTS

Five Letter Wodl Answers

  • GIFTS
  • PERKS

Four Letter Wodl Answers

  • FANS

Three Letter Wodl answers

  • NFT
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μηνες ειχαμε να δουμε τοσο πρασινη μερα . Οχι μονο για το btc αλλα γενικα για τις αγορες, τις οποιες κατα κανονα (καλως η κακως) ακολουθει και το btc.

Αιντε, 2023 με το δεξι. Αν και το γενικο κλιμα στην παγκοσμια οικονομια, προς το παρον, παραμενει αρκετα αρνητικο.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greekfragma είπε

@icenex

για δώσε μια πρόβλεψη τώρα που πρασίνησε λίγο η φάση.....

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

για να κάνουμε το ανάποδο από ότι πεις

Family Feud Lol GIF by Steve Harvey

 

Παραδοξως εδω και 20 μερες αγορασα bnb οταν εγινε το μεγαλο drop στην τιμη και τωρα ειμαι 20% πανω...Εχω βγαλει γερο μεροκαματο αλλα τα εχω κλειστα μεχρι το τελος του μηνα..Ελπιζω να κρατησει ως τοτε αλλιως συνεχιζω το hold ολα δειχνουν οτι σιγα σιγα βγαινουμε απο το bear market σιγουρα θα εχουμε διορθωσεις αλλα κατι μου λεει οτι τα χειροτερα περασαν.

Αλλα αν κρινω απο την γκαντεμια μου κατι μου λεει οτι θα εχουμε διορθωση πριν προλαβω να παρω τα bnb που εχω κλειστα στο staking.

Περα απο την πλακα dca παιδες και δεν καθεστε να μαντεψετε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

Πως βγήκαμε, εδώ λένε ότι θα πεινάσουμε το 23 

Ε καλα δεν ειπα οτι ειμαστε σε φαση bullrun απλα πιστευω οτι βγηκαμε απο τις χαμηλοτερες τιμες, θεωρω οτι βρηκαμε τον πατο και ας ελεγαν ολοι οτι θα φτασουμε 12-14κ.Εκτος αν γινει ενα τελευταιο bull trap και παμε 12-14 που δεν το βλεπω γιατι κραταει καλα το 15-16κ.

Με λιγα λογια προβλεπω οτι για φετος θα παιζουμε στο ευρος τιμων 18-25κ εκτος αν γινει κατι απροβλεπτο που να παει την τιμη ειτε πιο κατω ειτε πιο πανω.

Btw η πρασινη μερα χωρις να εχω κοιταξει τιποτα διαγραμματα ειμαι σιγουρος οτι οφειλετε σε short squeeze και οτι οι περισσοτεροι πλεον που εμειναν στο χωρο ειναι holders οποτε δεν υπαρχουν πολλοι που να πουλανε και ολος ο κοσμος ηταν bearish οποτε ολοι αυτοι που ηταν αρκουδιαρηδες αναγκαζονται τωρα να κανουν φομο.Αυτο πιστευω και ας ειμαι νουμπας.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπομονη ως το επομενο havling + μερικους μηνες μετα απο αυτο. Εαν ανακαμψει νωριτερα τοτε θα ειναι εξαιρετικα νεα. Εαν δεν ανακαμψει ουτε μετα το halving τοτε, να μας προσεχει τον Παντελο.

Και φυσικα ολα αυτα σε συναρτηση με την παγκοσμια οικονομια που εχει εισελθει σε υφεση κι οι προβλεψεις των ειδικοτερων απο εμας, λενε για περαιτερω παγκοσμια υφεση τους επομενους μηνες. Διοτι τι να σου κανει στη ψυχολογια του επενδυτη το halving εαν παραλληλα χυνεται αιμα σε ολες τις αγορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θετικό το ότι ανέβηκαν λίγο αλλά προσωπικά δεν πείθομαι ακόμη και παραμένω 100% έξω.
 

11 ώρες πριν, icenex είπε

Παραδοξως εδω και 20 μερες αγορασα bnb οταν εγινε το μεγαλο drop στην τιμη και τωρα ειμαι 20% πανω...Εχω βγαλει γερο μεροκαματο αλλα τα εχω κλειστα μεχρι το τελος του μηνα..Ελπιζω να κρατησει ως τοτε αλλιως συνεχιζω το hold ολα δειχνουν οτι σιγα σιγα βγαινουμε απο το bear market σιγουρα θα εχουμε διορθωσεις αλλα κατι μου λεει οτι τα χειροτερα περασαν.

Στη Binance μπορείς να ακυρώσεις το staking και ξεκλειδώνουν εντός 24 ωρών, απλά χάνεις το επιτόκιο και παίρνεις πίσω το αρχικό κεφάλαιο που έκανες stake. Aν θα τα πούλαγες χωρίς το stake, αξίζει να τα κάνεις unstake γιατί το ποσοστό του stake σε σύγκριση με το 20% θα είναι σχεδόν τίποτα.

Επίσης σε μεγάλα crypto όπως το BNB, πλέον υπάρχει σχετικά αξιόπιστη DeFi yield επιλογή μέσω του Thorchain. Στο BNB ας πούμε δίνει 4.5% APR με όλα τα καλά του DeFi, δηλαδή τα μπαινοβγάζεις όποτε θες και τα crypto μένουν στη κατοχή σου, π.χ. στο Ledger. Προφάνως πάντα υφίσταται ο κίνδυνος να γίνει hack και να τα χάσεις αλλά είναι πολύ μικρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...