Προς το περιεχόμενο

Καλωσόρισμα στο hackint0sh Club


MoviemakerGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δες την λύση για virtual mac'os σε Pc αν δεν έχεις εναν φίλο με Mac να σε εξυπηρετήσει.

Τις "άλλες λύσεις" τις ψάχνεις στο Νετ εδώ δεν επιτρέπεται να αναφερθούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Damianpcb2 είπε

Κάποιος έβαλε High Sierra αλλά έχει πολλές ασυμβατότητες.

εδώ : https://www.tonymacx86.com/threads/guide-lenovo-thinkpad-t440.245562/

Το MacOS Sierra από που μπορώ να το κατεβάσω (δεν εχω mac) ?

Από κάποιο τορρεντ. Δεν ξέρω την πολιτική του φόρουμ και για αυτό δεν θέλω να βάλω κάποιο λινκ. Αλλά αν γκουγκλαρεις mac torrents θα βρεις σελίδες που στάνταρ το έχουν για κατέβασμα.

Τώρα αν υπάρχει ακόμη στους σέρβερ της Apple για απευθείας κατέβασμα , δεν έχω ιδέα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και παλι. Ξεκινησα το εγχειρημα μου στο λαπτοπ. Διαβασα διαφορα αρθρα. Ειδα βιντεακια. Αλλα δεν καταφερνω να κανω εγκατασταση. Εβαλα custom bios. Εβαλα intergrated καρτα γραφικων. Vt-d off. Και κατεβασα το siera απο ενα βιντεο στο youtube. Και μεσω transmac και windows 10 εφτιαξα το usb και ξεκιναω την εγκατασταση. Δοκιμασα 4 φορες και μου βγαζει αυτο το ερρορ. 

Μπορει καποιος να με βοηθησει; 

5136071E-A505-49BA-9E0F-F60B3B90D250.png.4036d6d48046cf4e0931c89b0cda0f77.png7E2CD58F-A5F0-4BCF-86DD-B6A2EEF75176.png.5391a66b2413d0a4dfee5a74696ebf9f.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που βλεπω δεν οφείλετε στο στικακι πάντως, προσπάθησε με άλλο fakesmc.kext η να κάνεις inject την Ιντελ απο την αρχή στο στικακι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!!!εχω αυτο το pc και αναρωτιεμαι γιατι θα ειναι η πρωτη μου προσπαθεια αν γινεται να βαλω mac os(οποια εκδοση μου πειτε οτι τρεχει!!)

Gigabyte  B250M-DS3H   

Intel(R) Pentium(R) CPU G4600 @ 3.60GHz,

2*4GB DDR4

NVIDIA GTX 1030

ssd 250GB

οποιαδηποτε  βοηθεια ευπροσδεκτη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dalan2007 είπε

Καλησπερα παιδια!!!εχω αυτο το pc και αναρωτιεμαι γιατι θα ειναι η πρωτη μου προσπαθεια αν γινεται να βαλω mac os(οποια εκδοση μου πειτε οτι τρεχει!!)

Gigabyte  B250M-DS3H   

Intel(R) Pentium(R) CPU G4600 @ 3.60GHz,

2*4GB DDR4

NVIDIA GTX 1030

ssd 250GB

οποιαδηποτε  βοηθεια ευπροσδεκτη!!

Ο επεξεργαστής ναι, για την μητρική δεν ξέρω..

https://hackintosher.com/guides/hackintosh-intel-pentium-g4560-kabylake-processor/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dalan2007 είπε

Καλησπερα παιδια!!!εχω αυτο το pc και αναρωτιεμαι γιατι θα ειναι η πρωτη μου προσπαθεια αν γινεται να βαλω mac os(οποια εκδοση μου πειτε οτι τρεχει!!)

Gigabyte  B250M-DS3H   

Intel(R) Pentium(R) CPU G4600 @ 3.60GHz,

2*4GB DDR4

NVIDIA GTX 1030

ssd 250GB

οποιαδηποτε  βοηθεια ευπροσδεκτη!!

Μια χαρα μπορείς,

δοκίμασε με Sierra.

Προσπάθησε να βρεις ενα έτοιμο EFI ωστε να εμπεριέχει το fakecpuid που χρειάζεται ο επεξεργαστής σου για να δουλεψει,

με την μητρικη δεν θα εχεις κανενα πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα!

(συγνώμη για το διπλό post, έκανα το ίδιο και στο αντίστοιχο φόρουμ)

Θέλω να φτιάξω ένα σύστημα με i5 8400, χωρίς δυνατότητα overclocking δηλαδή. Είχα επιλέξει την μητρική

Gigabyte Z370M DS3H

Αλλά από την στιγμή που δεν μπορώ να πειράξω τον επεξεργαστή προς τα πάνω, έλεγα μήπως πήγαινα σε κάποια πιο οικονομική σαν τις παρακάτω 

Gigabyte B360M DS3H (rev. 1.0)

Gigabyte B360M HD3 (rev. 1.0)

Gigabyte B360M D3H (rev. 1.0)

Έχει κανείς γνώση/εμπειρία με καμιά τους; τυχόν ασυμβατότητες με θύρες USB, ήχος κλπ;

Και κάτι άλλο. Επειδή δεν θα έχω κάρτα γραφικών, και θα εχω έναν SSD έναν HD κ ένα DVD drive, για τροφοδοτικό πάω σε 500w ή τα 400w είναι αρκετά;

Επεξ/σία από alexxkidd31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το γράψω για να γραφτεί και όχι απευθυνόμενος σε εσένα, η οικονομία έχει γίνει ήδη από το να δουλεύεις mac'os σε PC η οικονομία δεν γίνεται μέσα στο Hackint0sh μηχάνημα σε επίπεδο 20ρικου..

Έχω γράψει ήδη ότι στο Η370/Β360 υπάρχει πρόβλημα mapping USB στο Sierra 10.13.4 και πάνω.. και για να δουλέψουν σωστά θέλουν κατασκευή προσωπικού SSDT

μια διαδικασία που ακόμα και σε εξοικειωμένους με το hack είναι δύσκολη.

και καλό 400αρι φτάνει πήγαινε 450 να μοιράσεις την διαφορα η 550 για να έχεις την αναβαθμισιμοτητα σε κάρτα στο μέλλον..

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, MoviemakerGr είπε

θα το γράψω για να γραφτεί και όχι απευθυνόμενος σε εσένα, η οικονομία έχει γίνει ήδη από το να δουλεύεις mac'os σε PC η οικονομία δεν γίνεται μέσα στο Hackint0sh μηχάνημα σε επίπεδο 20ρικου..

Έχω γράψει ήδη ότι στο Η370/Β360 υπάρχει πρόβλημα mapping USB στο Sierra 10.13.4 και πάνω.. και για να δουλέψουν σωστά θέλουν κατασκευή προσωπικού SSDT

μια διαδικασία που ακόμα και σε εξοικειωμένους με το hack είναι δύσκολη.

και καλό 400αρι φτάνει πήγαινε 450 να μοιράσεις την διαφορα η 550 για να έχεις την αναβαθμισιμοτητα σε κάρτα στο μέλλον..

Thanks, ναι καλά καταλαβα πως θέλει δουλίτσα.. Δεν το είπα τόσο για το 20αρικο, όσο για το ότι είναι too much για μη overclock επεξεργαστή. Αλλά από την στιγμή που η z370 είναι η πλέον συμβατη κ σταθερή, δεν το συζητάμε καν

Όσο για το PSU, ρωτάω γτ έκανα το coolermaster calculator με ολοκληρωμένη την σύνθεση που έχω στα σκαριά και μου έβγαλε 400αρι ,80+ εννοείται, ακόμη και αν προσθέσω αργότερα μια RX 560 που σκοπεύω καααποια στιγμή.

 

Έχω και μια άλλη απορία. Ένα παλιό VGA monitor θα μπορεί να συνδεθεί; Επειδή το macOS έχει πάψει χρόνια να υποστηρίζει αναλογικό σήμα, δεν εννοώ native, φαντάζει πολύ δύσκολο. Εννοώ με κάποιον ανταπτορα HDMI to VGA, με παραπλήσιο τρόπο συνδέω το MacBook μου με αυτήν (mini displayport to VGA ανταπτορα)

Επεξ/σία από alexxkidd31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα! Νέος και εγώ στο hackintosh! Πριν από 2-3 μέρες αποφάσισα (μετά από καιρό που το σκεφτόμουν) να το δοκιμάσω! Βρήκα αρχικά έναν οδηγό για το sierra, οπότε μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες να ακολουθήσω τον οδηγό δοκίμασα και το Sierra zone, που μετά από αμέτρητες ώρες να κάνει κουλά στην κυριολεξία η εκκίνηση από το φλασάκ κατάφερα να κάνω εγκατάσταση κ να έχω ένα κατα πολύ λειτουργικό σύστημα!

Θα ανοίξω νέο thread για τις λεπτομέριες!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, chrv80 είπε

Καλησπέρα και από εμένα! Νέος και εγώ στο hackintosh! Πριν από 2-3 μέρες αποφάσισα (μετά από καιρό που το σκεφτόμουν) να το δοκιμάσω! Βρήκα αρχικά έναν οδηγό για το sierra, οπότε μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες να ακολουθήσω τον οδηγό δοκίμασα και το Sierra zone, που μετά από αμέτρητες ώρες να κάνει κουλά στην κυριολεξία η εκκίνηση από το φλασάκ κατάφερα να κάνω εγκατάσταση κ να έχω ένα κατα πολύ λειτουργικό σύστημα!

Θα ανοίξω νέο thread για τις λεπτομέριες!

Άντε, καλορίζικο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...