Προς το περιεχόμενο

Gamato, τι απέγιναν οι διαχειριστές;


flienky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά θυμάται κανείς την υπόθεση με το gamato με τα παράνομα torrent που έκλεισε και μπήκαν φυλακή οι διαχειριστές;

Θυμάται κανείς πόσα χρόνια φάγανε; Που είναι τώρα; 

Μιλάω για το παλιό, το πρώτο gamato που υπήρχε και όχι για τα copies που βγήκαν μετά. 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η πλάκα ειναι οτι το παλιο γαμάτο θα είχε ρόλο και θέση λόγω του απίστευτου αρχείου του. Τρομερο το νετφλιξ αλλά παλιά παιδικά που βλέπαμε παιδιά ή anime ή παλιες ελληνικες σειρές ή σπάνιες ταινίες με ελληνικούς υπότιτλους δεν τα βρίσκει πουθενά κανείς ακόμα και επι πληρωμή. 

Για μένα ο αγαπημένος μου τράκερ ήταν ο θρυλικός blue-whitegt. Ήταν πιο κλειστός από το gamato αλλά η ποιότητα του ήταν πραγματικά απίστευτη. Δουλειές απολύτως επαγγελματικές. Ευτυχώς έχω κρατήσει πάρα μα πάρα πολλά πράγματα στο αρχείο μου από τότε. 

  • Like 17
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2018 στις 12:26 ΠΜ, Diskimpex είπε

Μηπως ολοι αυτοι πηγαν με αλλο ονομα καπου .Καποιος καποτε μου ειχε πει για το ονομα τσιμπατο .

Tsibato.info λεγόταν και είχε ίδιο περιεχόμενο .Πολλοί είχαν πει ήταν backup του .Εκλεισε ή το έκλεισαν και αυτό

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχει μεινει στην ιστορια το γαματο,ευτυχως τρακερ υπηρχαν και θα υπαρχουν με μπολικο υλικο ,επομενος σταθμος μετα το γαματο και ενας πολυ καλος τρακερ ηταν greekgalaxy,αλλα και το ματζικο και το ελλαςζτ μια χαρα ειναι,για μας τους φτωχους που δεν εχουμε να δινουμε καθε λιγο και λιγακι 40αρια στα σινεμα αν και τα γουσταρουμε πολυ αλλα μεσα στην κρισαρα που περναμε δινουμε αλλου προτεραιοτητες ..να ζησουμε πρωτα και μετα ολα τα αλλα ταληροφονιαδες της αεπι.

Επεξ/σία από blackhill66
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, blackhill66 είπε

εχει μεινει στην ιστορια το γαματο,ευτυχως τρακερ υπηρχαν και θα υπαρχουν με μπολικο υλικο ,επομενος σταθμος μετα το γαματο και ενας πολυ καλος τρακερ ηταν greekgalaxy,αλλα και το ματζικο και το ελλαςζτ μια χαρα ειναι,για μας τους φτωχους που δεν εχουμε να δινουμε καθε λιγο και λιγακι 40αρια στα σινεμα αν και τα γουσταρουμε πολυ αλλα μεσα στην κρισαρα που περναμε δινουμε αλλου προτεραιοτητες ..να ζησουμε πρωτα και μετα ολα τα αλλα ταληροφονιαδες της αεπι.

Η ΑΕΠΙ που κολλάει; Αν θες να πας σινεμά ή να αγοράσεις ένα cd/dvd θα πληρώσεις έτσι κι αλλιώς. 

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει το greek-team cc πλέον αλλά καμία απολύτως σχέση σε υλικό...

Blue-whitegt το καλύτερο με διαφορά. 

Στις 5/6/2018 στις 12:01 ΠΜ, Backpacker είπε

Για μένα ο αγαπημένος μου τράκερ ήταν ο θρυλικός blue-whitegt. Ήταν πιο κλειστός από το gamato αλλά η ποιότητα του ήταν πραγματικά απίστευτη. Δουλειές απολύτως επαγγελματικές. Ευτυχώς έχω κρατήσει πάρα μα πάρα πολλά πράγματα στο αρχείο μου από τότε. 

Σκέψου ότι ο πατέρας μου έριξε έναν 1ΤΒ δίσκο από το τραπέζι και καταστράφηκε. Είχε μέσα υλικό φουλ από τον τράκερ αυτόν... Τον έπνιγες ή οχι; 😛 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πλάκα είναι ότι θυμάμαι το gamato και νοσταλγώ εποχές. Ήταν τότε που δούλευαν τα dvd clubs καλά ακόμη, εγώ πήγαινα γυμνάσιο-λύκειο αλλά δεν μπορούσα να νοικιάζω συνεχώς ταινίες και παιδικά. Βρήκα και μπήκα στην κοινότητα και μου άρεσε πολύ ο τρόπος που ήταν δομημένο, άριστη ποιότητα. Δεν ξέρω πόσα χρόνια πριν προϋπήρχε αλλά αν σκεφτείτε τις ταχύτητες που υπήρχαν τότε η δουλειά που έριχναν οι uploaders ήταν δυνατή. Και γω έγινα uploader μια βδομάδα πριν κλείσει. Από τότε δεν έχει ξαναυπάρξει τέτοιο ελληνικό ανοιχτό tracker. Εκείνη την εποχή ασχολήθηκα και με ένα warez, το undersec. Εκεί δεν κατέβαζα απλώς υλικό αλλά μάθαινα προγραμματισμό. Μιλάμε για ηλικίες γυμνάσιο-α λυκείου. Οι τυπάδες ήταν άπαιχτοι και έκαναν την πρώτη μου εισαγωγή στην ασφάλεια υπολογιστών. Μετά έκλεισε και αυτό και τα παράτησα όλα. Μπήκα στη σχολή και δεν μας μαθαίνουν τίποτα. Αν ήταν ανοιχτό θα είχα μάθει τόσα περισσότερα πράγματα... Αν διαβάζει κάποιο παλιό ενεργό μέλος ή mod του undersec αυτό το μήνυμα, σας ευχαριστώ τυπάδες, ήσασταν η εισαγωγή μου στον κόσμο και τις δυνατότητες του internet.

Επεξ/σία από Lelouch
  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανείς δεν μπήκε φυλακή τα άτομα που έπιασαν ήταν τότε mod, vip δεν ξέρω τι έγινε μετα κι αν έγιναν οντως δικαστήρια.

ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ REMALiA 😎

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Σκέψου ότι ο πατέρας μου έριξε έναν 1ΤΒ δίσκο από το τραπέζι και καταστράφηκε. Είχε μέσα υλικό φουλ από τον τράκερ αυτόν... Τον έπνιγες ή οχι; 😛 

Και το θεωρείς πολύ υλικό το 1ΤΒ.:P

Ναι όλοι περάσαμε από αυτά τα στάδια να είναι καλά τα παιδιά (ποτέ στη φυλακή βέβαια) που πάλευαν να τα στήσουν και να τα κρατήσουν όρθια.👍

Τώρα βάλαμε netflix και γίναμε φυτά.:angry:

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...