Προς το περιεχόμενο

Anti-Fitness Thread [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
Spoiler

Πριν την Μ.εβδομάδα στον Κυρ Αριστο στο Π.Φάληρο.Καλό κεμπάπ αλλά δεν διαφέρει πολύ από τους υπόλοιπους.Η βαθομολογία μου : Μπαρμπαλέξης > Πρόεδρος(Μελίσσια)=ΚυρΑριστος=Μπαρμπαλιας>Υπόλοιποι 

 

IMG_20190420_201216.jpg

IMG_20190420_201951.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καυτό ολόφρεσκο Πολίτικο Κιουνεφέ με συνοδεία χειροποίητου παγωτού καϊμάκι (η λευκή πλάκα στα δεξιά που νομίζεις ότι είναι σαπούνι… αλλά δεν είναι…) και αυθεντικό Καζάν ντιπί (με ολόφρεσκο στήθος κοτόπουλου) στο κατάστημα του Faruk Güllüoğlu στο Πέραν της Κωνσταντινούπολης.

Ότι και να πω είναι λίγο… απλά καμία σχέση με ότι είχα δοκιμάσει τόσα χρόνια στην βόρεια Ελλάδα…

 

59295346_303093813916654_4995536415426084864_n.jpg

53067856_1271185419715703_6494882624849313792_n.jpg

 

* Για όσους δεν γνωρίζουν το αυθεντικό Καζάν ντιπί είναι το Ταούκ κιοκσού με ολόφρεσκο στήθος κοτόπουλου και απλά καραμελώνουν την μια πλευρά και δεν έχει καμία σχέση με την Ελληνική εκδοχή απλά μιας κρέμας…

Επεξ/σία από bromiaris
  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Καυτό ολόφρεσκο Πολίτικο Κιουνεφέ με συνοδεία χειροποίητου παγωτού καϊμάκι (η λευκή πλάκα στα δεξιά που νομίζεις ότι είναι σαπούνι… αλλά δεν είναι…) και αυθεντικό Καζάν ντιπί (με ολόφρεσκο στήθος κοτόπουλου) στο κατάστημα του Faruk Güllüoğlu στο Πέραν…

Ότι και να πω είναι λίγο… απλά καμία σχέση με ότι είχα δοκιμάσει τόσα χρόνια στην βόρεια Ελλάδα…

59295346_303093813916654_4995536415426084864_n.jpg

53067856_1271185419715703_6494882624849313792_n.jpg

* Για όσους δεν γνωρίζουν το αυθεντικό Καζάν ντιπί είναι το Ταούκ κιοκσού με ολόφρεσκο στήθος κοτόπουλου και απλά καραμελώνουν την μια πλευρά και δεν έχει καμία σχέση με την Ελληνική εκδοχή απλά μιας κρέμας…

το καζαν ντιπι δεν εχει κοτοπουλο μηπως τα μπερδεψες με το Tavuk Gogsu ???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

το καζαν ντιπι δεν εχει κοτοπουλο μηπως τα μπερδεψες με το Tavuk Gogsu ???????

Φίλε και εγώ αυτό γνώριζα μέχρι που δοκίμασα πρώτη φορά το γλυκό στην Κωνσταντινούπολη και ρώτησα…

Το αυθεντικό Καζάν ντιπί είναι το Ταούκ κιοκσού με ολόφρεσκο στήθος κοτόπουλου και απλά καραμελώνουν την μια πλευρά και δεν έχει καμία σχέση με την Ελληνική εκδοχή απλά μιας κρέμας… 

Την απάντηση στην δίνει ο Κωνσταντινουπολίτης ζαχαροπλάστης Παρλιάρος… στο 1:23

https://www.youtube.com/watch?v=MgWSwO4FajI

 

Επεξ/σία από bromiaris
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, bromiaris είπε

Καυτό ολόφρεσκο Πολίτικο Κιουνεφέ με συνοδεία χειροποίητου παγωτού καϊμάκι (η λευκή πλάκα στα δεξιά που νομίζεις ότι είναι σαπούνι… αλλά δεν είναι…) και αυθεντικό Καζάν ντιπί (με ολόφρεσκο στήθος κοτόπουλου) στο κατάστημα του Faruk Güllüoğlu στο Πέραν

Το Πέραν γενικά είναι πολύ καλό στο είδος του νομίζω, έχω καιρό να πάω μου έδωσες ιδέα για Σ/Κ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...