Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; [Part III]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Those Who Wish Me Dead

Ανυπαρκτο σεναριο κυριολεκτικα.Aπο τις χειροτερες ταινιες που εχω δει τωρα τελευταια.Το army of the dead που βγηκε χθες ειναι φοβερη σε σχεση με αυτην την βλακεια.

Γεματο plotholes και ολοι οι χαρακτηρες αδιαφοροι.

Απλα μακρυα.Ουτε για να παιζει στο background δεν ειναι η ταινια οσο χαζευεις στο tablet

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, GHOUL3037 είπε

Final destination 5 και ηταν μετριο αλλα ταυτοχρονα γαματο!ξεκιναω να δω και τα υπολοιπα ελπιζω να ειναι το ιδιο διασκεδαστικα.

 

Τα πρωτα 2 ειναι κορυφη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Those Who Wish Me Dead

Ανυπαρκτο σεναριο κυριολεκτικα.Aπο τις χειροτερες ταινιες που εχω δει τωρα τελευταια.Το army of the dead που βγηκε χθες ειναι φοβερη σε σχεση με αυτην την βλακεια.

Γεματο plotholes και ολοι οι χαρακτηρες αδιαφοροι.

Απλα μακρυα.Ουτε για να παιζει στο background δεν ειναι η ταινια οσο χαζευεις στο tablet

τι ειναι αυτα που γραφεις ρε φιλε? μια χαρα ταινια ειναι...ενταξει δεν ειναι και Ταρκοφσκι αλλα 

βλεπεται πολυ ευχαριστα

7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

τι ειναι αυτα που γραφεις ρε φιλε? μια χαρα ταινια ειναι...ενταξει δεν ειναι και Ταρκοφσκι αλλα 

βλεπεται πολυ ευχαριστα

7/10

Μα δεν περιμενα να δω Ταρκοφσκι.Περιμενα να δω μια ταινια,η οποια οπως λες σωστα εσυ ,να βλεπεται ευχαριστα.Το οποιο σε αυτο,για μενα παντα,αποτυγχανει οικτρα.Η ταινια ενιωθα οτι προσβαλε την νοημοησυνη μου .

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Those Who Wish Me Dead

Ανυπαρκτο σεναριο κυριολεκτικα.Aπο τις χειροτερες ταινιες που εχω δει τωρα τελευταια.Το army of the dead που βγηκε χθες ειναι φοβερη σε σχεση με αυτην την βλακεια.

Γεματο plotholes και ολοι οι χαρακτηρες αδιαφοροι.

Απλα μακρυα.Ουτε για να παιζει στο background δεν ειναι η ταινια οσο χαζευεις στο tablet

Θα συμφωνήσω, τόσο μεγάλο καστ διάσημων ηθοποιών που μένει ανεκμετάλλευτο από το ανύπαρκτο σενάριο. Τουλάχιστον είχε ωραία πλάνα της περιοχής εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Μα δεν περιμενα να δω Ταρκοφσκι.Περιμενα να δω μια ταινια,η οποια οπως λες σωστα εσυ ,να βλεπεται ευχαριστα.Το οποιο σε αυτο,για μενα παντα,αποτυγχανει οικτρα.Η ταινια ενιωθα οτι προσβαλε την νοημοησυνη μου .

Δεκτο αλλα εμενα μ'αρεσε γιατι ηταν κατι το διαφορετικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

Δεκτο αλλα εμενα μ'αρεσε γιατι ηταν κατι το διαφορετικο

Διαφωνουμε ξεκαθαρα αλλα δεν υπαρχει λογους να τσακωθουμε.Οπως αναφερει σωστα απο πανω ο 7nisiotis εχεις τετοιο cast ηθοποιων με τοσο ανυπαρκτο σεναριο.Κριμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/5/2021 στις 4:44 ΜΜ, dekulinkgr είπε

Those Who Wish Me Dead

Ανυπαρκτο σεναριο κυριολεκτικα.Aπο τις χειροτερες ταινιες που εχω δει τωρα τελευταια.Το army of the dead που βγηκε χθες ειναι φοβερη σε σχεση με αυτην την βλακεια.

Γεματο plotholes και ολοι οι χαρακτηρες αδιαφοροι.

Απλα μακρυα.Ουτε για να παιζει στο background δεν ειναι η ταινια οσο χαζευεις στο tablet

Συμφωνώ κι εγω, η ταινία είναι μέτρια στη καλύτερη. Οι 2 χαρακτήρες που κάνουν τους εκτελεστές και οι 2 μαζί φτάνουν το iq αμοιβαδας. Επίσης η jolie έχει γίνει σα τραβελι,  κρίμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Boss level

https://www.imdb.com/title/tt7638348/

Απλά τρομερό. Άλλη μια σοβαρή έκπληξη σε action ταινία φέτος μαζί με το nobody. Η συγκεκριμένη είναι πιο σοβαρή αλλά έχει τις τρέλες της και την κάνει μια ανάλαφρη ταινία που όμως έχει και κάποια feels και κρύβει μπόλικες εκπλήξεις παρά το κλισέ του θέματος. Κανένα παράπονο από ηθοποιία, ακόμα και ένας μονοδιάστατος κεντρικός ηθοποιός εδώ κάνει καλή δουλειά. Μπόλικη δράση, χιούμορ, καλή σκηνοθεσία και σωστή διάρκεια. Μπορεί να είναι "εύκολη" και "βολική" όμως στο είδος είναι σίγουρα πολύ καλή. 

Εύκολα από εμένα γεμάτο 8/10. Δείτε τη και μόνοι σας και με παρέα. Έχει μπόλικη βία αλλά τίποτα το σούπερ. 

Επεξ/σία από ikaruga24
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wrath of Man[2021]

Wrathof-Man-Bnr.jpg

https://www.imdb.com/title/tt11083552

Η ταινια μου αρεσε αρκετα και ειναι κλασικη Guy Ritchie. Αυτο σημαινει οτι η ταινια εχει φινετσα soundtrack που σε απορροφαει απο το πρωτο λεπτο παιζει με την αλλαγη παραστασεων πηγαινουμε απο το τωρα στο παρελθον και τουμπαλιν και καπως ετσι δενεται η πλοκη. Ο Statham σε ενα ρολο που μου αρεσε πολυ δεν ειναι αυτος ο αφθαρτος που βλεπουμε στο 90% των ταινιων του και ενας τερμα κακος Scott Eastwood που πραγματικα τον μισεις. Δεν θα γραψω αλλα για την πλοκη απλα θα πω οτι η ταινια δεν εχει περιπλοκο σεναριο ειναι δεμενη ομως μεχρι το τελος χωρις κενα και τρυπες. Δεν εχει παρα πολυ δραση στο πρωτο μισο της στο δευτερο γινεται χαμος ομως ειδικα προς το τελευταιο μισαωρο. Ενα κλικ καλυτερη απο το The Gentlemen και κατω απο Snatch και Lock Stock. 7.6/10

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Akira[1988]

f5bccfc09d6ec3c622514f4a3909dfde.jpg

https://www.imdb.com/title/tt0094625

Τι επικο anime ηταν αυτο? Βρισκομαστε στο 2019 31 χρονια μετα τον τριτο παγκοσμιο πολεμο που προκαλεσε ο Ακιρα ενα παιδι με τρομακτικες δυναμεις στο Νεο Τοκυο. Η αναρχια εχει βαρεσει κοκκινο με τις συμμοριες να αλωνιζουν και να καταστρεφουν τα παντα. Καποια ατομα με ψυχικες δυναμεις προσπαθουν να βοηθησουν τον στρατο να ξανα φτιαξει το Νεο Τοκυο. Στην διαρκεια μιας καταδιωξης με μηχανη ο Τετσουο που βρισκεται στην καλη μερια των συμμοριων συγκρουεται με ενα απο τα 3 παιδια που εχουν ψυχικες δυναμεις. Ο στρατος τον περνει για εξετασεις και ανακαλυπτουν οτι διαθετει παρομοιες δυναμεις με αυτες του Ακιρα. Τη συνεχεια μπορειτε καπως να τη φανταστειτε το τελος ομως σιγουρα οχι. Μεγαλειωδες mindf@ck και σκληρη ταινια οι Ιαπωνες εφτιαξαν ενα κλασικοτατο anime που θα βλεπετε με το ιδιο ενδιαφερον και το 2121. 9/10

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικη ταινια το Akira και απο τα τελευταια μεγαλου μηκους ανιμε εξ'ολοκληρου ζωγραφισμενα στο χερι. Η μεθοδος εδινε ζωη και χρωμα σε καθε εικονα αλλα δυστυχως θα ηταν πανακριβη για τα σημερινα δεδομενα. 

Desert Hearts (1985)

Πολυ ομορφη ταινια οπτικα, με φανταστικη ατμοσφαιρα και μουσικη. Οι χαρακτηρες ηθελαν λιγο "σκαλισμα" ακομα, δεν μου φανηκαν ιδιαιτερα ανεπτυγμενοι, αλλα με 90 λεπτα διαρκεια το δικαιολογω. Η Πατρισια Σαρμπονω με ενα φανταστικο ντεμπουτο στη ταινια αυτη ηταν τεραστιο κριμα που δεν εκανε μεγαλυτερη καριερα, επειδη ειχε κατι το ιδιαιτερο. 8,5/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...