Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

5,05 και το 5,07 είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα δεν νομίζω να υπάρχουν παιχνίδια που σηκώνουν 5.07 και όχι 5,05. Η 5,07 βγήκε σε κάποιες λίγες κονσόλες και δεν υπάρχουν κυκλοφορίες που το ζητούν.

Πήγαινε σε 5,05 να είσαι και σίγουρος.

Επεξ/σία από Choutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως 5.07 είναι το ίδιο με την 5.05?

Νομίζω ότι το jailbreak είναι μέχρι την 5.05  και αν έχει κάποιος κάποια νεότερη έκδοση λογισμικού δεν νομίζω ότι γίνεται να το κάνει.

Εκτός αν κάνω λάθος.

Αν ήταν έτσι τότε θα μπορούσαμε να κάνουμε downgrade οποιαδήποτε έκδοση λογισμικού και να είχε η κονσόλα μας στην 5.05 και να συνεχίζαμε το jailbreak με αυτήν.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην επιλογή νο6 που πατώντας custom πρέπει να δω επιλογές για ip, εμένα δεν μου τις βγάζει απο wi-fi , αλλά μόνο από lan. Με lan δεν μπορώ να συνδεθώ λόγω απόστασης με wifi δεν προχωράει. Καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει? 5.05 firmware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, gotthard είπε

στην επιλογή νο6 που πατώντας custom πρέπει να δω επιλογές για ip, εμένα δεν μου τις βγάζει απο wi-fi , αλλά μόνο από lan. Με lan δεν μπορώ να συνδεθώ λόγω απόστασης με wifi δεν προχωράει. Καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει? 5.05 firmware

δεν γινετε αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, postfire είπε

δεν γινετε αυτο

και όμως γίνετε και το έχω μπροστά μου. Με επιλογή custom απο το wi-fi με πηγαίνει στις επιλογές των ασύρματων δικτύων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, postfire είπε

κατι εχει φαει σκαλωμα ισως?

easy εχει?

σε πιο βημα σε παει?

Έχει αλλά είτε επιλέξω αυτό είτε το manual με πηγαίνει σε επιλογή για ασύρματο δίκτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, gotthard είπε

Έχει αλλά είτε επιλέξω αυτό είτε το manual με πηγαίνει σε επιλογή για ασύρματο δίκτυο.

exei easy + custom?

σε πιο βημα σε παει στα δικτυα που βρισκει δλδ?

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, postfire είπε

exei easy + custom?

σε πιο βημα σε παει στα δικτυα που βρισκει δλδ?

ακριβώς easy + custom αλλά με το ίδιο αποτέλεσμα. Αν συνεχίσω στην επιλογή δικτύου ζητάει κωδικό δικτύου για να συνδεθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gotthard είπε

ακριβώς easy + custom αλλά με το ίδιο αποτέλεσμα. Αν συνεχίσω στην επιλογή δικτύου ζητάει κωδικό δικτύου για να συνδεθεί

καντο βρεσ το δικτυο σου συνδεσου κανε τεστ οτι ειναι οκ συνδεθηκε

μετα κανε ρεσταρτ το πς4 και ξανακανε απο το βημα 3 και επελεξε custom να δουμε αν ξεκολησε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, postfire είπε

καντο βρεσ το δικτυο σου συνδεσου κανε τεστ οτι ειναι οκ συνδεθηκε

μετα κανε ρεσταρτ το πς4 και ξανακανε απο το βημα 3 και επελεξε custom να δουμε αν ξεκολησε

ναι, αυτό ήταν. Η διαδικασία ολοκληρώθηκε. Απλά με το που έδωσα τους κωδικούς του δικτύου μου με πήγε στην επιλογή που έπρεπε. Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα εχω 2 ερωτησεις σχετικα με το jailbreak.

1. Η 5.05 με τη 5.07 ειναι ιδια; Καπου διαβασα οτι μπορει να χακαριστει και η 5.07..

2. Εχω διαβασει οτι το λογισμικο 5.50-5.55 εχει σπασει πληρως αλλα δεν εχει διατεθει στο κοινο ακομα υπαρχει καποια ημερομηνια καπου για τη κυκλοφορια του exploit? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα γινεται χακ και η 5.07.

Εχουν αφησει να εννοηθει οτι εχει σπασει η 5.5x.Αλλοι λενε οτι δεν εχει σπασει.Τι συμβαινει πραγματικα κανεις δεν ξερει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

Σωστα γινεται χακ και η 5.07.

Εχουν αφησει να εννοηθει οτι εχει σπασει η 5.5x.Αλλοι λενε οτι δεν εχει σπασει.Τι συμβαινει πραγματικα κανεις δεν ξερει.

 

Firmware 5.5x-6.xx

Firmware 5.5x: fully exploited in private. Firmware 6.xx: Not Exploited Yet 

 

απο μεγαλη σελιδα που ασχολειται.

Επεξ/σία από spirosR2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Για να περάσω τα νόμιμα αγοραμενα παιχνίδια μου ποιον σκληρό να πάρω? Πήγα να το περάσω με usb 64 giga αλλά δεν τα κατάφερα. Με τον σκληρό είναι πιο εύκολο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...