Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


modguru
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, skoudinio είπε

Καλημέρα παιδιά. Εχω κάνει jailbreak την κονσόλα μου. Σύνδεσα σκληρό δίσκο για να παίξω τα νόμιμα αντιγραμμένα παιχνίδια μου αλλά δεν τα βρίσκει. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Σύνδεσα τον σκληρό με το ps4 έκανα την διαδικασία αλλά μετά δεν τον αναγνώριζε ο υπολογιστής για να περάσω τα νόμιμα αγορασμενα παιχνίδια μου.

1. Πέρασες τα παιχνίδια στον εξωτερικό και θες να τα κάνεις εγκατάσταση και δεν τα βρίσκει το ps4; 

2. Έκανες εγκατάσταση τα παιχνίδια μέσω του ps4 στον εξωτερικό και δεν τα βλέπει το pc ;

3. Κάτι άλλο ; (Γράψε λεπτομέρειες για να σε βοηθήσουμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

37 λεπτά πριν, DimosMcLaren είπε

1. Πέρασες τα παιχνίδια στον εξωτερικό και θες να τα κάνεις εγκατάσταση και δεν τα βρίσκει το ps4; 

2. Έκανες εγκατάσταση τα παιχνίδια μέσω του ps4 στον εξωτερικό και δεν τα βλέπει το pc ;

3. Κάτι άλλο ; (Γράψε λεπτομέρειες για να σε βοηθήσουμε)

Καλησπέρα εχεις κάνει τον δισκο extended storage του ps4 γιαυτο δεν τον βλεπει ο υπολογιστης

Μόλις τώρα, Calvo 3339 είπε

Καλησπέρα εχεις κάνει τον δισκο extended storage του ps4 γιαυτο δεν τον βλεπει ο υπολογιστης

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Calvo 3339 είπε

Καλησπέρα εχεις κάνει τον δισκο extended storage του ps4 γιαυτο δεν τον βλεπει ο υπολογιστης

Αυτό φαντάζομαι κι εγώ ότι έχει κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχω κάνει extend στον ps4 και δεν τα αναγνωρίζει. Μπορώ όμως να το αλλάξω να τον βλέπει ο υπολογιστής. Να τον κάνω ntfs? Ναι έχω κατεβάσει τα νόμιμα αγοραμεσμενα. Πως τα περνάω? Τα βάζω χύμα στον σκληρό? Μέσα σε φάκελο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, skoudinio είπε

Ναι έχω κάνει extend στον ps4 και δεν τα αναγνωρίζει. Μπορώ όμως να το αλλάξω να τον βλέπει ο υπολογιστής. Να τον κάνω ntfs? Ναι έχω κατεβάσει τα νόμιμα αγοραμεσμενα. Πως τα περνάω? Τα βάζω χύμα στον σκληρό? Μέσα σε φάκελο? 

Πατα την εικόνα που εβαλα και διαβασε την σελιδα που θα βγει ειχα ιδιο προβλημα

Δεν μπορεις για παραδειγμα να κατεβασεις απο το store το αγορασμενο παιχνιδι σου να το βαλεις στον εξωτερικο και να το περασεις στο  pc.Οτι ειναι στον εξωτερικο χάνεται θελει με προγραμμα mini tool partition manager λέγεται φορματ σε ntfs fat32 οτι επιθυμεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, skoudinio είπε

Ναι έχω κάνει extend στον ps4 και δεν τα αναγνωρίζει. Μπορώ όμως να το αλλάξω να τον βλέπει ο υπολογιστής. Να τον κάνω ntfs? Ναι έχω κατεβάσει τα νόμιμα αγοραμεσμενα. Πως τα περνάω? Τα βάζω χύμα στον σκληρό? Μέσα σε φάκελο? 

Λοιπόν επειδή η διαδικασία εγκατάστασης παιχνιδιών αντιβαίνει στους κανόνες του insomnia δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό.

Με τους δίσκους έχεις τις εξής επιλογές :

1. Κάνεις format το δίσκο ως ex-fat. Μόνο αυτή τη μορφή γνωρίζει το ps4. Με αυτό τον τρόπο μπορείς να κάνεις backup του παιχνιδιού σου με payload στον δισκο και εν συνεχεία αν θες να το εγκαταστήσεις για να παίζεις χωρίς Blu-ray. Με αυτό τον τρόπο τον αναγνωρίζει και ο υπολογιστής τον δισκο. Υπάρχει και payload που μπορείς να κάνεις εγκατάσταση του παιχνιδιού στον δίσκο αν επιθυμείς.  

2. Να κάνεις τον δίσκο extended storage του ps4. Με αυτή τη διαδικασία μπορείς να μεταφέρεις τα παιχνίδια σου στον εξωτερικό χωρίς payload αλλά με αυτή τη μορφή δεν αναγνωρίζεται από κανένα σύστημα παρά μόνο από το ps4. (Αυτό υποθέτω ότι έχεις κάνει). Προσοχή αυτό κάνει format το δίσκο και θα χάσεις τα δεδομένα σου !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό πρέπει να διαβάζουμε τους οδηγούς με ακρίβεια πρέπει να ξέρουμε τι θέλουμε και τι πρέπει να κάνουμε. Το Mira δεν είναι για τους απλούς χρήστες που θέλουν jailbreak έχει θέματα. Κάντε εγκατάσταση Al-azif offline cache + vortex hen και δεν δε θα ξαναχρειαστείτε ούτε ίντερνετ ούτε συσκευές. Ανοίγεται το ps4-> web browser -> vortex hen και τέλος. Ο πιο σταθερός συνδιασμός για εμενα μηνες τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, skoudinio είπε

Καλημέρα παιδιά. Εχω κάνει jailbreak την κονσόλα μου. Σύνδεσα σκληρό δίσκο για να παίξω τα νόμιμα αντιγραμμένα παιχνίδια μου αλλά δεν τα βρίσκει. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Σύνδεσα τον σκληρό με το ps4 έκανα την διαδικασία αλλά μετά δεν τον αναγνώριζε ο υπολογιστής για να περάσω τα νόμιμα αγορασμενα παιχνίδια μου. 

Παιδιά ο καλύτερος και πιο οργανωμένος τρόπος για να τρέχεις τα payloads είναι με esp8266. Ουτε internet, ούτε μνμτα για update ούτε κανένας κίνδυνος για αναβάθμιση από λάθος. Υπάρχει κι offline τρόπος βέβαια αλλά σαν το esp8266 δεν.

 

Ορίστε μερικές φοτο με το bin του okaxloader που δουλεύω από το Ιουνιο απροβλημάτιστα.

20181213_142938-2016x1512.jpg

20181213_142709-2016x1512.jpg

20181213_142700-2016x1512.jpg

20181213_142719-2016x1512.jpg

20181213_142737-2016x1512.jpg

20181213_142830-1512x2016.jpg

20181213_143027-2016x1512.jpg

20181213_162800-1472x1104.jpg

20181213_144201-2016x1512.jpg

20181213_162817-1488x1096.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Εγώ θέλω διασύνδεση με το pc και από εκεί ftp  payloads και mods . Ips Ports updates κτλ κτλ μεσω router interface . Hardcore user :P

Και εγώ έτσι το έχω συνδέσει. Απλά το δουλεύω offline και όταν θέλω ftp κάνω ενεργοποίηση δικτύου. Απλά ο γιος μου είναι 1.5 και οπότε βλέπει το laptop το απογειώνει 😱😱😱 και έτσι το έχω εξαφανίσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα payload ειναι αρχεία που εκτελεί το ps4 και προσθέτει extra λειτουργίες αφού γίνει jailbreak η κονσόλα. Γιά να κάνεις jailbreak την κονσόλα πρέπει να τρέξεις το exploit μέσω του web browser (δεν υπάρχει άλλος τρόπος έως τωρα) οπότε πρέπει να μπεις σε κάποια σελίδα που φιλοξενεί το exploit ή να κάνεις εσύ τοπικό host με το exploit από κινητό, υπολογιστή, η κάποια άλλη συσκευή (esp)

Hen payload -> enable Homebrews

Ftp payload -> ftp access κ.λ.π.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...